Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elkerülni, hogy a...

Hogy lehet elkerülni, hogy a lányom is cicin alvós legyen?

Figyelt kérdés
Délelőtt még elalszik magától, második alvásra is néha, vagy egy kis fenékrázogatással. De délután és főleg este cici kell. Mondjuk ilyenkor kevesebb a tej is, nincs úgy tele a pocak, lehet ez is az oka. Eddig sokszor elaludt az apja ölében is, most már egyre kevesebbszer. 2 hónapos egyébként. És van egy 3 éves fiam, ő is igényt tart rám és nem tudom mennének-e a maratoni cicizések most is, mint anno vele.

2013. márc. 29. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy gondolod, hogy nem lakik jól, akkor egészítsd ki lefejt tejjel, vagy tápszerrel a délutáni, vagy esti szoptatást. Csak úgy tudod elkerülni, hogy a cicit használja alvási "segédeszköznek", ha nem engeded rászokni. Sokféle altatási mód van ezen kívül, meg kell próbálni azokat. Most még bőven időben vagy, hogy megakadályozd egy rossz szokás kialakulását. Később egyre nehezebb, és egyre hosszadalmasabb lesz leszoktatni.
2013. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem engeded meg neki.
2013. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Megeteted, ha kell kiegészíted tápszerrel, és leteszed a kiságyába.

Pár nap alatt remélhetőleg megszokja.

Mindenkinek így lesz a legjobb.

2013. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Én is próbáltam amit a 3-as javasolt többször is, de a lányom képes akár 1 órán át is nyűglődni, rosszabb esetben vörös fejjel, üvöltve sírni ahelyett, hogy elaludna.

4 hónapos lesz, lehet, hogy már el is késtem a leszoktatással?!?

Nekem nincs semmi ötletem sajnos.

2013. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szadista módszer a sírni hagyás. Nem értem hogy bírja ki egy anya???


Én úgy oldottam meg, hogy nálunk a nagyobb ott van mellettem és olvasok neki, míg a kisebbik szopik. Nem szeparálom el magunkat, hogy a nagyobb ne érezze magát kirekesztve.

2013. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, hogy mi a baj a cicin alvással?

Elmagyarázná valaki? Én is olvastam a Suttogóban, hogy ez baj, és hogy majd 5 évesen sem tudom leszoktatni. Ennek ellenére a lányom csak úgy aludt, pedig megpróbáltam mindent. A védőnő azt mondta, hogy ez az altatás legtermészetesebb módja, hagyjam csak, majd leszokik róla. Be is vágtam a szakirodalmat a sarokba.

1 évesen el is hagyta. Volt olyan barátnőm, aki azt mondta, hogy kifejezetten így altatta a gyereket, és el van keseredve, hogy a második nem hajlandó rá.

A második gyerekemnél én már nem nyűglődtem, hagytam, hadd aludjon rajta. Ő is elhagyta 1 éves kora körül. Szerintem kevésbé fárasztó, mint ringatni órákig. A felvesz-letesz módszer, meg az egyebek (aludjon el egyedül) nem jött be egyiknél sem.

Viszont nyugodt kiegyensúlyozott gyerekek, és 1 éves koruktól leteszem őket, és alszanak egyedül. Más meg még a 4 éves gyereket is altatja, ringatja. Ugyan én fekve szoptattam, mert nagy a mellem. Ülve biztos nehezebb lett volna. De pl. fogzásnál, vagy ha beteg volt a gyerek, akkor velük aludtam, és így tudtak csak megnyugodni. Nem voltak órákig virrasztások.

2013. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Minden gyerekem cicin elalvós volt, illetve a pici (9 hónapos) még mindig az. Gond nélkül leszoktak róla a nagyok, teljesen maguktól. Nem értem a problémát.

Hármat altatok úgy este (a nagyok 4 és fél illetve 2 és fél évesek) hogy a kicsi cicin alszik el.

Két hónapos gyereket leszoktatni, meg emiatt pótlást adni szerintem egyrészt full hülyeség, másrészt kegyetlenség is a kicsivel szemben.

2013. márc. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, szerintem is ez a legegyszerűbb, csak néha elegem van, hogy elalszik, leteszem, felkel, és ezt 3x legalább. Meg félek mi lesz, ha el kell mennem hamarabb dolgozni, a mama hogy altatja. A fiamnál is volt belőle kis gond, ő egyébként 19 hónapos volt. mikor náthás lett, akkor szokott le a ciciről.
2013. márc. 30. 11:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Hű, de megnyugtatott az utolsó pár válaszoló, hogy ezek szerint idővel maguktól leszoknak róla (remélhetőleg).


Nekem a védőnő azt javasolta megoldásképp, hogy hagyjam sírni (3 hónapos volt akkor a lányom!!!), pár nap alatt megtanulja, hogy aludni kell.

Kérdezem, mi van akkor, ha nem hagyja abba a sírást?

Azt felelte, ha rossz hallgatnom menjek ki a szobából, zárjam be az ajtót, végül majd álomba sírja magát a gyerek.

Nekem ez a megoldás túl brutálisnak tűnik, pláne, hogy a lányom nemhogy abbahagyná a sírást, hanem egyre jobban belelovallja magát.

Azt meg mégsem fogom hagyni, hogy vöröslő fejjel üvöltsön, akkor százszor inkább megszoptatom és nyugodtan elalszik.

2013. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utólsó, és ezt a védőnőt még beengeded? Mert ha nekem javasolna hasonlót, az utcán szembeköpném. Milyen védőnő az ilyen? Ezek azok az állatfajták, akik miatt átkereszteltem az egész bagázst ártónőre, mert hogy védeni nem védenek, az jól látható. Szerencsére nincs dolgom velük, visszamondtam a "szolgáltatást" - nem is értem, hogy lehet egy ekkora tahóságot szolgáltatásnak nevezni.... :-P
2013. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!