Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első hajvágás kérdés?

Első hajvágás kérdés?

Figyelt kérdés
Kislányom elég nagy hajjal született, de kb. 4 hónapos kora körül fokozatosan elhullott neki. 7 hónapos kora körül elkezdett szépen nőni neki. Most 1 éves lesz, de még nem volt vágva a haja, és úgy gondoltam itt az ideje. Nagyjából egyforma mindenhol a haja, kb. 4-5 cm hosszú most. Nincs annyira kevés haja, csak olyan vékonyszálú, kis semmilyen. Szerintetek otthon meg merjem próbálni a hajvágást? Van gépünk és azzal gondoltam. Mekkorára vágjam egyáltalán neki, mert nem szeretném tüsisre nyírni azért egy kislánynak!?
2013. márc. 29. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én már 5 hónaposan is vágtam, simán géppel. Szerintem 1-2 centisnél ne hagyd hosszabbra, jót tesz a hajának, ha rövid. Nem a hajától látszik kislánynak :-)
2013. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eddig azért nem vágtam neki mert nem nagyon volt mit!

Egyébként eddig nagyon lassan nőtt neki, szerintetek ha megnyírom gyorsabban fog nőni?

2013. márc. 29. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a hajvágásnak a haj minőségéhez, mikor fogják már fel az emberek??

Emiatt felesleges levágni a haját.

2013. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyorsabban nem fog nőni szerintem. Nekem azért tett jót a fiamnak, mert nagyon izzadós és nem a hosszabb haj lassabban szárad. Így csak áttörlöm egy pelussal és kész.

De fürdés közben egy kislánynál ez ugyanígy probléma.

2013. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és had kérdezzem meg hogy hogy tűrte a babád a hajvágást??
2013. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hajvágással nem volt gond, inkább ahogyan a férjem fogta, az nem tetszett neki. De ami kimaradt, azt ollóval lenyiszáltam, amíg hason fekve játszott :-)
2013. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is letoltuk géppel már 5 hósan a fiam haját, simán tűrte, 2 perc alatt kész volt. Azóta is így vágjuk. Vannak rajta fokozatok, nem kell feltétlenül tüsire vágni :)
2013. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jaja azt tudom hogy vannak fokozatok mert fodrász vagyok csak kíváncsi volta m hogy türte a babátok!én is most szeretném majd levágni neki!9 hós!
2013. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as!

Mivel te fodrász vagy, mi a véleményed?

Ha megnyírom szerinted gyorsabban fog nőni a haja? Vagy a két dolog tényleg nem függ össze?

Van aki azt mondja igenis nyírni kell a haját mert attól erősödik, valaki meg azt mondja ez hülyeség.

2013. márc. 29. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
a gyorsabb növés és a jobban sűrűsödés között van különbség!!nem egy a kettő!de a kérdésedre válaszolva:-gyorsabban nem fog nőni az biztos!!mert akkor én is vágatnám a hajamat ezerrel hogy hamar hosszú legyen!!szóval nem fog gyorsabban nőni!!a sűrűségre annyit hogy a haj a hajhagymából nől ,ami a fejbőröd alatt van!tehát nem is fog jobban sűrűsödni!
2013. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!