Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam még nem ül...

9 hónapos kisfiam még nem ül meg egyedül. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy felül-e magától, hanem hogy ül-e ha ti felültetitek. Az én fiam még nem ül meg, csak pár percig, akkor sem stabilan. Aggódnom kéne miatta?
2009. szept. 19. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell aggódni
2009. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Enyém 10 hónaposan ült fel. Most 11. Feláll, kapaszkodva lépeget, kinőtt 2 foga. mindez 5 hét alatt. No para!
2009. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

Én aggódnék, mert bár minden gyerek más és szeretik elbagatelizálni az eltérő fejlődéseket, inkább most beszélj orvossal, védőnővel, minthogy neadjisten tényleg valami bajra utaljon a megkésett fejlődés.

Pontosabban a mostani eszemmel, tapasztasztalatommal sajnos ezt kell mondanom.

2009. szept. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
9 hónaposan már nemhogy megülnie meg kéne támaszték nélkül, de a legtöbb baba ilyenkor már magától fel is ül. Én mindenképpen megmutatnám orvosnak. Jobb félni, mint megijedni alapon, nehogy késő legyen. A babámnál sajnos pár hetesen volt mozgásszervi probléma, a gyerekorvos azt mondta, nem nagy ügy, de ha akarom mutassam meg egy gyógytornásznak. Természetesen levittem és a lehető legjobbat tettem vele. A nem nagy ügyből még így is hónapokig tartó rndszeres tornáztatás lett. Ha később vittem volna, még most is szenvednénk a kárát.
2009. szept. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Az en fiam 10honapossan kezdett el rendessen megulni tamaszkodva.Egyedul pedig 11hossan ult fel.Nincs elkesve,ne aggodja.Lusti O is,az en fiam is.
2009. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok nem tamazkodva hanem onnaloan:)Bocs
2009. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
mi 8 hónaposak múltunk és még ő sem ül stabilan,én kérdeztem a védőnőt,de ő azt mondta,nem kell aggódni,mivel már áll,és lépeget igy erre most nem fordít nagy figyelmet.késöbb ugyis fog ülni.persze ti idősebbek vagytok,de ha rá kérdezel a védőnőnél ő látja az ő mozgásfejlődését,és ismeri a babád,ő tudja hogy esetleg miért késik.agódni szerintem nem kell.lehet ő is most épp más mozgással van elfoglalva és nem érdekli,nincs szüksége az ülésre,de lehet pár nap múlva ugy fogja csinálni,mintha mindig ezt csinálta volna.
2009. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a fiam sEm ült fel egyedül, én nem is ültettem,mondván nem szabad, várjuk mmeg,mí egyedül felül...na arra várhattam volna, az tuti, ugyhogy mivel nem egy négyhósról beszélünk,akinek az ültetés tönkrevágja a gerincét,szépen elkezdtem felültetni. Kint a pancsolójában, fogtam a hátát, aztán egyre stabilabban ült. Ültettem a szőnyegre, előretámasztotta a karjait, így ült "félig". Aztán 5-6 nap után egyedül felült a kiságyban, nem volt még annyira álmos a délelőtti alvásnál, mikor betettem, és csak azt vettem észre,hogy ott ül és játszik. 9 hós volt pont. Szóval én gyakorolnék vele a helyedben.
2009. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ó, nem kell aggódni, ha megül egy rövid ideig, semmi baja. mindig egy kicsit többet fog ülni és egyszercsak magától is ül, figyeld meg.
2009. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj, minden rendben van vele, most fog majd igazán beindulni.
2009. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!