Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mivel vezettétek be...

Mikor és mivel vezettétek be a glutént a babátok étkezésében?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden tapasztalat: gabonapéppel, babakekszel, mivel kezdtétek? Milyen mennyiségben? Mikor, hány hónapos volt a babád akkor? A babám 6 és fél hónapos és már hallottam olyat is, hogy 7 hónapos koruk előtt el kell kezdeni...más meg mást mond...Ti hogyan csináltátok?
2013. ápr. 3. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. 5 és fél hónaposan. Fosfovit nevű keksszel vezettem be a búzaglutént, mert az tojás és tejmentes. Naponta fél kekszet reszeltem a gyümölcsbe. Később, majdnem 7 hónaposan a 7 gabonás péppel vezettem be a többi fajta glutént.
2013. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan háztartási keksszel,felet reszeltem az almába,mindennap... azt mondják,hogy akkor érdemes bevezetni a glutént,amíg van anyatej,mert a glutén érzékenység durva reakciókat is kiválthat,és ha van még teje az anyának,de érzékeny a baba a gluténra, akkor az anyatej mellett is jelentkezik az allergiás reakció,csak nem olyan durván,mert a tej védi őt valamelyest... remélem érthető volt.. :)
2013. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Kap még anyatejet...de valahogy el kell kezdenem, ahogy olvasom tőletek :)
2013. ápr. 3. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Én úgy tudom, hogy a mostani ajánlás szerint 7 hónapos korig be kell vezetni a glutént. Tudom, hogy még ma is sokan a háztartási kekszet adják, de az én védőmőm nem ajánlotta. Persze úgyis Te döntöd el, de ha háztartási kekszet adsz neki, akkor egyszerre vezeted be a glutént, a tejet és a tojást.

2013. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 6 hónaposan kezdtem Detki babakeksszel, szintén úgy, ahogyan előttem írták, felet reszelek gyümölcsbe. Még mindig itt tartunk, most 6,5 hónapos....a gabonapép jó ötlet, lehet, én is így fogom folytatni. :)
2013. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokta! A gabonapép nagyon tetszik nekem is, csak gondoltam még sem azzal kezdeném. Köszönöm az ötleteket!
2013. ápr. 4. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!