Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy van időtök a...

Nektek hogy van időtök a háztartásra babátok mellett?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kicsikém. Az éjszakát átalussza de nap közben alig-alig alszik valamit. Összesen 3 órát egész nap de azt szétszórva fél órákban. Igényli, hogy folyamatosan foglalkozzak vele, ha egyedül próbálom hagyni akkor iszonyatosan sír. A párom sokat segít na de ő reggeltől estig dolgozik és ő is igényli, hogy foglalkozzak vele. Persze most a baba az első de körbenézek a lakásban és rengeteg dolgot kéne csinálnom és ettől hülyét kapok. Ti , hogy csináljátok ,van időtök ezekre?
2013. márc. 29. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minimum 1, de inkább 2 órával több szabadidőm van, mint amikor dolgoztam és akkor is meg tudtam oldani a háztartást. Vagy megcsinálom, amikor alszik napközben, vagy este amikor már lefeküdt. Munka mellett is este 8-9-kor főztem.
2013. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
nem kell mindig felkapni ha sír, el van kényeztetve
2013. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hordozókendőbe kötöttem. Igaz, ő már második baba, az elsővel én is ugyanúgy "szerencsétlenkedtem", mint Te. A másodiknál ezt már nem lehetett megcsinálni, egy 2 éves nem valószínű, hogy sokáig tolerálja, ha napokig sonkás kenyér az ebéd. :)

Lehet, hogy ő alapból egy nyugisabb természet, de a hordozókendő arra is jó volt, hogy megszokja, hogy nincs egész nap aktívan foglalkoztatva. Most 1 éves, tulajdonképpen bármeddig elvan magában.

2013. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én picikém is 3 hónapos.

Délelőtt alszik fél-1 órát,azalatt mosogatok,összepakolok,berakok egy adag mosást.

Ha fent van ,akkor nekem sincs időm semmire,csak rá,mert igényli hogy vele legyek.Délután jobb esetben alszik 2 órát,de nem mindig.Olyankor igyekszem vmi gyors kaját főzni.

A párom nekem is sokat segít,de sajnos ő is reggeltől-estig dolgozik.Amire jut időm,azt megcsinálom,de úgy vagyok vele,hogy most a gyerek az első.

És hál istennek,a párom se bánja,ha hétvégenként ő főz,mos,vagy takarít. :)

2013. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2 és fél éves, vele nemhogy foglalkozni kell, de beszáll a takarItásba, például tök poén neki, hogy kikapcsolja a porszIvüt, vagy felmosok és neki pont arra kell menni, most még dobálós korszakban is van. Készülj.
2013. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd megszokod;)


3gyerekem van, beosztom a munkát, a lakásnak nem kell mindig ragyognia, a gyerek mosolyogjon mindig

2013. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Reggel 6 kor kell a kislányom, ki veszem pelus csere, öltözködés, be az ugráloba, vagy a hordozoba, vagy a földre, vagy visza az ágyba :) Addig össze kapom az ágyat! Átöltözöm, ki megyünk a konyhába ketten mivel ketten vagyunk ... nincs segitség :) Bent van a hordozoba mostmár az etető székben kap egy játékott, adig rendbe rakom magam.. hajvasalás , fogmosás stb.. ezt mond kb 10-15 perc alatt azt ki felejtettem h fel raktam forni a vizet közbe mirre visza megyek kész van öntöm a kancsoba, kap egy pogácsát ( régebben piskotát ) azt nyamogja adig fel rakom a teát is föni neki, elkészittem a tápszert. Ha kész a tes be megyünk reggelizni, meg ette akor vagy megy az ágyba vagy jön velem ki a konyhába én is eszek, mosogatok.. aztán öltözünk irány a bolt.. majd fözés kint van vele majd el alszik és megy az ágyba mirre fel kel kész az ebéd eszik :) És játszunk estig :) Majd ha el aludt öszetakaritok, fürdök és alszok :) De igaza van anak aki irta attol h sir nem kel fel venni, akkor kel fel venni mikor látod h baj van, 3 hónap alat szerintem ki ismerted :)
2013. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk az Én gyerekem "álom gyerek" , de ha dolgom van lerakom a játszó szőnyegre, és ott simán elvan 1 órát egy hang nélkül. Vagy zenét kapcsolok neki közbe (gyerekdalok)

Persze van h kicsit raklamál, de nem megyek oda és 2 perc múlva abbahagyja :)


Plusz mióta gyerekem van nem áll habtákba semmi :) de nem bánom ....

2013. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs folyamatosan a kezemben, a foglalkozást úgy értem, hogy "beszélgetünk", énekelek neki, mutogatok, csörgőzünk stb. amit egy három hónapossal játszani lehet. Nem döncölöm csak a foglalkozást igényli mert unatkozik. Ügyik vagytok remélem én is jobban belejövök majd. Persze mint írtam nálam is a baba az első csak nem vagyok hozzászokva, hogy nem tudom úgy rendben tartani a dolgokat mint eddig. Mindenkinek további szép napot kívánok:-)
2013. márc. 29. 11:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 3,5 éves és egy 1 éves. Most beteg is volt a nagyobb, meg most "tavaszi" szünet van az oviban. De két gyerek mellett is meg tudom csinálni. Igaz sokszor van nálunk is káosz, olyankor úgy vagyok vele, hogy ha valakinek nem tetszik csinálja meg helyettem. de általában csak a mosogatással vagyok elmaradva, mert amig alszik délelőtt egyet a kicsi, addig felpórszívozunk, kimosunk kiteregetünk a nagyobbikkal, aztán délután is alszik a kisebb, akkor meg elmosogatunk szokott segíteni :D bár az nem annyira segítség de legalább elvan, délután főzők, este jön haza apa legyen főtt kaja estére. és mindig az előzőnapi vacsit esszük meg mi délbe. szóval bele fogsz jönni. próbáld úgy hogy lerakod a földre egy takarón még őgysem fog elmászni és beszélj hozzá folyamatosan míg pakolsz. Pl mond el neki hogy most vasalni fogsz és kivasalod a ruhákat, vagy most a fürdőszobába kimész egy kicsit mindjárt viszzajössz... szerintem bele lehet rázódni, bár nem egyszerű! egy párszor én is görcsöltem ezen, de ritkán van már hogy úszik az egész lakás. inkább csak mindig egy-egy része :) de a gyerekekkel ez jár :) ha majd visszamész dolgozni még nehezebb lesz :D sok sikert és inkább a baba legyen a fonots ne a lakás!
2013. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!