Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatás - de...

Igény szerinti szoptatás - de hol a határ? Már teljesen kikészültem!

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hetes lesz, és igény szerint szoptatom. Ám az ő igénye a szó szerinti egèsz napos szoptatás! Eddig nem nagyon korlátoztam a szopik mennyiségét,jét, de így gyakorlatilag szinte egész nap eszik, amit csak a sírással járó szélgörcsök szakítanak meg. Kipihenni magát egyikünk sem tudja. Ő mellen persze egy idő után mindig bealszik, de mikor áttenném a kiságyba, pár perc/fél óra/óra után sír. Ha ölben marad, pláne nem alszik, rövid idő múlva újra cicit kér. Éjjel óránként/két óránként kel, bár ilyenkor hamarabb elengedi és alszik. Próbálom nem minden nyikkre mellre tenni, próbálom elterelni a figyelmét (ringatás, tánc, zene stb.), de ezek sikere percekben mérhető. Cumit (MAMos) nem fogadja el.

Nem akarom leszoktatni a szopizásról, de már nagyon fájnak a melleim, és így szinte esélytelen a regenerálódás. Már a szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy próbáljam kicsit korlározni a komfortszopikat, de hogy? Leginkább azok beszámolója érdekelne, akiknek hasonlóan cicifüggő babájuk van. Ti mit tettetek? Leszoktattátok vagy javult a helyzet magától? Bevezettetek vmi napirendet vagy kialakult magától? Itt tiszta káosz minden, jó lenne kicsit mással is foglalkozni... De nem akarom, hogy emiatt sérüljön a fiam, így nem fordulnék drasztikus eszközökhöz, ha tudnám/látnám, hogy javulni fog a helyzet, de már annyira ki vagyok merülve, egyre jobban fogy a türelmem is...



2013. ápr. 9. 08:36
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Mostanában eszembe jutott, hogy írok egy "mi lett velünk"öt, hátha valakinek hasonlóan cicifüggő a babája és rátalál erre a kérdésre

Nos jelentem jól vagyunk, meg vagyunk :) Nagyon hálás vagyok azóta is a válaszokèrt!

Sokat kacérkodtam anno az "átállításon", de mire rászántam magam, azt vettem észre, hogy 8-10 hetes korától kb. egyre inkább el van magában, elnézelődik, sőt, lehet neki énekelni, játszani, nem sír! Hihetetlennek tűnt korábban. 


Most 4 hónapos. Gyakorlatilag nappal alig szopizik, 4 órát simán kibír és akkor is max 5(!) perc alatt le tudja az adagját, és fordul el. Még ma is szokatlan :) 

De van "árnyoldala" is, mert ahogy a védőnőm is mondta, az ilyen babák éjjel pótolnak. Jelenleg sajna állati gyakran ébred, és csak cicin alszik vissza. Most ezért vagyok ki - tényleg mindig van valami :) 


De nem bántam meg, hogy nem erőltettem a 3 óránkéntit, így utólag tényleg kibírható, csak el kell fogadni, hogy ez most a feladatom, minden más várhat, TÉNYLEG kinövi :)

2013. júl. 12. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!