Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyümölcs allergia? Ezentúl...

Gyümölcs allergia? Ezentúl mindenre? Tanácsok? Lehet lelki oka is ennek?

Figyelt kérdés
Mult évben a pollen allergiám nagyon bedurvult,kb minden allergén növényre kijött több x. Kaptam rá 2 gyógyszert is. Majd nyár végén egy másik doki felírt 1 új gyógyszert, ami tényleg használt azonban közölte hogy azokat a növények amik kereszt allergiát váltanak ki azokat mellőzzem. Akkor nyáron még tudtam enni gyümit,nem voltak allergiás tüneteim. Idén viszont tragikus ez az egész. Semmit nem tudok enni ami gyümölcsöt tatalmaz. Egy falat és a szám kezd feldagadni,a torkomat marja és elkezdtek vakarózni. Leteszteltem a nyár folyamán kb minden gyümölcsöt. Eper,barack,alma,dinnye,szőlő,málna,szilva,tényleg minden és mindnnél ugyan az. Ilyenkor mit lehet tenni ? Érzem hogy az erőm is fogy. Gondolom vitaminhiány is kezd kialakulni :( Valaki van aki hasonló problémával küzd ? Télen lehet,hogy legalább a citrusokat bírom majd enni ? Olvastam már elég sokat erről a neten. Amin kifejezetten megragadt a figyelmem az az allergia lelki okai...Lehetséges hogy nekem is valami lelki dolog miatt alakult ez ki ?
2011. szept. 5. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pollenallergiás vagyok, és nem hiszek a lelki okokban. :(

Annyira nem értek hozzá, de az immunterápia nem jöhet szóba nálad?

2011. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom :( Igazából ezerfél dokinál voltam már. Fül orr gégésznél,aztán allargológusnál,foniátrián,vérvételen 600x,mert ráadásul foglalkozásm miatt kifejezetten szükségem van a hangomra...és az allergia ugye szépen betömíti az orrom,bevagyok sokszor rekedve,a torkom fáj,szétmarja a gyümi is,stb...és ugye rettentően árt :( szóval valami megoldás tényleg kellene mert egyre rosszabb és ugye nemsokára a pénzkeresetem is ezen fog múlni :(
2011. szept. 5. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Énekes vagy? Én is! :)

-

Még azt megkérdezhetem, hogy tul.képpen hogy dagad fel a szád? Néha nekem is van olyan érzésem, hogy viszket a nyálkahártya, de nem láttak rajta semmit. Lehet, hogy nekem is valami hasonló gyüm.allergiám is lehet a pollen mellett?

2011. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Fruktoz intoleranciára vizsgáltasd ki magad!!!
2011. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!