Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha a babám a...

Miért baj, ha a babám a karomban szeret aludni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hetes napközben 3szor alszik.Délelőtt sikerül néha a kiságyban elaltatni,de néha nem,és akkor a karomban alszik el,vagy,ha a kiságyban 1 óra után felsír és fel kell venni,és úgy alszik tovább.Próbáltam letenni,de úgy felébred és a nem alvás a vége.Ha a karomban van 2-3 órát is alszik jóízűen 1xre.

Tudom,hogy ez nem jó,de inkább aludjon,mint nyűgös legyen.de sokan azt mondják,hogy ez nem jó,mert meg kell tanulnia egyedül aludni stb.Este egyedül alszik el a kiságyban.

én úgy érzem nem baj,nem kell sétálgatni vele elringatom,és utána csak velem akar lenni,nem hátráltat,és még egy 20 évest se láttam,akit az anyja ringatna,a nappali alvás pedig egy idő utén elmarad vagy 1re redukálódik

szerintetek?pro és kontra egyaránt érdekel



2013. márc. 26. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem jó, ha így alszik. Valószínűleg már hozzá is szokott, azért kel fel 1 óra múlva. 2-3 órát fogod? Az nem semmi:)

Ugyanakkor, ha már 10 kg lesz, nem lesz annyira kellemes fogni. Ha csak egyszer alszik majd nappal, ami általában 1 éves kor után szokott a legtöbbször bekövetkezni, akkor is aludhat 2-3 órát, te meg semmit nem tudsz majd csinálni. Mihez ehhez már hozzászokott, nagyon nehezen fogod leszoktatni róla.

2013. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

17 hetes..az 4 hónapos nem?

szóval! igen az a baj hogy kicsit el lett kapva

mivel csak az öledben tud elaludni,szép és jó hogy a babád akár 2-3 órát is alszik,de te akkor mit tudsz csinálni?

oké a baba az első de azért ott a háztartás is nem?

most még kicsi,de ha nagyobb lesz a hátadra nő ám!

persze nem kell hogy nyűgös legyen,de meg kellene találni az aranyközéputat míg nem késő

2013. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Az Én Fiam ezt 2 hós koráig csinálta. Róttam a köröket vele a folyosón csak úgy aludt el, utána simán le tudtam rakni a kiságyába. Aztán mikor 5-6 kiló lett meguntam, egyik napról a másikra leraktam. Elöszőr simogatni kellett, paskolni a fenekét. Volt h 20percet is ott voltam. De megtanulta. Ma már lerakom, oda adom az alvó nyulat, megsimogatom és otthagyom. Van h hallom még "küzdeni" pár percet de elalszik.


Pro és kontra? 10 kilósan már nem akartam cipelni, plusz ez nagyon sok időt elvesz. Imádom, szeretem de ettől nem tartom magam szívtelennek.

2013. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%
Jah, vegul is Gyozike 15 eves koraig az anyjaval aludt es biztosan elvezni fogod te is, ha majd az 5-6-x eves gyereket is csak ringatva tudod elaltatni....
2013. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
azért baj,mert te sem csinálsz semmit,a kicsi megszokja és sosem fog változni.és mellesleg gyenge lesz amiért kézben fekszik és nem tartja a fejét,nem tanul meg fordulni sem,mert fogod.
2013. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon nehezen aludt el egyedül ennyi idősen. Hasfájós is volt. Napirendünk csak 3 hónapos korától volt, addig káosz. Mikor javult a helyzet, akkor már tisztábban láttam, hogy mit mikor kell csinálni. Eleinte ringatni kellett úgy 2-3 percig és utána hallottam ritmikus szuszogást tőle. Ekkor már lefektettem. Később tudatosan rövidítettem a ringatási időt, hogy megtanuljon elálmosodni. Ez sikerült is. Most már megmondom neki, hogy most pihi van és kimegyek a szobájából. Most 20 hónapos és napközben 1x2 órát alszik.
2013. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem baj.

Nekem is igy aludt kb fél éves koráig,utána 1 éves koráig úgy,hogy szorosan mellettem volt,együtt aludtunk.

Éjjel simán aludt egyedül.

Nem volt semmi gond a tartásával,semmivel.

Most már 5 éves,erős,okos kisgyerek,nem ragaszkodik hozzám,simán elvan egy hétig is a nagyszülőknél (betegen muszáj oda vinnünk,nem kapunk szabit).

És nem lett disznóól sem,mert kisbabaként az ölemben aludt napi 4-5 órát.

2013. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem baj, nálunk is volt hasonló, csak nem a karomba aludt, hanem a kendőben, és így én sem voltam helyhez kötve.

Le fog róla szokni, ne aggódj:)!

2013. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

a háztartás nem úszik,mert annyi teendő nincs egy lakásban

heti 1x portörlés,felmosás,meg porszívózás megvan mondjuk az alatt az egy óra alatt

főzni tudok,hogy mellettem van a járókában,vagy kendőben felkötöm,úgy is elalszik.

melózni is tudok,mert azt meg a laptopon csinálom

rendrakás meg míg egyedül játszik

a fejtartással nincs gond,forogni meg 2 hónapos kora óta tud,szóval ezek szerint a kettő nem függ össze

szerintem az éjjeli együttalvás az más,azt nem vezetjük be

a súly meg nem gond,most 7 kilós,nem lesz baj,ha 10 lesz,mert mivel ülök nem érzem

várok még kontrát!!!igazából az eszem azt mondja,hogy jobb lenne letenni,megtanulni,de ez a fránya szív,és a felhozott kontrákat meg az eszem megcáfolta pl fejtartás,pl forgás

2013. márc. 26. 13:34
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem baj. Hidd el előbb-utóbb már nem fogja igényelni. Az én kislányom 10 hónapos koráig kizárólag ölben, esetleg kendőben aludt. Remekül lehetett közben internetezni és sorozatot nézni. Most 19 hónapos, épp a szomszéd szobában durmol előreláthatólag kb. 1/2 4-ig. :-)
2013. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!