Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy nem cumi, ez itt a...

Cumi vagy nem cumi, ez itt a kérdés?!

Figyelt kérdés
6 hetes baba anyatejes, és szopizás után elkezd cumizni a cicin. Ha elveszem tőle, akkor próbálja a kezét a szájába tömni, de ez nem nagyon sikerül. Adjak neki cumit?Hogyan csináltátok, mikor adtatok neki cumit? Csak éjszaka, csak az ágyában? Miután elaludt kivettétek a szájából? Hason alszik a babám, nem lesz baja? Már emeli a fejét, meg átfordítja, de nem emeli nagyra. Ekkor nem fog kiesni a cumi?

2013. ápr. 4. 07:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok cumi párti, úgyhogy én a nemre szavazok. Egyre ügyesebb lesz úgy is, ezért ha tényleg igénye lenne rá, akkor hamar rá fog jönni, hogy ott a kezecskéje.
2013. ápr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
nem az ördögtől való a cumi. Hason persze kieshet a szájából. A nagyobbik fiam cumizott 3 éves koráig, a kicsi meg kiköpte mindig, pedig örültem volna, ha elvan vele, így állandóan cipelni kellett...
2013. ápr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
első: nekem egyik gyerekem sem ujjszopós, szóval nem törvényszerű, hogyha nem kap cumit, akkor az ujját fogja szopni.
2013. ápr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, de egyiknek sem volt cumija. A kezecskéjüket szopták, és amikor már tudtak játszani, abba hagyták.

A cumit, ha kiesik a szájából, akkor állandóan vissza kell adni neki, az ujját pedig megtalálja egyedül is.

2013. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A cumit felejtsd el pár hónapig, minek erőlteted a cumit ha RÁD van szüksége? Az én babám is mellen aludt el, kajálás után csak rágózott rajta, ez megnyugtatta. Nagyon sokszor alváshoz is kérte, bár nem volt éhes, 2 perc és már aludt is.

Az LLL oldalán olvass a cumizavarról, nem törvényszerű de az esély meg van rá, ismerőseim között is van akinek a babája cumi után nem fogadta el a mellét, és fejni kellett neki. Tudom hogy a cumi kényelmesebb, de gondold át a veszélyeit.

[link]

2013. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös! Engem is megkap! Hisz megyek hozzá mindig! De az sem normális, hogy alszik fél órákat, azt sem rendesen, mert nem tud elaludni, nyöszörög, nyűglődik. Ha meg a mellem, akkor egész éjszaka ott van. Volt, hogy sokat rajtam aludt, hogy megnyugodjon. Viszont, ha nem alszom ki magam, akkor az is visszaüt. Akkor meg azt fogja érezni, hogy anya fáradt és nyűgös, és ez is átragad rá. Akkor megint ugyan ott vagyunk. Eddig sokszor adtam neki cicit, mikor már csak cumizni akart, és ilyenkor sokat bukott. Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 4. 07:38
 7/21 anonim ***** válasza:
Baba-mama barát kórházban szültem és nem engedték sem a cumit, sem a cumis üveget. Az első hetek nagyon nehezek voltak, végül úgy döntöttünk megpróbáljuk a cumit. DE nem veszi be, azóta van már vagy 5 fajta cumija és egyikre se kapott rá. Sokkal könnyebb lenne minden cumival, de azt hiszem ezt már elfelejthetem nála. 5 hónapos
2013. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7 hetes a lányom, ha nyűgösebb akkor cicin sem alszik el, ilyenkor ringatás és cumi. A kocsiba is megkapja mindig. Nekem már 1x megtalálta az ujját, inkább a cumi mint az.
2013. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

ugyanazt tudom mondani, amit az 5-ös. soha nem adtam egyik gyerekemnek se cumit, sztem ez tűzoltás. ha "cumizni" akar, akkor komfortcici kell neki. amíg pici, addig csinálja ezt, később pedig csak, ha baja van. ha pedig tleg szüksége van vmire ezen felül, akkor meg fogja a kezét találni.


melyik kórház, ahol nem engedték a cumit a kicsiknek? teljesen egyetértek vele. az elején főleg sokat kell cicire tenni a gyereket, hogy rendesen beinduljon a tejtermelés. (7 hónapos csak anyatejes gyerekem van) ahol én szültem, ott a szobatársam hogy aludni tudjon, dugta a gyerek szájába a cumit, ki is voltam akadva rajta.

2013. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Had tömje a kezét...Mi is cumiztattuk elején,de ahogy kiesett neki,felébredt ,mert elején oldalt aludt.Minden rángására is felkelt...3hetesen hasra tettük,cumival.Forgatta fejét jobbra balra,így kiesett.Elvettük és utána csak babakocsiba vagy kendőbe kapta,de 7hetes korára egyáltalán nem fogadta el azokban se már.6hónapos,azóta se cumizik.
2013. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!