Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek miben segít apuka a...

Kinek miben segít apuka a baba körül és otthon?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 20:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
A baba körüli teendőkbe segít a férjem a pelenkázásba,fürdetésbe,mikor még pici volt megetette a tápszerrel.Kipórszívóz,ha nagyon felgyűlt a vasalni való abba is besegít.
2013. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem segít, hanem részt vesz benne. Az én értelmezésem szerint akkor segítene, ha valami olyat tenne meg helyettem, ami csak az én dolgom lenne. Pl. ha munkát hoznék haza, akkor abban tudna segíteni. A gyereket és a háztartást közösen vállaltuk.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a 7 hónapos babánkat 100 %-osan el tudja látni. Nyilván napközben én vagyok vele és általában a háztartási munka nagy részét is meg tudom ilyenkor csinálni. Munka után hármasban éljük az életünket. Ez részben babázás közösen, részben házimunka megosztva (pl. én főzök, Ő szerel, vagy amire éppen szükség van), részben pihenés kettesben (amikor a gyerek már alszik).

2013. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pelenkázás, fürdetés, altatás. A baba az ő mormogó hangjára, puha mellkasára úgy elalszik mint a sicc :).
2013. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fürdet,pelenkázik,öltöztet,sétálni megy vele,játszik.

Itthon pedig szinte bármit megcsinál.

Bepakolja a mosógépet,porszívózik,süt,főz,felmos,takarít.

Szerencsésnek is érzem magam,hogy ennyi mindent megcsinál.

2013. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Akkor sokan szerencsések vagyunk.
2013. ápr. 1. 21:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindent együtt csinálunk születése óta még éjjel is együtt keltünk fel aztán beosztottuk egymás között a teendőket, közösen vállaltuk a babát.
2013. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Apa nálunk is mindenben segít. Pelenkáz, fürdet, etet, játszik, sétálnak babóval, süt, főz, takarít. Egyedül az éjszakai kelésben nem, de ezt én akartam így, mert Ő másnap dolgozik én meg esetleg le tudok pihenni, ha babó alszik.
2013. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én csinálok ugyan szinte mindent, de szerintem mind a fürdetést, pelenkázást, etetést egy anyuka tudja igazán jól csinálni, kislányom apukája abban segít, hogy amikor valami dolgom akad, akkor ellátja, de amúgy én szoktam. Amikor fürdetem, akkor addig rendet tesz a szobában, kiszellőztet, megágyaz a babának meg nekünk, miután megfürdetem a lányunk, utána kimossa a kádat, elpakol utánunk, de ez nekem nagy segítség és persze altat is sokszor. Nekem nem fáradság egyedül etetnem, fürdetnem stb. a babánkat, nekem inkább az nagy segítség, hogy amíg a babámmal foglalkozom, addig ő a házban segít.
2013. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De jó hogy ilyen jó apukák vannak! :) A mi kisfiunk 7 hónapos, amikor megszületett akkor éjjel felkelt velünk és ő csinálta a tápszerét mert neki volt már benne tapasztalata. Ő vásárolt be mindenféle baba dolgokat, elment a védőnőhöz is. A pelenkázást soha nem vállalja, eddig 2x pelenkázta be mert muszáj volt neki. Etetéssel ugyanígy van... ha nyűgös, akkor ő nincs vele mert nem tud vele mit csinálni.. Már a fürdetés is az én dolgom, eddig ketten fürdettük. Igaz, mivel mostmár ül és pancsikol a kissrác, egyszerűbb azért. Viszont amikor éjjel felriad, ő az első aki ott terem mellette és vissza ringatja. :)
2013. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha mennem kell valahová,elvan vele,megeteti öltöztetés minden...Ha itthon vagyok,semmit max ha megkérem.Otthoni munkába sem segit,de megoldom egyedül is.Nem különösebben nehéz a kicsivel,így annyira nem nagy gond.
2013. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!