Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki nem totális...

Van olyan aki nem totális küzdelemnek, "szenvedésnek" éli meg a kis korkülönbséggel született tesók nevelgetését?

Figyelt kérdés
Mert szinte csak ilyet olvasni, hogy mennyire ki vannak készülve az anyukák és nem bírják tovább stb. Mi nagyon szeretnénk kis korkülönbséggel vállalni a következő babát, de ez picit elbizonytalanít.
2013. ápr. 3. 11:11
1 2
 1/18 petera6 ***** válasza:
77%
Én csak a mostoha anyukám példáját tudom hozni. Az öcséim közt olyan 1,5 év különbség van, és soha nem nézett ki műanyum nyúzottan vagy nem panaszkodott. Tök jó volt neki így , és a gyerekeknek is. Amúgy mesélésekből én is csak nyavajgást hallok :) De nekem a "saját" tapasztalat a fontosabb :)
2013. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Aki masok szerint el, az sosem lesz boldog, kedves kerdezo.


Most vagyok terhes az elsovel, de ev vegen mar probalkozni fogunk a parommal. Engem nem erdekel, hogy ki eli meg szenvedeskent, ki nem, de en igy akarom es kesz.

2013. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, milyen a gyerekek természete, mennyire szófogadóak, mennyire hisztisek. Hiába próbálunk minél jobban nevelni, ha a gyerek nagyon akaratos. Persze vannak a tündéri gyerekek, persze, hogy velük könnyebb.

Az én gyerekeim közt 13 hónap a korkülönbség, a lányom most 22 hónapos, igazi hisztikirálynő, nagyon akaratos, felér két fiúval. Mondhatni egyedül nevelem őket, mert az apjuk mindent megenged nekik, én meg szenvedek velük, mikor egész nap velem vannak itthon. Szóval, nekem nem könnyű, én azt mondom, legalább 3-4 év legyen a két gyerek között és szerintem, az még nem olyan nagy korkülönbség.

2013. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg mindkettőtöknek igaza van. :) A mi bébink most 3,5 hónapos, de legszívesebben már próbálkoznék a tesóval. Csak azért nem tesszük mert elég nehéz szülésem volt és még föl sem épültem rendesen. :)
2013. ápr. 3. 11:21
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha kifogsz egy hasfajos babat, akkor maga a pokol, ha meg mellette van egy kisgyerek.
2013. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk már úton van a következő, kicsit off, mert véleményt nem tudok mondani. A "nagy" a héten lesz 6 hónapos, nem lesz még egy éves, mikor nagytesó lesz.

Piszok nehéz lesz az első másfél év, azt mondják a "nagyok", tapasztaltak. Viszont: gépesítve van a háztartás, van internet, szórakoztató technika, játszóház, foglalkoztató körök, lehet kaját rendelni minden napra, ha kell 2 doboz cigi árán (mert mi nem dohányzunk) hetente jön takarítónő.

Ami nagyon sok időt lefoglal: az internet és a szörfözés a tv-n, viszont a való világgal kell, hogy találkozzon kicsi az ember, így kikapcsolódik pár percre.

Sajnos manapság a nagyszülők még mindig dolgoznak, ezért nehezített a dolog.

Mindenesetre 2-3 év múlva már nagyon jó lesz, együtt el fognak játszani, közös programokat lehet kitalálni, nem kell egy nagyhoz és egy picihez alkalmazkodni, ugyanazok a játékok (nálunk mindkettő fiú), barátok, érdeklődés.

Szóval én azt mondom mindent bele! Az én szülésem iszonyú volt, kb. 4 hós volt a pici, mire azt mondtam túléltem a dolgot, de akkor már újra vártam a másikat,ill. megtudtam miért vagyok olyan szörnyen fáradt.

2013. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap lett a gyerekeim között, mostmár 4,5 és 3 évesek és igazándiból mostanában kezdem érezni a kis korkülönbség előnyeit!

És ezt nem nyavalygásból mondom, mert sosem panaszkodtam ezek miatt, én vállaltam így és nem éreztem nyűgnek a két kicsit, sőt, voltak nagyon szép korszakok is ezidáig nyilván, mint ahogy nagyon nehéz korszakok is. Szerintem ez törvényszerű is. Aki azt állítja, hogy mindig minden tökéletes náluk otthon, az vagy képtelen reálisan megítélni a dolgokat, vagy szépít...

Azt gondolom, hogy minden család esete egyedi, mert sok mindentől függhet, mennyire nehéz az anyukának, pl a gyerekek habitusától, anyuka tűrő- és szervezőképességétől, hogy van-e segítsége stb. Nálunk így alakult, nehéz volt, de élveztem, és nem hiszem, hogy ha lenne választásom, akkor másképp akarnám újrakezdeni.

Szóval, kedves kérdező, ne hidd, hogy csakis rossz lehet, szerintem nem is szabad így nekikezdeni, a pozitív hozzáállás sokat segít, mint ahogy az is, ha képes leszel mindennek a humoros oldalát és az előnyeit meglátni.

Mert azért lesznek hajmeresztő helyzetek és a fáradtsággal mint tényezővel sem árt számolni. De mindez eltörpül majd jó esetben, és legkésőbb oviskorukra igazán összenőnek, legalábbis nálunk így alakult, és bár van veszekedés is, meg néha egymás gyepálása is előfordul főleg a kisebbiknél, de imádják egymást tagadhatatlanul. Összetartanak mindenáron, és én, aki egyke vagyok, csodálattal és örömmel látom, hogy nekik már most van kire számítani anyán kívül is...

2013. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Na, igen, ha úgy rendeled a kaját, meg hetente takarítónő jön, úgy persze, hogy könnyű. Ellátod a gyerekeket, aztán leülsz netezni, más dolgod nincs. Na, meg persze játszani a gyerekekkel.

Gondolom a Kérdező arra kíváncsi, hogy segítség, bejárónő és mindennapos, vagy kétnaponta főzés mellett, milyen két nagyon pici gyerekkel.

2013. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
"bejárónő nélkül"
2013. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért csak arra lenne kíváncsi. Már bocs. Nem kell irigykedni és megint kezdeni a beszólogatást.


Nekünk egy nap híján 1 év van a gyerekek között. Most egy és két évesek. Nekem így könnyebb. Legalábbis azt gondolom.

Később eljátszanak jobban egymással és tényleg jó, hogy nem kell egyszer kicsihez, másszor nagyhoz igazodni. Kb. egyszerre fogja őket minden érdekelni.

Mondjuk nem volt gond sosem a gyerekeimmel, nem sírósak, alszanak rendesen, ki tudtam magam pihenni.

2013. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!