Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos, eddig igény szerint...

6 hónapos, eddig igény szerint szoptatott baba folyadékpótlása hogyan történjen?

Figyelt kérdés

Kislányom 6,5 hónapos, 3 hete táplálom hozzá. Folyadékot azonban az anyatejen kívül még nem kapott. Hogyan érdemes kezdeni? Gondolom, vízzel. De mikor? Étkezés után? Gyümölcs után is? Tízóraira már megeszik egy elég nagy adag gyümit, ebédre zöldségeket kóstolgat, de annak a kiváltásával még nem sietnék.

És miből? Meg lehet próbálni azonnal pohárból? Menni fog neki?

Köszönöm a tapasztalatokat!



2012. okt. 13. 10:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Most látom, nem a legjobb kategóriába került, remélem, átrakják a Babákhoz.
2012. okt. 13. 11:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is pont itt tartok, mint Te. Két étkezés között szoktam megkínálni vízzel, pohárból, de egyenlőre úgy tűnik, nem igényli.. Egyedül úgy sikerült eddig normàlisan megitatni, hogy fürdés közben, mert élvezte is a dolgot és nem zavarta az előke sem. De kíváncsi vagyok nagyon, hogy ki mit tud javasolni :)
2012. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Helló!Az én kislányom egy hét múlva lesz 6 hós,most kezdtük egy hete a kóstolgatást.Én utána egy pár perccel megkínálom felforralt,lehűtött vízzel,nekem kiskanállal elfogad egy pár kortyot,amúgy eddig ő is csak anyatejes volt.
2012. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én mióta hozzátáplálok itatom is a babám, babavízzel (csak a Szentkirályit issza meg, a többit nem) és mivel nálunk az anyatej mellett van tápszer is, így cumisüvegből megy a víz is. De én egyébként is így adnám neki, mert próbáltam önitatós pohárból, de nagyon ideges lett, nem boldogult vele...

És nekem kezdetben a gyümölcsöknél is, közben is ivott, mostmár kevesebbet, mint annak idején, de néha meg-megáll, és akkor "kér" inni, gyümölcsnél gondolom azért, mert édes, főzeléknél mert tömény, de még a tejpépeknél is iszik. Étkezések között is kínálom, de akkor nem nagyon kell neki, max eljátszik az üveggel és iszik közben pár kortyot...

Egyékbént 6,5 hónapos...

2012. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig "evéskor" kínáltam őket, üveg pohárból, vízzel.

Változó, hogy hogyan fogadták, de átlagban az mondható el, hogy rendesen inni akkor kezdtek el, amikor már "szilárd" szilárdat ettek, tehát pl. köles golyót, kenyeret, vagy nem pürésített ételt.

Ez logikus is szerintem, mivel a gyümölcs meg a főzelék is nagy százalékban víz, így mellé még szopiztak, és elég is volt.

Szerintem nem kell erőltetni, csak kínálgatni szorgosan, és előbb utóbb inni fog, ha szomjas is lesz. :o)

3 gyerekes anyuka

2012. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kiki01 ***** válasza:
100%
Én a kezébe adtam egy szelepes csőrös poharat. Először azt hitte hogy rágóka, aztán mikor rájött hogy jön belőle a víz akkor egy ideig hallani sem akart róla, ekkor kiskanállal itattam, naponta többször, két étkezés között. Aztán mikor megbarátkozott a vízzel, akkor megint jött a csőrös poci, de azóta kajálni is jobban elkezdett, úgyhogy kaja után mindig odaadom neki, akkor tutti szomjas és issza is a vizet.
2012. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben vagyok én is. Én úgy fogom csinálni (aztán majd a Kislányom eldönti hogy szeretné-e :) )hogy megkínálom közben babavizzel csőrös pohárbol! Ha nem megy nem erőltetem majd szépen lassan! Nálunk a hozzataplalas is lassabban ment. Szerintem ne sima pohárbol, hanem csőrösből próbáld Te is először!

Jó babazast!

Egy 5,5 hónapos baba anyukája

2012. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld végig a skálát, hogy neki miből a legjobb. Hosszútávon a pohár a legjobb és az, hogy rendszeresen próbálkozz, főleg étkezés előtt és után. Ne lepődj meg, ha nem kér. A fiam 10 hónapja hozzátáplálva van, nyáron volt hajlandó inni, mert meleg van, előtte alig-alig. Amíg főleg anyatejet fogyaszt addig szerintem csak azért van jelentősége az ivásnak, hogy hozzászokjon, hogy ilyen is van. Ha pépes főzeléket, illetve szilárdat fogyaszt, akkor már nagyon fontos, hogy igyon, hogy fel tudjon szívódni a kaja jól. Ahogy haladsz a hozzátáplálásban úgy érdemes az ivásban is haladni.
2012. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiam kalinkás (pálinkás) pohárból ivott ilyen pici korában, annak kifele fordul a pereme, könnyű inni belőle.

Amúgy, ha továbbra is igény szerint szoptatod, akkor lehet hogy egy darabig még elég neki az anyatej. Ha nem kér inni, akkor ne foglalkozz vele, oké hogy megkínálod minden étkezés után, de nem kell görcsölni rajta. Ha szomjas lesz, elfogadja.

Én amúgy első pillanattól kezdve rendes csapi vizet adtam neki.

2012. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mindig evés után kínáltam, szilkon csőrős üvegből.

Általában főzelék után ivott, gyümölcs után nem. De nagyon keveset volt hajlandó meginni! 2 lányom van, mindekettő így volt vele.

Nyáron viszont ittak. (Egyik télen született, őt így nyár végén kezdtem mellétáplálni, a másik nyári, őt így télen kezdtem.)

2012. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!