Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 11 hónapos, és...

Kislányom 11 hónapos, és eddig szoptattam. Most kezd el apadni a tejem. Érdemes még egy darabig tápszert használni, vagy vezessem be a bolti tejet már most?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 11 hónapos volt, mikor leválasztotta magát a ciciről. A védőnő szerint 15 hónapos korig jó, ha szopik v tápszert kap. Aztán jöhet a tej. Az én lányom nem itta meg a tápszert, babatejet sem, és mivel apa tejérzékeny, én nem próbálkozok tejjel még nála. A dokinőnk szerint nem baj, ha nem issza már meg ilyen idősen a tápszert, viszont a tejterméket, vagyis tejet ő sem javasolt. Azt mondta, ha eszik mindent, akkor jól kell hogy lakjon, és nem lehet baj.
2009. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk ugyanez a helyzet, mint nálatok - édesapja tejcukor érzékeny. Örülök, hogy Te válaszoltál, mert hasonló cipőben vagy, mint mi. Köszönöm!
2009. szept. 21. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:

természetesen tápszert.

abban minden benne van, ami kell a babának, és nem lesz baja tőle, ellenben a tejben nincs semmi nélkülözhetetlen, viszont terheli a baba gyomrát, emésztését, veséjét stb.

főleg így, hogy az apuka érzékeny.

de figyelj, majd jönnek mindjárt a tehéntej-pártiak :))))

2009. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok leszólva, hogy miért akarok még neki ennyi idősen tápszert bevezetni! Köszi neked is!
2009. szept. 21. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem öklendezett a babatejtől, igy egy hónap, és jó pár ezer forint próbálkozás után feladtam. Már nem kinálgatom babatejjel, tápszerrel. Eszik mindent, néha adok neki tejpépet, ha elfogadja :)

Savanyitott tejtermékeket kap, de mást nem.

Hiába lennénk tejpártiak, ha egyszer a gyerek közvetlen hozzátartozója alleriás rá, akkor nagy az esély, hogy ő is az lesz. Én pedig nem akarom, hogy élete végégig a majdnem 600 ft-os tejet kelljen innia, meg ne ehessen semmi tejeset. Az egy büntetés a gyereknek.

2009. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A babatejet nem ajánlotta a védőnő, de a tápszert igen, ezért is kérdeztem rá.
2009. szept. 21. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!