Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elkerülni, hogy a...

Hogy lehet elkerülni, hogy a lányom is cicin alvós legyen?

Figyelt kérdés
Délelőtt még elalszik magától, második alvásra is néha, vagy egy kis fenékrázogatással. De délután és főleg este cici kell. Mondjuk ilyenkor kevesebb a tej is, nincs úgy tele a pocak, lehet ez is az oka. Eddig sokszor elaludt az apja ölében is, most már egyre kevesebbszer. 2 hónapos egyébként. És van egy 3 éves fiam, ő is igényt tart rám és nem tudom mennének-e a maratoni cicizések most is, mint anno vele.

2013. márc. 29. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz ebből gondod a mamával. Hiszen tudja, hogy neki nincs cicije (vagy van, de nem való semmire).

Én a fiamat pont úgy szoktattam le a ciciről, hogy apa ment be hozzá éjjel, ha sírt, és tőle nem is kérte, szépen vissza is aludt. Bezzeg, ha én mentem be, akkor nem szabadultam tőle min. 1 óráig.

Valóban nehezebb már egy nagyobb gyereket leszoktatni a ciciről, és akkor lehet, hogy kell már jobban a szigor, de e tied még nagyon kicsi.

Én próbáltam egyébként azt, hogy letettem, és mondtam, hogy aludj szépen. Gondoltam, ha kicsit sír, majd abbahagyja, de egyre jobban sírt a gyerek, ezért aztán inkább bementem hozzá. Nem szokta meg, nem törődött bele.

Amúgy is ebből csak azt tanulja meg a gyerek, hogy nem számíthat rád, tehát szerintem semmiképp ne hagyd sírni.

2013. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

Hogy milyen védőnő az enyém?

Olyan, hogy nemrég került ki az egyetemről, saját gyereke nincs, csak a tankönyvből tanult dolgokat mondogatja szorgalmasan.

Sajnos még nagyon lelkes, minden hónapban kijár hozzánk, ha nem hízik heti legalább 100g-ot a babám, akkor szörnyülködik, hogy ez így nem lesz jó, tápszer lesz a vége (gondolja ezt ő...).

2013. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!