Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok, hogy a...

Hogy csináljátok, hogy a konyha ne legyen csatatér?

Figyelt kérdés

Nálunk az! :D Nemrég kezdtük a hozzátáplálást, és hát...van, hogy minden olyan. Hordozóban etetem, mert még nem ül. De van, hogy annyira kapálózik, hogy kiveri a kanalat a kezemből, igy jártunk ma is és a hüttő oldala is, pedig legalább 2 méterrel arrébb volt :)

Szóval minden olyan!! Hogy csináljam?


2009. szept. 22. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Én máskor is leírtam, de lepontoztak, mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, én két gyereket szültem és etettem a következő képpen: ölemben a gyerek, bal kezemmel átölelem hátulról és fogom a bal kezét, hogy ne kapálózzon, a jobb karja a hátam mögött van.

Oldalról ül a gyerek, tehát látni a száját.

Jobb kézzel kanalazom neki a kaját kistányérból az asztalról.

2-3 alkalom után már nem érzi úgy, hogy lefogod, ő fogja a kis kezévek fogni az ujjadat.

12 hósan ültettem először etetőszékbe.

Most sem nyúlkál nagyon, mert azt szokta meg, hogy tisztán, szépen kell enni.

15 hós

2009. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskanalat adok a kezébe, van hogy mindkettőbe és akkor azokkal jól elfoglalja magát, nem csapkod. Vagy az ölébe tiszta konyharuhát terítek, azt húzogatja, azzal is jól elvan. Van hogy tálkából etetem, ezt vagy a kezemben tartom, vagy az asztalon van (de ez a rosszabb, mert utána akar mászni :), de sokszor egy 1/2 literes mérőpohárban van a kajcsi és abból kanalazom. Ezt szokta szorongatni, lesi hogy mindet kiszedem-e belőle, néha beleturkál, de nem vészes. Egyébként ahogy szokja az etetést már nem fog annyira kapálózni. Az elején az én babám is nagyon csapkodott, de pár hét alatt elmúlt. Mindenesetre az jó ha a kezei le vannak foglalva valamivel. Kitartás! :))
2009. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szia.én adok a kezébe egy kanalat,vagy azt ami épp leköti,van hogy a bébiételes üveg fedelét kapirgálja én addig etetem.de nálunk is előfordult már sokszor csatatért,de ez egy ilyen meló.amikor fözök akkor is van csatatér.a lakás értünk van,és nem fordítva.hamar megtanulnak majd enni.kitartás.
2009. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon tetszik amit az első válaszoló írt, következő babánál azt hiszem ki is próbálom majd.

a most 14hós fiam, meg már etetőszékben eszik, de nincs gond a maszálással, csak forgolódik, úgy keresem a száját.

:)

2009. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen már, hogy ez egy ilyen meló, mocsoknak kell lenni és kész??? ÁÁÁ.

Én hordozóban etetem őket és az egyik kezem keresztben az ölében nyugszik (ezzel egyben "lefogva a kezeit") és a másikkal adom a kaját.

3 gyereket etettem, soha egy csepp kaja sem volt a lakásban sehol.

2009. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes, számomra hasznos válaszokat!
2009. szept. 22. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!