Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos csecsemő nem alszik...

8 hónapos csecsemő nem alszik éjszaka! Alvászavar?

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz a kisfiam, és a következő a problémánk: este elalszik a karomban vagy cicizés közben, és amikor le akarom tenni az ágyába egyből felébred. Amint hozzááér a hasa a matrachoz felnyomja magát és sír, ha hanyatt teszem le akkor is ugyanez a helyzet csak 1-2perc múlva átfordul és utána kezdi... A tegnap éjjelünk úgy nézett ki, hogy elaludt 10kor és 11.30-kor már keserves sírással ébredt, fent volt 1-ig evett, majd 4-kor kelt újra és onnantól kezdve max. 15-20 perceket aludt és miden alkalommal nagy sírás közepedte ébredt. (kb 5 napja hasonló a helyzet, addig általában 2x kelt este 5-10 percekre)

A napirendje a következő:

7-7:30-kor kel cici

9-kor gyümölcs

kb 1 óra alvás

12-13-kor főzelék

kb 2 óra alvás (ilyenkor szokott babakocsizni a levegőn és abban alszik)

16-kor tejpép+cici

19.15-kor fürdés

utána tápszer 150-180ml

21:30 cici -> alvás! (éjszaka cicit kap)


Mi lehet a gond???

Sokat alszik nappal?

Fogzás? 2alsó van neki, de anapközben egy tünemény elvan játszik nem sír, akkor miért nem fáj neki, miért csak éjszaka? Bár rágni rágcsál...


Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam... az ötleteket és javaslatokat előre is köszönöm!



2013. márc. 31. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a fogzásra gondolok, gondolom, mivel nappal eljátszik, így nem igazán érzi, hogy fáj a foga! Bár nálunk pont az ellenkezője van, most lesz 8 hós a lányom, 1 foga kint van, de ő nappal nyűgös, lehet, hogy nálatok pont fordítva van.
2013. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9hónapos volt mikor a 3 alvásból kettőt csináltam, mert fenn dorbézolt a lányom is 10ig. Átállítottam kettőre, most 8-fél9körül alszik is. De lehet a fogzás miatt is, sőt. Ha ennyit ébred és feszíti magát valamije fájhat. én az Osanit-ra esküszöm amióta azt használjuk meg nem mondani róla hogy fogzik.(le is kopogom ). csak ajánlani tudom!
2013. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, és egy hete ő is meg van kergülve. Hulla fáradt, mégis 2 óra elaltatni este, vagy ha elalszik normálisan, akkor az éjszaka közepén 2-3 órát szórakozik ébren. Ő mondjuk napközben is tiszta hiszti, mert fáradt.

Nálunk halmozottan jelentkeznek a bajok, a foga is jön, és most kezdett el járni is, és az agya nem tud leállni.

Nincs esetleg vmi új mozgásforma, amit mostanában kezdett csinálni? Sajnos az egy-két hétre nagyon be tud zavarni, főleg az alvásban.

Próbáljátok ki a Viburcol kúpot, nálunk csak akkor alszik éjszaka, ha este adok neki.

2013. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kúszik már egy ideje, de négykézláb mászni még nem akar...viszont minden mellett fel akar állni. Ha fekszem a szőnyegen odakúszik rám támaszkodik és kinyújtja a térdeit, a kanapé fejtámlájánál, stb. megfogja és feláll! Négykézláb is megáll, sőt kinyújtja belőle a térdeit és fekvőtámasz, hegycsúcs helyzetben van, de ha elindul akkor lehasal. Az ácsorgást kezdte kb 1,5hete és egyre többször akarja!
2013. márc. 31. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy alvászavaros lenne. Inkább a fogzás, vagy a szeparációs szorongás az, ami miatt felébred. Ha éjszaka felsír és felveszed, akkor a karjaidban visszaalszik? Az én lányom is ezt csinálja, megébred és ha én nem vagyok ott, sír. Rajtam elalszik, de meg kell várni amíg mélyen alszik és csak utána tudom lerakni. 10 hós
2013. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, kipróbálom majd azt a két homeopátiás gyógyszert, remélem beválik!
2013. márc. 31. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!