Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett mennyire lenne...

Baba mellett mennyire lenne megoldható a tanulás, iskolába járás?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni a főiskolán és szeretnék tovább tanulni mesterképzésen. Viszont 22 éves vagyok és pár év múlva már babát szeretnénk, ezért nem akarok még 2 évet elpazarolni úgy, hogy nem dolgozom semmit. Így arra gondoltam, ha majd meglesz a baba, akkor iratkozom be újra egyetemre mesterképzésre. Sajnos ezen a szakon csak nappali tagozat van. Mennyire megoldható a tanulás baba mellett? Van, valaki aki volt ilyen helyzetben?
2013. márc. 20. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Én nappalin tanultam/tanulok, halasztás nélkül, de mesterképzést tuti nem vállalnék be nappalival, még így bölcsész szakon sem. Illetve nyilván nem mindegy, mit tanulsz:).
2013. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kriminológiát szeretnék, heti 3-4 nap lenne. Persze ez mostanra vonatkozik, addigra lehet elindítják levelezőn is.
2013. márc. 20. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiam születése után fejeztem be az egyetemet. Novemberben született, decemberben diplomáztam volna, de akkor képtelen lettem volna. Így következő decemberig eltoltam. 22 hétvégén keresztül voltak otthonról száműzve, amíg megtanultam, amit kellett + amíg aludt, addig én a szakdogát írtam. Akkor azt mondtam, hogy lőjenek le, ha mégegyszer tanulásra adnám a fejem. Ez 2005-ben volt. Azóta most lett kedvem újra tanulni, de ez csak kéthetente egy szombat pár hónapig.

Nem könnyű. Attól is függ, hogy a párod támogat-e benne, mert az elég sz.r tud lenni, ha közben piszkálva vagy, hogy minek kellett ez.

2013. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nappalin szerintem nem megoldható.
2013. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
levelezőre járok (mellette munka), nem szeretném abbahagyni, egy passzív félévet engedélyezek magamnak. szerencsére nagyszülők támogatnak, párom is, szóval meg fogják oldani a segítséget, ha majd kell. biztos, hogy sokkal nehezebb, de abban is biztos vagyok, ha abbahagyom, soha nem tanulok többet.
2013. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Nappalin tanulok, tanári mesterképzés. Pokoli nehéz. Nappal leköt a baba, ha alszik hulla vagy, ott a háztartás is, ha este elalszik, te is dőlsz be az ágyba. Volt, hogy elaludtam a könyveimen:) Anyukám, párom is segít, de mégis nehéz. Főleg, hogy gyakorlatra muszáj bemenni, nagyon rossz pici babát itthon hagyni. Plusz ugye éjjel előfordul, hogy nem alszol, és reggel még figyelni is kéne, nekem jelen esetben órát tartani. Utolsó évem, de a legutolsó félévben van egy hosszú, 60 órás gyakorlat, egy szakdoga, és egy államvizsga, mindkét szakomból. Lehetetlen, szóval egy félévet passzívra megyek, hogy ne egyszerre kelljen baba mellett mindezt. Amúgy az egyetemre nem járok be, csak vizsgázni, vagy ha olyan szeminárium van, be kell menni pár órára. Ilyen picit mellett így nagyon nehéz.Újra nem vállalnám a sulit a baba mellett, de mivel akkor nem hagytam abba,most már végig csinálom. 7 hós a fiam.
2013. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekkel csinálom nappalin a fősulit. Szépen nagyon lassan(egyéni tanrenddel, nem a max felvehető tárgyakkal, vár idén sokkal többet teljesítettem, mint a gyerekezés kezdetekor). Most lesznek ZH-k.

A nagy ovis már, a kicsi a dédinél van, amíg én órára járok. Itthon pedig alvásidőben tanulok.

2013. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!