Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő Anyukák, Nektek is...

Kezdő Anyukák, Nektek is olyan nehéz az első pár hónap?

Figyelt kérdés
Az én Kisfiam 5 hetes,és néha úgy érzem nem tudok megbirkózni a feladattal..teljesen kétségbeesem,amikor nagyon sír és nem tudom mi lehet a baja...
2009. szept. 22. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezzel mindannyian így vagyunk. Belejössz ne félj, előbb-utóbb tudni fogod, miért sír. Figyeld a különbséget a sírásai között. Pl. felhúzza a lábacskáit és fájdalmasan sír, valószínűleg a hasa fáj. Ha éhes, akkor ha magadhoz teszed, tátott szájjal keresni fogja a cicit. De van, hogy csak egyszerűen anyára vágyik, ilyenkor el is múlik minden baj, ha felveszed és megdajkálod. Hidd el, bele fogsz jönni, nem könnyű, de ha ránknevet, az mindenért kárpótol! 16 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, teljesen természetesek a félelmeid, ezen mindannyiunknak át kell esni.

A kisfiad még nagyon pici, "tanuljátok" egymást, az újdonságokat, az együtt élést, egymás személyiségét, új tapasztalatokat szereztek, ez mindenkinek merőben új helyzet.


Minél jobban megismeritek egymást a babáddal, annál könnyebb lesz. Ráhangolódsz arra, ahogyan sír, és tudni fogod, hogy éppen fáj valamije, vagy éhes, vagy fáradt, mindet másféle sírással jelzik. Ezek megtanulásához idő kell!


Ne aggódj, ne félj: menni fog! :)

2009. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Óh... hát az első hetekben azt mondtam , "visszaadom", amikor sírt :DD Ez nem szégyen, így voltam vele. Aztán kezdett beállni a kis ritmusa. Mostmár nagyon profik vagyunk, nagyjából tudom mikor kel, mikor alszik, miért sír... de idő kellett hozzá , hidd el! Ne add fel, és ne gondold hogy ezért rossz anya vagy! Csak vedd elő mindent türelmedet és kitartásodat, menni fog!!

2009. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon!! Főleg, amit nem tudtam, hogy miért sir!! Olyan 6 hetes kora körül tetőzött, annyit sirt napközben, hogy végül elveim ellenére vettem egy cumit, és elkezdtem azzal nézni, hogy vajon mi baja lehet. És utána már jobb volt, ügyesebbnek éreztem magam, mert tudtam, mi baja van :) (Mikor éhes, mikor hasfáj, mikor álmos.) Össze kellett szoknunk, az biztos. Fel a fejjel, Nektek is hamarosan könnyebb lesz :)
2009. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat,nagyon aranyosak vagytok!Én eddig is igyekeztem és fogok is,mert imádom a Drágám,csak néha nagyon nehéz Vele.Persze vannak jó napjaink is,amikor sokat mosolyog,nézelődik.De van,amikor még álmában is sír,úgy is ébred..stb...remélem gyorsan belejövök.
2009. szept. 22. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Húúúúúúúúú, nagyon nehéz. Én nem tudtam, hogy ennyire, míg terhes voltam senki sem mondta. Persze volt fogalmam róla, de szerintem erre nem lehet felkészülni. Most már 8 hetes múlt a kislányom és azóta sokkal jobb, mióta meglátom rajta a fáradság jeleit és el tudom altatni, mert időközben rájöttem, hogy sokszor azért sírhatott, mert nem láttam, hogy aludni akar. :( Fel a fejjel, mert tényleg minden nappal könnyebb, ezt én sem hittem el senkinek, de így van!!!!!!!!!!

Kitartás!

2009. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Életem legnezebb időszaka volt a szülést követő két hónap. VOlt, hogy csak álltam a síró gyerekkel a szoba közepén és sírtam vele együtt. Úgy éreztem, sosem jön el az az idő, amikor érteni fogom, hogy miért sír. Hát eljött, és napról napra könnyebb lett. Szerintem sokan így vagyunk vele, csak mikor éppen a kellős közepén van az ember, akkor nehezen tud hideg fejjel gondolkodni, pedig az sokat segítene. Már az is segített, ha valaki azt mondta mosolyogva, hogy nyugi, minden gyerek sír.

No meg a kialvatlanság. Hát az elején szerintem iszonyú kemény dolog. AZtán megedződik az ember, és persze ritkulnak az éjjeli etetések.

SZóval teljesen normális ha nehéznek érzed, az is!

2009. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szerintem szinte minden "új" anyuka így van! Nekem is nehéz volt az első 3 hónap de mert hasfájós is volt a kislányom.Nyugi! Bele fogsz jönni! Tudni fogod mikor miért sír vagy mit akar a pici!Boldog babázást!
2009. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

az elso honapok tényleg kemények voltak, így utolag visszagondolva elég elesettnek és tehetetlennek látom magamat (pedig igyekeztem fozni, néha sutni is a baba mellett), de gyakran szaladt a lakás, ki sem látszodtam az állando mosás - vasalásbol, és hozzá még szornyen kínlodtunk a szopival...onállo voltam, de szornyen stresszes és kimerult. aztán az elso fél év után már konnyebb volt, igaz, uj problémák, uj helyzetek mindig a dodnak, de konnyebben veszem és nem vagyok ugy rágorcsolve. kb 10 honapos volt a fiam, amikor végre ugy éreztem, élvezem is az itthonlétet és ezt a másfajta mokuskereket. most meg már picit sajnálom is, hogy megyek dolgozni nemsokára...

ne ijedj meg, ezen szerintem mindegyikunk átesik, max nem ismeri be:) hidd el, hiába jonnek majd uj problémák, mindig csak konnyebb lesz :))

2009. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
megint az utolso: példa vagyok rá, hogy a kezdeti tanácstalanság után ki lehet ismerni a gyereket. a férjem néha kioktatásnak veszi a mondokámat,mikor rábízom a fiut, pedig csak arrol van szo, hogy annyira ismerem már minden szokását, reakcioját, ohaját,sohaját a drágának, hogy az o segítségére oktatom ki, hogy ne kelljen tornie a fejét:)pedig nem vagyok szuperanyu:))
2009. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!