Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Tényleg ennyire...

Anyukák! Tényleg ennyire nehéz az első pár hét a picivel?

Figyelt kérdés

Minden anyuka azzal jön, hogy ilyen szörnyű meg olyan szörnyű az első pàr hét. Már kezdek rettegni :(

Hogy a szoptatás nehéz, időigényes és fájdalmas. hajat mosni sem lesz idöm stb stb


2013. márc. 28. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Én is így hallottam. Főleg a szoptatás részét emelték ki. Az első pár napban ugyanis 20-30 percenként is szopnak a kicsik. És mivel mindenki azzal jön, hogy milyen nehéz, igazuk is van biztosan. A hajmosásról meg csak annyit, hogy sógornőm pl hetekig meg sem mosta a haját, hiába volt segítsége, nem az volt számára a legfontosabb :-)
2013. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nagyban függ attól is, hogy pl. hogyan szülsz. Természetesen vagy császárral. Mennyire hamar sikerül felépülnöd.

Mennyi segítséged van, vagy éppen ellenkezőleg inkább magadra vagy utalva.

Amúgy az, hogy nem könnyű, az tényleg igaz. Új minden. Szokatlan. Jönnek a problémák, amiket meg kell oldani. A pihenés ilyenkor elég ritka dolog. Az anyukának valóban nem sok ideje van magára. De amilyen szokatlan és furcsa az első hetekben, egyszer csak arra lesz az ember figyelmes, hogy belejön és mindig egy kicsit könnyebb.:)

2013. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Az én fiam 3 óránként kért enni. Szóval nem kellett egész nap egyfolytában szoptatni. Ami viszont ezzel kapcsolatban időigényes volt nálam, hogy szoptatás előtt és utána is fejnem kellett, mert sok volt a tejem és ugye ezt éjjel is. A babám már rég aludt, mire én lefejtem a tejet, kiöntöttem a tálkába, be a hűtőbe, aztán holtfáradtan vissza az ágyba és már 3 óra sem volt hátra, megint lehetett szoptatni.:)

2013. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem nehéz.Természetesen babafüggő is, meg hozzáállás kérdése.Ha nagyon rágörcsöl mindenre az ember akkor csak saját magának nehezíti meg a dolgokat.Abból nehéz hogy idő mire regenerálódik lent minden.Fájdalmas,és a hormonok is túltengenek még.Bele lehet rázódni.Nem szabad nagy elvárásokat tenni magad fele.Időt meg szakítani kell zuhanyozásra ,hajmosásra.
2013. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem az első pár hét a nehéz, hanem kb. az első 6 hónap! Nekem legalábbis borzasztó volt.
2013. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Na meg a pici habitusától is függ, hogy anyuka mennyire lesz paff.

Két teljesen eltérő személyiségű csemetém. Fiam a születése percétől kétemberes, segítség nélkül.

Volt, hogy du kettőkor jutottam el zuhanyozni, mert hazajött apósom-sógorom-sógornőm. Addig a gyerekkel együtt bőgtem én is.

Lányommal pedig már a szülészeten más volt minden, reggel már a tipptopp szuperanya külső megvolt, rengeteg energiám volt. Itthon simán ment minden. A lány természete: leteszed és "ottmarad", leporolod néha. A nagyot meg már könnyű volt irányítani 19hónaposan(állj meg az ajtóban és csipogj, amíg anya fürdik, nézd így kell pisilni, gyere kevergetni, öntsed csak...)

2013. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2kislányom van 3éves és a kissebik 5honapos!1babanal nem volt vészes csak megszokas kérdése!Oktoberben megszületett a második mano,a nagyobbik feltekeny volt,kicsi fel-1orankent evett az elsö 2hétben!Hajat mosni valoban nem sokszor van idöm de azert mindig megoldom! :-) Ne aggodj ez csak idö kérdése amég az új szituáciohoz alkalmazkodsz! :-) Ha pedig segitséged van nagymama,nagynéni akkor sokkal egyszerübb!En segitség nélkül is elboldogultam és boldogulok!Anyukám 1000km-re van töllem Magyarországon a párom anyukája meg nem segit!Ugyhogy fel a fejjel és ha valaki segitséget felajanl ne utasitsd vissza legalabb egy alvás idejere! :-) Boldog babavárást és élmény dús anyaságot kívánok! :-)
2013. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem a szoptatás sokkal kényelmesebb mint ejszaka is vizet forralni és tápszert késziteni! :-)
2013. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a kérdésben nem lehet általánosítani. Van aki szerencsés, gördülékenyen mennek a dolgok. Nagyban függ a babától. Ha a baba nyugodt, kiegyensúlyozott, eszik, alszik, nem hasfájós, akkor jobban mennek a dolgok. De az biztos, hogy kevesebb idő jut a pihenésre és saját magadra, de mindenért kárpótolni fog a Kisbabád, mikor ránézel elfelejtesz minden gondot. A szoptatásba belejössz te és a babád, akkor már nem lesz időigényes. Fájni sem fáj mindenkinek, de ha mégis fog, az is elmúlik, amint hozzászoksz.

Én egyáltalán nem féltem, nem görcsöltem rá, és nem is zúdította rám senki a rossz tapasztalatait. Úgy gondoltam mindent meg tudok oldani segítség nélkül. A Kisfiam császárral született, tejem csak 3 hétig volt és én biztos vagyok benne, hogy ez a két dolog nagyban kihat a mostani életére. Vannak jó és vannak borzalmas napjaink.

2013. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Golan Trevize ***** válasza:

Egyáltalán nem szörnyű, de nehéz.

Hogy mennyire, az függ a babától és attól is, hogy mennyi segítséged van.

Az biztos, hogy jól meg fog változni a megszokott napirended.

2013. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!