Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy van időtök a...

Nektek hogy van időtök a háztartásra babátok mellett?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kicsikém. Az éjszakát átalussza de nap közben alig-alig alszik valamit. Összesen 3 órát egész nap de azt szétszórva fél órákban. Igényli, hogy folyamatosan foglalkozzak vele, ha egyedül próbálom hagyni akkor iszonyatosan sír. A párom sokat segít na de ő reggeltől estig dolgozik és ő is igényli, hogy foglalkozzak vele. Persze most a baba az első de körbenézek a lakásban és rengeteg dolgot kéne csinálnom és ettől hülyét kapok. Ti , hogy csináljátok ,van időtök ezekre?
2013. márc. 29. 10:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fontos hogy a babának jó legyen, és csak másodlagos szempont hogy a lakás ragyogjon. Én is kettesben vagyok estig a fiammal, és ő csak kint a levegőn hajlandó aludni napközben, szóval én sem vagyok a lakásban addig. Takarítani, főzni csak este tudok, vagy hétvégén, de megoldom. Ja és nem tudsz elkényeztetni egy 3 hónapos gyereket. Ha sír, és nem foglalkozol vele, akkor később nem jelzi ha baja van, mert úgysem számíthat rád. Ne hallgass azokra akik azt tanácsolják hogy hagyd sírni!
2013. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Kendőbe be és lehet csinálni a házimunkát:), az alvásidőt meg pihenésre fordítani:). Az tök jó "foglalatosság" egy három hónaposnak ha veled lehet miközben tevékenykedsz, közben is énekelhetsz neki, mondod éppen mit csináltok...és később könnyebb bevonni is(adogatni a teregetnivalt, felseperni...)
2013. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%

Akkor mi lesz később?

Egy 3 hónapost még lehet le lehet kötni a kiságyban is felszerelt játékokkal! Amikor már járkál , kikapcsolja a porszívót (ahogy írták is már) csak rosszabodik a helyzet!

Nem akarlak megbántani de ha most elkapatod és rád kap , semmit nem fogsz tudni csinálni töle. Jó, vannak babák akiket nem lehet ugy szokatni , ahogy szeretnénk de meg lehet próbálni. Az enyém 1 éves de ha beteszem a járókába, ott is nagyon jol elvan. De ez baba üggő is!

2013. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

nekem is 3 hós a babám. :)

és egyre kevesebb időm van, ráadásul állandóan fáradt vagyok, az éjszakát még nem alussza végig, de az elején sokkal rosszabb volt.

de hát pl. 11-től hajnali 4-ig mégsem lehet főzni, mosni, takarítani. :D

szóval nehéz, nagyon, és rosszabb lesz, ha majd kúszik, mászik. hétvégén itthon van a párom, igazából akkor szoktam megcsinálni és hétköznap is egy-két dolgot, de kapkodva.

2013. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan elkeserítő ilyeneket olvasni, hogy még mindig van, aki olyan elveket vall, hogy ha megadod a pár hónapos kisbabának azt, ami alapvető igénye, hogy sokat foglalkozzanak vele, sokat legyen testközelben, akkor "elkapatod" :( Lassan végre elfelejthetnénk ezeket a kőkorszaki butaságokat, mert hatalmas károkat okozhatunk vele.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: bizony sokszor nagyobb a kupi, mint régen. Egy darabig én is hülyét kaptam tőle, mert tisztaság- és rendmániás vagyok, de elég hamar megtanultam lazán venni a dolgokat :) Tisztaság van, a takarítást mindig megoldjuk valahogy, vagy alvás időben, vagy úgy, hogy "segít" a gyerek, vagy megcsinálja a férjem. Rend nincs mindig, főleg amióta a kisfiam is besegít a rendrakásba :) De ez van, majd ha felnő a gyerekem élvezhetem a tökéletesen rendben tartott lakást hosszú évekig, de most ő a legfontosabb.

Nagyon jól megfogalmazta valaki előttem: a rend másodlagos, a lényeg, hogy a gyerek mosolyogjon :)

2013. márc. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbáltam kivinni magammal. Mondjuk, hogy többé-kevésbé elvolt de legalább egy-két dolgot meg tudtam csinálni:-) Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy a baba az első és mindent meg is teszek, hogy ne érezze anya hiányát amikor törődésre van szüksége. Nekem az minden kincset megér amikor mosolyog és amikor mások is azt mondják, hogy nyugodt kiegyensúlyozott baba. Hisz ez a cél:-D Mindenkinek további szép napot kívánok:-)
2013. ápr. 1. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!