Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom leszoktatni babámat...

Hogy tudom leszoktatni babámat arról, hogy 2 óránként kel fel éjszaka?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz, pár nap. Nappal 2 óránként szopizik, az nem is baj. Éjjel volt hogy 4 órát is kibírt és az nagy szó nála :). Én meg tudta kicsit jobban aludni. Kb 1 hete meg éjjel is 2 óránként kel. Hogy tudom erről leszoktatni? Vagy mitől van ez? Csak szopival alszik vissza.
2013. ápr. 8. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Ha este nem lakik jól, akkor kel fel éjszaka. Adj neki tartalmasabb vacsorát. Éjjel ne vedd fel, akkor sem, ha sír. Ne adj neki szopit, csak teát. Néhány nap után nem fog felkelni.
2013. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Még annyit: 6 hónaposan már nem kellene 2 óránként szopni neki. Nem elég a tejed, ha ilyen sűrűn szopik.
2013. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Adj neki este tápszert. Semmi baja nem lesz tőle, csak jól lakik. Esélyes, hogy nem fog annyit kelni.
2013. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Tejpepet is ehetne vacsira,az kesobb szivodik fel. Tea itatas pedig nalunk nem valt be,mert akkor meg azert kelt fel... Probald este jol belakatni.
2013. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem vált be semmi ilyesmi...

A kisfiammal úgy oldottam meg, hogy sétáltam vele, néztük az utcán a fényeket...szóval eltereltem a figyelmét és visszaaltattam. Aztán persze újra felkelt és kellett neki a szopi. De egy pár hét után már nem kelt csak abban az órában amikor szopizott. Így lassan egyszer evett éjszaka..

A kislányomnál nem vált be semmi.

És állítom: a poci megtömése nem mindig megoldás. Ugyanis a kislányom 1,5 éves , tehát megtömi jól a pociját napközben és éjjel - mégis 2 !!! óránként kéri a szopit. És azt sajnos nem cseréli fel semmivel.

2013. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
6 hónapos babának már nem kellene ilyen gyakran éjszaka ennie.Ez a szopizás csak megnyugvás nála szerintem.Meg kellene valami mást próbálni.Ringatás,cumi,simogatás,tea,pelenka csere.Valamelyik csak bejön.Az első sírásra nem kell mindig felvenni.
2013. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nem az éhség miatt ébred, hanem valószínű jön a foga, és ha cicin alvós, akkor a vissza alváshoz kell neki, mert csak így tud megnyugodni, és újra elaludni.

Az enyém is ilyen még mindig (másfél éves lesz egy hónap múlva). Volt egy olyan időszakunk, mikor foga jött, hogy éjjel nagyon sűrűn ébredt (óránként vagy többször), akkor magam mellé vettem.

Most már "csak" kb. 3 alkalommal ébred éjjel, de nagyon hamar vissza alszik. Mivel már nem rácsos ágyban alszik, én fekszem mellé, majd pár perc múlva megyek vissza az ágyamba. Amíg rácsosban aludt, addig ki-be rakogattam, de ha én is elaludtam közben, akkor ott maradt, nem csináltam gondot belőle. És nem kellett pajszerrel kifeszegetni magam mellől, most simán alszik a saját ágyában.

Ha nincs az elveid ellen, akkor szerintem hagyd szopizni mikor szeretne, esetleg vedd magad mellé.

2013. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem inkább fogzás vagy más ilyesmi állhat a háttérben, és azért kér cicit, mert az nyugtatja meg. Nem hinném, hogy azért kel fel, mert éhes. Amúgy ha megtömöd, akkor még apcija is fájhat este (azt mindenki tudja, hogy vacsorára könnyen emészthető ételeket kell enni, és viszonylag keveset- felnőttként is) A tápszert külön baromságnak tartom, ha egyébként anyatejes (mellesleg a nappali 2 órával sincs szerintem gond, és kedves szoptatási tanácsadó ismerős szerint is teljesen rendben van ez így.

Vannak ilyen korszakok, én kibírnám, ez ilyen, és majd elmúlik, vissza fog szokni a "rendes" alvásra. A tea is felesleges éjjel (főleg, ha cukros, de egyébként is), a sírni hagyásnál rosszabbat nem tehetnél. Vedd ki, próbáld kicsit ringatni, hátha így visszaalszik, ha nem akkor egy is cici, és ennyi. Nem kell ezt így felfújni. Szüksége van Rád, nem tudja még elmondani, hogy mit szeretne. De pár hét (esetleg 1-2 hónap max) elmúlik, és minden rendben lesz megint. (Egyébként ilyen esetekben én maam mellé vettem pár éjszakára. .

2013. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tápszert nem eszik, már próbáltam. Csak a cici kell neki, még csak most kezdtem a hozzátáplálást, még nem sokat eszik kanálból. Meg hát tejérzékeny gyanús is, nem mindegy mit eszik.

Akkor valahogy kibírjuk ezt az időszakot. Próbálom cumival, néha bejön néha nem.

2013. ápr. 8. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hónaposan szokott rá erre, bár előtte sem volt egy nagy alvó. Nálunk mondjuk egyértelmű volt, hogy éhes, és azért kel. Úgyhogy elkezdtük a hozzátáplálást Sinemil péppel. Több hét alatt váltottunk ki egy étkezést, de végül is megoldotta a gondokat, egyre jobban aludt, aztán 5 hónaposan elkezdtük a gyümiket, zöldségeket.

Most fél éves, 3x eszik egy nap szilárdat, amúgy még szopik.

Éjjel már csak 2x kel enni!

2013. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!