Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hallom egyre többször,...

Miért hallom egyre többször, hogy egy anyuka nem bírja a bezártságot? Inkább menne vissza dolgozni, menne bulizni, ide-oda.

Figyelt kérdés

Én nem gondolom, hogy attól, hogy az embernek gyereke van, be kell zárkózni, mi pl. sosem unatkozunk. :)

De egyre több ilyet hallok, hogy az anyuka inkább dolgozna, bulizna, minden mást csinálna, csak ne kelljen a gyerekkel lenni egész nap... (És mondjuk csak néhány hónapos a gyerek)

Ilyen anyukáknak valójában nem is akartak babát, csak mondjuk beadták a derekukat? Vagy szülés előtt nem is hitték, hogy ilyenek lesznek?talán túl korán szültek? Miért van ez?

Jár itt valaki ebben a cipőben, mi váltja ki ezt? Talán túl sírós a gyerek, nehéz vele?

Csak kiváncsi vagyok, mi vált ki ilyen érzést egy anyukából?Én nem tudom elképzelni, hogy ilyen legyek és szeretném megérteni azokat, akik meg ilyenek...


2013. ápr. 2. 13:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

én őszintén megmondom: nem akartam szülni, és nem volt a lételemem a gyerekszülés, nevelés.

ettől függetlenül boldog vagyok, hogy anya lehetek, de nem vágtam volna fel az ereimet, ha nem lehettem volna.

ebből kifolyólag tudtam a terhesség alatt, hogy nagyjából fél éves lesz a baba, amikor vissza szeretnék menni dolgozni. ez most ki fog tolódni, kicsit előbb is jött, szeretek dolgozni, hiányoznak a kollégák a pörgés, más most a ritmus, minden. most 3 hónapos a baba, de érzem, hogy egy fél napra úgy "eltűnnék", kicsit kikapcsolódnék, vagy belesnék a munkahelyre. :)

nincs ebben semmi rossz szerintem. anyatejes a babó, így nagyon nem tudom megoldani. talán ezért is érzem azt, hogy nem valami jó itthon a bezártság. nyáron jobb lesz, megyünk csavarogni. :)

és tényleg fárasztó egész nap a gyerek körül ugrálni fizikailag, lelkileg, éjszaka kelni, a nap 24 órájában top-on lenni. aki nem ezt mondja, szerintem nem mond igazat, mert lemerülnek a tartalékaink, néha fel kell töltődni. :)

2013. ápr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11-es vagyok: mármint a 3 óránkénti szoptatás mellett egész nap kapkodok, pánikolok, rohanok, úgy érzem nincs egy nyugodt percem. :)

de ez most erről szól. és örülök, hogy végül nem 6 hónapos korában megyek vissza dolgozni, hanem később. ja, és bölcsibe később sem szeretném adni. az szerintem necces ennyi idősen, én megőrülnék egyrészt a betegségektől, másrészt attól, hogy nem figyelnek rá.

nem hittem el még a terhességkor, hogy csak egy anyuka tud a legjobban törődni a babájával. most már tudom. minden rezdülését ismerem, rohanok ha kell, stb..ezt még egy apuka sem tudja megcsinálni, pedig a párom már holnaptól itthon lenne a babával az örökkévalóságig. :)

de nem rohanna pelust cserélni, nem lustaságból, egyszerűen nem venné észre ha bekakil a baba, vagy szétbukta a ruciját. tudom.

2013. ápr. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

utolsó, de ha nem adod bölcsibe, akkor hogy mész dolgozni?


végülis akkor mentalitás kérdése is nagyban a dolog :)


szerintem az a jó, ha az anyuka kiegyensúlyozott, boldog, akkor lesz a baba is az, nem? :)

2013. ápr. 3. 09:47
 14/15 anonim ***** válasza:

a párom vigyáz majd rá, ha hétvégén dolgozom+1 nap.

ha ez nem jön össze, akkor családtag.

remélem meg tudjuk oldani külső segítség nélkül.

2013. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

teljesen igazad van, én is pont így látom.

ha érzi a baba, hogy anyuka boldog, kiegyensúlyozott, akkor minden rendben lesz. de még odébb van a visszamenetel, szerintem 6 hónap elég korai lett volna, főleg, hogy ő kicsit előbb is jött.

2013. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!