Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam az önálló...

Hogy szoktassam az önálló elalvásra?

Figyelt kérdés
Sajnos elrontottam a babámat.. mert kézben aludt el mindig, és megvártam, hogy mély álomba szenderüljön, akkor raktam csak be a kiságyába.. de már most 3 hónaposan majdnem 6kg, sokáig már nem bírnám így altatni. Tegnap próbáltam a kiságyában altatni, cumival, simogatással, de másfél óra kínszenvedés lett belőle, mire felvettem és elaludt a kezemben... Mit csináljak?
2013. ápr. 8. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez csak egy ötlet, nem tapasztalatból mondom, de azt nem próbáltad még, hogy lefekszel mellé és ha elalszik átrakod a kiságyba? Azért így mégsem karban van és ez lehetne egy átmenet.
2013. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
utána meg azt szokja meg, nem? hogy mindig mellette vagyok. nem tudom, csak kérdezem. Teljesen kétségbe vagyok esve.. :(
2013. ápr. 8. 09:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt szokja meg, de szerintem még mindig könnyebb, mint ölben tartani.
2013. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ELoszor is nem rontottal el semmit! Az elso honapot hivjak 4.trimesztrnek is. A baba meg egy veled, kell neki a testkozelseg, igenis jol tetted, hogy igy ringattad. 3 honaposan semmi sincs elkesve. Mas lenne 1-2 evesen.


mi is olben ringattuk, mert hasfajos volt. Most 4 honapos most kezdtuk el megtanitani hogy aludjon el magaban. Ez egy turelemjatek, nem fog menni egyik naprol a masikra. Ha 1 honap akkor annyi, de hidd el megtanulja. Az en agyam mellette van. Leteszem ha almos az agyaba melle teszem a kedvenc jatekat. Mondjuk tulzas, hogy van kedvenc jateka, de azt sokat nezi piszkalja, szoval ismeri. Ha a 3 honapos babadnak meg nincs nevezz ki egyet. Szoval leteszem melle. Ahogy lerakom az agyba mar nem erzi jol magat. Ide oda forog nyoszorog, piszkalja a racsot a jatekot.

ha sir akkor kiveszem! Megnyugtatom es visszateszem ha tudom. Ha nem, akkor majd a kovetkezo altatasnal probalkozok. Nem kell siettetni, ezt is mint a maszast jarast beszedet meg kell tanitani neki. Apro lepesekkel!

ma reggel elvolt megint nyoszorgott nyomtam neki cumit (utalja a cumit!) es elaludt. 3/4 orat aludt. Ez az elso igazi sikerelmeny. Legyel mellette, ahhoz nem szokik hozza, egy ido utan nem fogja igenyelni. Szerintem probald lassan lassan szoktatni. Megfogja tanulni hidd el de nagy turelemre kitartasra van szukseg. Sok sikert nekunk :).

2013. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elso 3! honap a 4.trimeszter, elirtam.


most volt a 2.sikeres probalkozasom. Atjottunk a szobaba ahol a kisagy van. Be van sotetitve. letettem elkezdett azonnal sirdogalni. Beraktam a halozsakba. Kivettem ringattam picit megvartam mig lenyugszik a legzese de nem alszik el. Szep lassan visszaraktam az agyba fogtam a ket kezet dudoltam. Ami meg segit hogy a ket kezehez odarakok takarot, mert szetdobja a kezeit es felkel ra, de ha talal ott valamit akkor lenyugszik. Simiztem a hasat dudorasztam es elaludt! Most itt ulok tavolabb a szeken, hogy itt legyek ha felkel.


szerintem ringasd kicsit h lenyugodjon, majd lassan ne eroszakkal tedd vissza. Tegyel vmit a kezeihez ha o is szetdobja a kezeit (szinte minden baba csinalja). Sotetits. Es nyugodj le. Fogj fel minden 5 percet sikernek! En most nagyon buszke vagyok magamra :). Pedig mi 4 honapig ringattuk es kb par napja kezdjuk a hozzaszoktatast.


a sogornomnek az valt be h meleg takarot tett a baba ala, mert a babat zavarta a hideg agy. Probald kiismerni a kisbabad. Hidd el sikerulni fog! A mi feladatunk megtanitani nekik a dolgokat. Ez is olyan.

2013. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg annyi hogy nalunk extra nehezseg hogy eddig hason aludt a hasfajas miatt. Viszont eberen nem tudom hasra letenni mert nem szeret ugy lenni, es meg nem tud atfordulni. Szoval neki meg azt is meg kell szoknia hogy haton alszik.
2013. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és este is így próbálod? Mert ha nem sikerül neki cicin elaludni, akkor az esti altatás a melósabb nálunk. Akkor még nyűgösebb..
2013. ápr. 8. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Este is probaljuk es valoban egyelore az a macerasabb. De ugyanezt fogom tenni. A heten volt hogy 1,5 orat szenvedtunk es vegul ringatva aludt el. Eroltetni nem akarom. Ha mar a nappali alvassal 1x 2x sikerul az felsiker. Egyelore ha nem tudod, hagyd ringatva este. Ha a nappal sikerul szep lassan lehet este probalni. Mi is probaljuk, szerintem sikerulni fog. En bizok benne. Es nagyon idoben vagyunk meg. Nekem az siker lesz, ha 5 honaposan (1 honap mulva) siman magatol tud aludni! Nem kell hogy 1 het alatt eljojjon az az ido. Nem vagyok egy turelmes tipus, de a babanal latom, hogy nagy turelemre van szukseg. Neki minden uj ijeszto. En meg nem akarom, hogy rosszul erezze magat. Azt akarom, hogy bizzon bennunk es erezze, hogy nem akarunk neki rosszat. Ezert szep lassan szeretettel probalom. Nagyon nehez mi is felvaltva ringatjuk meg este, de nagyon bizok a sikerben.


meg mindig alszik szoval a 2.siker kipipalva :)))

2013. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod! :) próbálkozom akkor én is türelemmel.. remélem, sikerül!
2013. ápr. 8. 10:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy sikerul! Boven idoben vagyunk, meg nagyon picikek kis osztonlenyek. Ha most megtanulja kesobb is tudni fogja. Bizz a sikerben. :)
2013. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!