Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mi a véleményetek a...

Anyukák mi a véleményetek a témáról?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos. / első baba :)/ Elkezdtük a hozzátáplálást. A gyerekorvosunk szerint már adhatok neki párizsit összetörve, tojásfehérjét, kiflisarkát, krémtúrót vagy gyümölcs joghurtot, mézet, babapiskótát... és e féléket. Ezzel nem értek teljes mértékben egyet, tudom, hogy ő az orvos, de nem korai ez még???
2013. márc. 26. 21:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Neki van igaza, nem a mostani divatot ellenzőknek! Mi is ettük ezeket ennyi idős korunkban,, és a mi generációnk nem volt allergiás mindenre, mint a mostani gyerekek. Sőt, egészségesebbek is voltunk.

Németországban már leszoktak ezekről a tiltásokról , és a régi módszereket követik.

2013. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is hülyeség ezeket betartani... Jó, nyilván nem fogok 2 hónaposnak sonkát meg ilyeneket adni, de a tiltás az hülyeség, mert pont attól alakulhat ki allergia.
2013. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%
1 válaszolóval értek egyet.gondolom a 2.világháború táján született a doki,azért nem tudja hogyan kell helyesen táplálni egy babát a 21.században.
2013. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kifli sarkat kaphat,de mézet csak 1 évesen,és tojásfehérjét is,túrót(ne krémtúrót),tejterméket 7-8 hónaposan,csirkét,pulykát már kaphat 6 hónaposan,de sonkát szerintem csak 9 hónap körül
2013. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Ne már, hogy ezt egy orvos mondta??? Egyiket sem adnám még. Nem vagyok egy túlparás, van amit előbb adtam mint ahogy a nagykönyv írja, de azért épp most kezdte a hozzátáplálást, és tojásfehérje? méz?? joghurt? krémtúró????? párizsi?? nemár
2013. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Hülye az orvos. A mézzel meg vigyázz mert a babavilágban mondta egy doki hogy minél később annál jobb, mert tartalmazhat olyat amit nem tud feldolgozni a szervezete és baj is lehet belőle.

Válts orvost.

2013. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
mi is Németoban élünk,de itt sem kapkodnak el semmit,ahogy korábban írtam alma,aztán krumpli és utána a többi
2013. márc. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Valóban vannak, akik korán elkezdik adni a gyereknek azt, amit ők, a felnőttek esznek. Pl. nagymamám szomszédja vidéken egy roma család, a gyerek már 7 hónaposan ette a pörköltöt meg a kolbászt csámcsogta. Tápszert hírből sem látott. Mi betartjuk a hozzátáplálást, így ezeket én nem adnám. Párizsit mi sem eszünk, tudjuk mi van benne, a gyermekem meg nem mérgezném vele. Először amúgy sonkát lehet majd adn, a 8 hós bébiételben van már sonka, addig nem. A tojássárgáját fél évesen mondta az orvos nekünk, de nem adtunk még. Baba joghurtot kap csak, illetve baba pudingit, abból van túrós is, ezeket 6 hótól lehet adnui. Boltit, amit mi eszünk tartalma miatt szintén nem adnék 1 éves koráig. Az Aktivia honlapján a gyártó sem ajánlja termékeiket 1 éves kor előtt. Túrót amúgy kb. 8 hósan, a fiam 7 és fél hós, túró rudit kóstolt kb. 2 falatot, bár az is elég mérgező. Túrót valódit te tudsz majd csinálni neki, és gyümölccsel ízesíteni. Babapiskótát is most kapott, rajta van, hogy fél éves kortól ajánlott. Méz-allergizál, 1 éves kor után. Ez az orvos kicsit szépen szólva zizi. Amúgy is vigyázz a kiflivel, nehogy félre nyeljen.
2013. márc. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam lassan 7 hónapos... 5 hónapos kora körül kezdtük a hozzátáplálást, egyébként tápszeres.

Én elég korán adtam neki mézet a teájába, természetesen nem tudtam, hogy nem lehet, gondoltam jobb mintha cukorral édesítenék neki, igazából az ég világon semmi baja nem lett tőle, pedig 2 hónapos kora körül kapott először.Persze ez nem jelenti azt, hogy más babának sem lesz tőle baja....

Kiflit jól kiszárítva 6 hós kora körül nyugodtan adhatsz, ha ki van száradva, nem fog letörni darab belőle, én inkább ezt adom mint a babapiskótát /na abból tud darabka letörni, azóta nem adok neki, csak darálva gyümipürébe/ ja, és a kiflicsücsökkel vagy fél órákat simán elcuppog, mert az ínyét is masszírozza.Tudom sokan megköveznek, de néha tejfölbe is belemártom neki, soha nem volt baja tőle!

6hós kora után már egy kis reszelt sajtot is mondott a dokim, kapott is... valamint tojássárgáját jól megfőzve, szerintem lassan azt is adok neki.

Egyébként meg szerintem mindenki látja a babáján, hogy "mit bír" az enyém szerencsére nagyon jó evő, nem válogatós, imádja az új ízeket soha semmitől nem fájt a hasa és nem pattogott ki, én ezért vagyok bátrabb.

2013. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Párizsit csak 1 éves kor után adtam,a lányomnak,mézet,meg mégkésöbb ,joghurtott,7-8 hos korátol,sonkás bébiétel már 8-9 hósan kapott.
2013. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!