Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek semmilyen segítsége...

Akinek semmilyen segítsége sincs, hogy éli meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Én már 8 hónapja nem tudok elmenni nőgyógyászhoz, fogorvoshoz, mert a párom késő estig dolgozik és amúgysem lehet rá számítani. Semmi, de semmi segítségem nincs és ezért nagyon feszült és fáradt vagyok.

A babakocsit a buszra sem tudom feltenni, így eléggé korlátozott a mozgásterünk.

Ti hogy oldjátok meg a mindennapi ügyintézéseket, orvoshoz hogy mentek? Kérlek adjatok tanácsokat! Köszönöm


2009. szept. 22. 10:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Én amikor nincs segitség, viszem a babát, és vár velem. Voltunk már igy állatorvosnál (sirt majd bealudt) és nőgyógyásznál is (elszórakoztatta az asszisztens). A babakocsit lecseréltük, mert túl nehéz volt, hogy meg tudjam emelni. Bankba, postára, vásárolni viszem magammal mindig. De ezzel együtt nagyon sz@r lehet, nem irigyellek :( Esetleg más kismamákkal kellene összeállnod, hogy váltva tudjatok vigyázni a gyerkőcökre és ügyet intézni. Illetve egy pár helyen van játszóház, ahol már a kicsiket is vállalják (6 hónapostól), vagy add be családi napközibe heti 1-2 napra, ha anyagilag futja rá (az családias, de olcsóbb, mint a baby szitter.)
2009. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Viszem magammal mindenhova.

Buszozni vettem egy kisebb sportkocsit. De volt hogy már ezzel is majdnem visszaborultam mikor szálltunk fel, és ez az ősrégi magas busz jött, amin még babakocsinek sincs hely.

De már tiszta idegbeteg vagyok. És ezt szerintem érzi is rajtam. Mert olyankor ő is nyűgös. Olyan jó lenne,csak egy nap amikor valaki segít.

2009. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Hát igazából segítséggel lenne kényelmes megoldani, de ha egyáltalán senki nincs, akkor a hordozót tudom javasolni. Mármint a kendőt, vagy kengurut, amivel magadra tudod a kicsit "rakni". Bár ha már 8 hónapos a picid, akkor már elég nehéz lehet...

Nekem, ha napközben a boltba kell kiszaladnom, akkor a kenguruba viszem, bár Ő még csak 3 hónapos.

Az orvost pedig csak segítséggel tudod megoldani, ha a babakocsit nem tudod vinni, mert ott ugye valahova le kell Őt rakni. Nincsen esetleg barátnő, munkatárs, szomszéd aki elvállalna 1-2 órát?

Vagy van még a fizetős bébiszitter. Ha végképp nincs senkid.

A párod nem tud 1 nap szabit kivenni, hogy elintézd a dolgaidat?

2009. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A fogorvosra van ötletetek? Idegenektől visít a babám:(((
2009. szept. 22. 11:08
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Mielőtt megszületett a babánk, a férjem lelépett. Így mindenhová egyedül megyek. Főzök, bevásárolok, fogorvoshoz, nőgyógyászhoz, szoliba, kozmetikushoz, mindenhová eljutok, és viszem magammal. Egyeedül a nagyobb gyerek fogorvosához nem tudok elmenni, mert csigalépcsőn kell felmenni és nincs babakocsi tároló. De azt is megoldom. Nálunk nagyszülők nincsenek, alkalmanként a barátnőim segítenek, ha valamit végképp nem tudok megoldani. (bár ilyen nem nagyon van)
2009. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Én időpontra mentem a saját fogorvosomhoz, baba a baabkocsiba, és a váróban szórakoztatták, amíg én szenvedtem. De a fogdokinő azt is mondta, hogy nyugodtan bevihetem a rendelőbe is kocsistól mindenestől.
2009. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy csináltam ahogy az előttem válaszoló írta.

Szervezkedtem kismamákkal, és felváltva vigyázzunk a gyerekekre.Megyünk együtt is néha, és ott is amig egyikünk intézkedik a másik babázik.

A helyzetedet teljesen átérzem a párom reggel megy1/2 7- 7 körül este 9 mire hazaér.

És veled együtt én is feszült, ingerlékeny és tök fáradt vagyok.Egy ideje magne b6-ot szedek ez valamit javít a helyzeten, de a szeretett hiányom megmarad.

Hiszen a párom ha hazajön már jó ha beszélünk két szót,mást meg nem is említek.

Pedig hiányzik nagyon.

Kitartást neked.

Babakocsit meg beszereztem egy esernyőkocsit, azzal jóval könnyebb:)

2009. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, hogy bevihetem -e a rendelőbe -hátha. Csakhát nagyon visít. A babakocsink drága volt, így lecserélni mostanában nem hiszem, hogy lesz módunk, vásárlásnál kellett volna erre gondolnunk. A párom csak saját magával foglalkozik, nem számíthatunk rá sajnos.
2009. szept. 22. 11:14
 9/25 anonim ***** válasza:
melyik városba laksz? nincs olyan babakocsis barátnőd, aki addig vigyázna rá, mondjuk a közeli parkban, amíg te bentvagy a fogorvosnál vagy? én már voltam így a háziorvosomnál.
2009. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Budapest külvárosa. A belváros is fél óra átszállásokkal.
2009. szept. 22. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!