Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kivagyok? Én rontotta...

Teljesen kivagyok? Én rontottam el?

Figyelt kérdés
Kislányom 21 hónapos és borzasztóan hisztis....Ha valamire azt mondjuk,hogy nem lehet vagy nem kap meg valamit,éhes,fáradt,akkor fogja és földhöz vágja magát.Ordít,ütöget.Minket is és saját magát is.Már ott tartunk,hogy nem merünk vele sehova elmenni.Másnál is volt így?
2013. ápr. 3. 13:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó pont ez van nálunk is a séta kész rémálom!Soha nem jön arra amerre kéne.Ha próbáljuk más fele terelni akkor földhöz vágja magát és megy az ordítva sírás.A babakocsiban ő mondjuk jól elvan,de most várom a másodikat így már előre félek,hogy hogyan fogunk sétálni kocsi nélkül.Hogy hozom haza miközben ő őrjöng a kicsi meg a kocsiban...bele sem merek gondolni.Nálunk sem használ semmi a figyelemelterelés sem.Jó tudni hogy nem vagyunk egyedül ezzel a gonddal ,remélem tényleg kinövi.Szerintem a szomszédok már azt hiszik,hogy kínozzuk ezt a gyereket,mindig mi is úgy jövünk fel ,hogy őrjöng vagy a kezünkben vagy vonszoljuk magunk után.
2013. ápr. 5. 12:18
 12/19 anonim ***** válasza:

Az a válaszadó vagyok, aki a "buszos" hisztit is írta.

Tényleg megnyugtató, hogy nem egyedi eset és nem feltétlenül én vagyok rossz szülő.Ő is csinál olyasmit, hogy másfelé menne (rendszerint bármekkora is a park nekiindul a főút felé aztán hiszti, hogy mi az, h nem mehet az autók elé), van, hogy séta közben ő márpedig megáll és egy tapottat sem jön (kézbe se akarja hozatni magát, csak áll), múltkor épp ráértünk, mondom türelmes leszek.Beült a telefonfülkébe és elvolt ott.Elköszöntem tőle, szépen elbújtunk nagyobbik fiammal a fülke mögé, de a füle botját sem mozdította, elüldögélt ott vagy 15 percig mire meguntam és hazacipeltem, persze bőgés közben:)

Lépcsőházban ha nincs kedve jönni üvölt, vonszolás, megint csak ismerős.

Itthon bármit játszok vele, bármibe vonom be neki mindig az kell ami épp a bátyja kezében van, ha a nagy megunja és odaadja neki majd elővesz mást akkor meg az kell...Leülnek ugyanolyan festékkel festeni, neki akkor is a bátyjáé kell.Szidás, hangfelemelé ellenszere nála, hogy teljes önbizalommal és elégedett vigyorral közli, hogy "nem" vagy "te" Pl: Kicsim, tedd azt vissza a helyére, nem játék: Nem! Gyere öltözz fel: "Te!" és társai:)

Ölelgetni se hagyja magát ilyenkor.Néha én is azon filózok mikor hisz azt valamelyik szomszéd, hogy elevenen nyúzom a gyereket, úgy tud üvölteni:)

2013. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Nitaxx válasza:

Huuhh én egy kicsit most nyugodt vagyok!

Az én kisfiam 2 éves és 4 hónapos! ugyan ezek csinálja amiket itt olvasok! Ütöget engem és saját magát, stb...

Viszont olyan rosszindulatú anyum van hogy valami hihetetlen! 2 ilyen pici unoka van az egyik lány a másik az én fiam! És folyamatosan hasonlítgatja a két gyereket!

Már most ott tartunk hogy az én fiam nem normális és pszihológusra van szüksége! Pedig tudom hogy nem, mert nem hülye gyerek csak akaratos és hisztis!

Egyébként nálunk az elterelés máshová módszer, illetve nem figyelek rá a hisztizik teljesen bevállt!:D

2013. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát anyukád tényleg nem valami kedves.Minden gyerek más,kitudja lehet,hogy a másik unokájánál is eljön majd a dackorszak.Akkor ő sem lesz normális?Úgy látom jó páran vagyunk akiknél ez a helyzet:-)A mai napunk is egy katasztrófa...:-((Én mindenhol azt olvasom,hogy teljesen normális dolog ez a viselkedés ebben a korban.
2013. ápr. 5. 12:48
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, normálisnak mondják, de attól még nagyon nehéz és midannyin szeretnénk megtalálni a tökéletes megoldást:))

Meg persze minél előb túllépni ezen a korszakon:))


[link]

2013. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket,igen túlélni nehéz,de előbb útobb túl leszünk rajta(remélem)bár én azon a ponton vagyok most,hogy kezdik az idegeim felmondani a szolgálatot:-)
2013. ápr. 5. 13:40
 17/19 anonim ***** válasza:

Ugyanez. ^^

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Valahogy túl kell élni...valahogy.

2013. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést mintha én írtam volna ki:-)Komolyan detto ez van nálunk is:(
2013. ápr. 5. 15:56
 19/19 anonim ***** válasza:

EMlékszem nálunk is tök ugyanez volt 21 hónaposan! (Akkor kezdte a bölcsit, ezért emlékszem pontosan, hogy mikor.)

Baromi nehéz volt, én is alig mertem vele sétálni menni.

Próbáltam nem lereagálni, de az is nagyon nehéz, tudom... Volt hogy lefeküdt a tér közepére, én meg lazán sétáltam tovább, aztán amikor már nagyon távol voltam, akkor látta, hogy ez így nem lesz jó, és utánam jött. Az emberek persze néztek, hogy mi van, de nem törődtem velük.

Valóban ki fogja nőni, addig meg türelem... (Most négy éves a fiam, 1-2 hónapig tarott ez, aztán jobb lett.)

2013. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!