Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok, akik cumisüvegből adják...

Knmagdi kérdése:

Azok, akik cumisüvegből adják az anyatejet a babának, hogyan oldják meg, hogy zökkenőmentes legyen? Azoknak az Anyukák tapasztalatait, ötleteit várom, akik lefejik a tejet és cumisüvegben adják a babájuknak. Milyenek az estétek, nappalotok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
már tápszeres a 3hós babám de születésétől hat hetes koráig így csináltam én is, aztán elapadt a tejem. nehéz volt! éjszaka kevés alvás volt. három óránként etetés, böfi, pelenkacsere, visszaaltatás aztán neki álltam fejni mosogarni ( eleinte kézi fejőm volt de kivolt tőle a kezem és váltottam elektromosra. ) miután visszafeküdtem épphogy lehunytam a szemem már ébredt a picim és kezdődött az egész előröl. furcsán hangzik de szinte örültem amikor elapadtam
2013. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

8 napos a babám és fejem a tejem, mellette tápszert kap. Én reggel-délben-este fejek, elrakom hűtőbe és napközben onnan melegítem neki. Ha szükséges kap mellette tápszert, éjszaka viszont csak tápszert kap mert olyan híg a tejem hogy kb 1 órát alszik tőle és nyugtalan ébredés után újra etetnem kell majd nyűgös lesz és kb 2 óra mire újra elalszik. Ez napközben jobban működik, éjszaka nem bírnám és ő sem.

Megmondom őszintén, én sem bánnám ha 6 hetesen elapadna a tejem. Most még fontosnak tartom, hiszen újszülött, de én sokkal nyugodtabb vagyok a tápszertől, sőt a babám is. Csak azért adok neki tejet mert van és mert lelkiismeret furdalásom lenne szándékosan elapasztani...

2013. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4,5 hós koráig fejtem, utána köszönte nem kért többet egy kortyot sem. Szóval én napi 6-7x fejtem, igyekeztem mindig etetés előtt, hogy friss legyen. Ha nem, akkor hűtőbe tettem és amikor kérte megmelegítettem. Egy idő után persze tudtam, hogy mikor lesz éhes és már előtte megmelegítettem és adhattam is rögtön. Amikor meg már csak 5x evett, akkor mindig frissen fejtem előtte.

Az elején éjjel is keltem fejni, aztán később csak hajnalban kellett.

Amikor nagyobbacska lett, bevittem a fejőgépet a nagyszobába és amíg ababám a játszószőnyegen játszott, ott ültem mellette és fejtem.

Amikor meg 1-2 hónapos volt, akkor nem volt túl jó, mert amikor neki álltam fejni, akkor tuti felébredt a pocakfájásra és vígasztalni kellett.

Hát nem bánom annyira, hogy vége ennek a fejő időszaknak.

2013. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!