Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy nem cumi, ez itt a...

Cumi vagy nem cumi, ez itt a kérdés?!

Figyelt kérdés
6 hetes baba anyatejes, és szopizás után elkezd cumizni a cicin. Ha elveszem tőle, akkor próbálja a kezét a szájába tömni, de ez nem nagyon sikerül. Adjak neki cumit?Hogyan csináltátok, mikor adtatok neki cumit? Csak éjszaka, csak az ágyában? Miután elaludt kivettétek a szájából? Hason alszik a babám, nem lesz baja? Már emeli a fejét, meg átfordítja, de nem emeli nagyra. Ekkor nem fog kiesni a cumi?

2013. ápr. 4. 07:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Lányom 2 hónapos koráig konfort szopizott, utána az ujját szopta. Most 8 hónapos, de most már csak akkor szopja, ha álmos vagy éhes. Én cumi ellenes vagyok, ha lehet ilyet írni, tehát meg sem próbáltam adni neki.
2013. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha cumit adsz neki - kb. 1 hét, mire megtanul cumizni vele. Én adtam a fiamnak kb. 2 hetes korában. Ha elaludt mindig kiszedtem a szájából. 5 hónapos korában már nem igényelte (azt hiszem szerencsés ez az eset).


Most 2 éves, és az ujját sem szopja.

Nálunk "jóbarát" volt a cumi, mert nagyon megnyugtatta a kisfiamat a "szopás élménye". :)


A cumizavarról meg annyit, hogy 22 hónapos koráig cicizett, azaz nem okozott túl nagy zavarokat.


Ez a Te döntésed, mert ha most odaadod neki - lehet, hogy 3-4 éves koráig nem tudod elvenni tőle.

2013. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A cumit nem tudom,hogy ki találta ki, de nagyon jó találmány. :-)

Nekünk ha nem lenne,nem is tudom mit csinálnék,sokszor azzal nyugszik meg,éjszaka is csak visszadugom neki és alszik tovább... mondjuk az én kisfiam tápszeres.

2013. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ezt is babája válogatja.

A fiam (első gyerkőc) nem fogadta el a cumit. Én is "cumiellenes voltam", anyósék dugdosták néha a szájába, ha sírt, de nem kellett neki. Az ujját 6-8 hónapos koráig szopta, azóta sem semmi. Most 3,5 éves. 1 éves koráig kapott anyatejet, de én már az elején is adtam neki lefejtet pótlásnak üvegből, bimbóvédővel szopott 4 hónapos koráig, nem lett cumizavaros.

A fiam rengetegszer kelt sírva, sokat sírt, cumi mégsem nyugtatta meg, a cici néha, de az sem mindig, csak kínlódás volt.


A lányom 8 hónapos, nála is kellett a bimbóvédő, lefejt tej, cumisüveg... ő elfogadta a cumit, de meg is nyugtatta. Alváshoz használtuk, mert örültünk a fiam után, hogy őt letesszük, cumi, és alszik is egyedül. Ellenben a fiammal órákat kellett sétálgatni, vagy a cicin bealudt, de amint megmozdultam felébredt és ordított....


Szóval én is ellene voltam, mondván, hogy nem fogok azért éjjel felkelni, hogy cumit keresgessek, meg később azon gondolkodni, hogy vegyem el tőle, de mivel tényleg jó szolgálatot tesz, és napközben nem tömködöm a szájába ha kell ha nem (van ismerősöm több is, aki ezt csinálja), de ha a foga miatt sír pl. bekenem neki dentinoxal, cumi be, és megint mosolyog. Ha nem kell neki a cumi kiköpi.


2 hónapos korától átalussza az éjszakát, mostanában ha hajnal 5-6 között kel, akkor cumival visszaalszik. Nekem ennyit megér a nyugalom. Aztán meg hogy később hogy lesz, nem tudom, mindenesetre most elvagyunk vele....

2013. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 krisztivan ***** válasza:
Fiam nem fogadta el a cumit és a kezét sem cumizza.Viszont én adtam neki textil pelust és a mai napig(2.5 éves) azt rágja.Nekünk jó szolgálatot tett mert a fogzáskor is azt rágta.Mindennek van jó és rossz oldala is.Van,hogy cumizni jobb van,hogy kezet szopizni jobb.Igazából neked kell eldöntened,hogy mi jó a babádnak és viselni a választás következményeit.(nem gondolok rosszra) :-))
2013. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én lányomnak van cumija. jobb, mintha az ujját szopná mert arról az életbe nem fogod leszoktatni, meg nem túl gusztusos hogy könyékig benne van a szájába a keze....


Nem értem ezeket a cumi ellenes anyukákat, a cumit elveszed tőle ha le akarod szoktatni és kész, de a keze meg mindig ott van vele úgyis szopni fogja mindig...

2013. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam én voltam az egyik cumiellenes anyuka. NEM vitatkozni jöttem, utálom, ha valaki azért jön fel ide, csak leírom a véleményemet. Jelzem senkit nem szeretnék bírálni és megbántani főleg nem. :):):)


Nálam a cumiellenesség azt takarta, hogy nem azzá váltam, hanem mikor még a pociban volt tudtam, hogy nem fogok neki adni. Sem semmi helyettesítő, kötődő dolgot. Megtalálta az ujját 2 hónaposan. Egyre kevesebbet szopizza most 8 hónaposan. Jelez vele inkább, hogy álmos vagy éhes. Ahogy mély álomba merül, kiköpi.

Nem könyékig van a szájában. :)


Mikor döntöttem, benne volt a pakliban, hogy esetleg 8 évesen is szopni fogja az ujját. Nem gondolom, hogy így lesz. Ha igen, akkor sincsen semmi. Bár kutatni fogok a lelki okok között. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem fogja az iskolában a matekórán szopizni. :)


Leszokik róla, egy természetes folyamatról, a cumizásról.

Ám amíg az ujját akkor veszi be, mikor igényli, a cumival szerintem nem így van. Bár persze, kiköpheti ha akarja, de ha már ott van... Ha valaki a szájába nyomja, hogy aludj még, meg nyugodj meg. Én nem így szeretném visszaaltatni és megnyugtatni sem.


Tényleg senkit nem szeretnék megbántani, ez az én történetem. Mindenki úgy és olyat tesz a babájával, ahogy neki és a babának jó, hiszen minden gyerek más.

2013. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Rá kell szoktatni, aztán meg le kell szoktatni, és ha kiesik éjjel a szájából felébredhet rá és sír. Nem jó.
2013. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még megy a dilemma. Vettünk cumit, de nem szeretném állandóan tömködni a szájába, csak végső esetben, és max az éjszakai elalváshoz, meg ha más már nem nyugtatja meg. Még egyszer köszönöm!
2013. ápr. 4. 18:50
 20/21 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Én is egyszer megkínáltam a cumival, kiköpte (okos). Nem is értem hogy miért adnak a babacsomagokhoz újszülött cumit. Én is veszek neki majd ha nagyobb lesz, de kérlek ne most még. Sokszor nagy volt a kísértés a cumiért, de nem latex gumira van szüksége. Megértelek hogy fáradt vagy, mindenki fáradt, kimerült, az éjszakai ringatásoktól, állandó szopiktól, de kitartás, 3 hónap után sokkal jobb lesz. Az hogy valakinek nem lett cumizavaros a babája, attól még ott van az esély. Én nem vállaltam be.

2013. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!