Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki korán kezdte (3-4 hónaposa...

Aki korán kezdte (3-4 hónaposan) a hozzátáplálást, az miért tette?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tápszeres babáknál korábban szokták elkezdeni,de egyéb ok van rá?Csak kíváncsi vagyok,mert nem egyszer hallom,hogy 3 hónapos baba almát,4 hónapos baba ezt-azt eszeget,mi szükség van erre?
2013. ápr. 3. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon küzdöttünk a kakilással, nem nagyon ment, szenvedett a gyerek, védőnő erre mondta az almát, és ezért.
2013. ápr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hónaposan kezdtem, igaz tápszeresek voltunk. Azért kellett, mert nem hízott a babám megfelelően. Szerintem ez az egyetlen indok, ha a baba nem hízik megfelelően. De ha anyatejes és szépen hízik, akkor ráér 6 hónaposan elkezdeni.
2013. ápr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy akkor szokták javasolni, ha kevés az anyuka teje, és nem hízik rendesen a baba. Ha már elmúlt 4 hónapos, és anyuka nem akarja a tápszert, nehogy még jobban elmenjen a teje mondjuk, akkor szokták ajánlani, hogy kezdje el a hozzátáplálást.
2013. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 hósan kezdtük,mert nehezen kakilt. Meg egyébként sem baj,ha szokja az ízeket,a kanalat. Anyatejes baba. Ja,és egyből megoldódott a széklet-probléma.
2013. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Borzasztó volt az étvágya, volt, hogy nem evett semmit, és ennek megfelelően nem is hízott. A gyerekorvos és a védőnő úgy gondolta, hátha az új ízek meghozzák egy kicsit a kedvét az evéshez. De nem így lett...
2013. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért kezdtem el, mert szó szerint kő állagút kakilt és kínkeservesen. Azért a 4 hónapot megvártam és akkor is csak nagyon lassan haladva kezdtük el almalével, majd almapéppel.

Egyébként a tápszeres babáknál a kis súlygyarapodás nem lehet indok, mert a tápszerben van a legtöbb kalória. Az én babám is elég pehelysúlyú és amikor elkezdtem a hozzátáplálást még kevesebbet hízott.

2013. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tápszeres lett teljesen mindkét babám kb 4 hós korukra, és hiába próbáltunk rengeteg féle tápot, sajnos kínkeservesen ment a székelés nekik, Így orvosi javaslatra elkezdtem az alma, majd barack és szilvapürét, és így már rendben tudtam tartani a székletet náluk.
2013. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Két orvos is javasolta 3 hónapos korától, mert nagyon szenvedett a hasával. Végül 3,5 hónaposan kezdtük barackkal, azonnal megoldódott a probléma.
2013. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert unta a tápszert és nem volt hajladnó enni belőle. De a hozzátáplálás is csak az első 1 hétben tűnt megoldásnak.
2013. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!