Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Mindig csak a...

Mit tegyek? Mindig csak a cici kell neki!?

Figyelt kérdés
Fiam 3 hetes lesz és folyton a cicin lógna.Amivel nincs is baj,mert én is szeretem ha hozzám bújuk,de az evésen felül is kell neki a cici.Amit akkor sem mindig cumizásra használ,hanem jó nagyokat kortyol.Aminek a vége mindig az h vissza jön belőle.Próbálom cumival pótolni.Van h a csupasz mellkasomra teszem cumival,h azt higgye cicizik,de ez is csak 1-2 alkalommal vált be,mostmár nem.van vmi tippetek?ha nem adok nek neki ordít.

2013. ápr. 9. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez természetes igénye, még nagyon picike. Szerintem hagyd nyugodtan egész nap cicizni, ha nincs egy nagyobb gyerek akivel foglalkozni kéne. Az enyém is ilyen volt, igény szerint szopizott, szinte egész nap. Tudom, hogy ilyenkor megijed az ember, és azt gondolja, hogy ez aztán már mindig így lesz, de nem, majd később kevesebbel is be fogja érni.

Szóval ha van rá lehetőséged, az a legjobb, ha minnél többet bújtok össze, ne aggódj, hamar elmúlik ez az időszak is.

2013. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Először is el kell döntened ki nevel kit!!Ez nagyon fontos!Nem minden babánál valósulhat meg az igény szerinti szoptatás.Próbáld meg azt,hogy legalább 1,2 napig óráztatva szoptatod.(2,5-3 óra)Sírni sőt ordítani fog,ezt neked kell ügyesen tompítanod.Séta, ringatás,vagy ha bírod hagyod.Nem könnyű,de ha egész nap hagyod a cicin lógni :Bevérzik a cicid ő vért nyel amitől hányni fog,és te frászt kapsz,meg attól is ha a véred visszaköszön a pelusba.

Folyamatosan telítődik a gyomra amitől fájni fog a hasa,ő azt hiszi,ha eszik attól jobb lesz,pedig rosszabb,végül hányni fog a hányadék kimarja a nyelőcsövét,amitől refluxos lesz,az emésztetlen tejtől hasmenése lesz zöld színű és túrós, és te majd megint frászt kapsz.A gyerekek hamar megtanulják nagyon nagyon hamar!,hogy melyik sírás az amivel elérheti,hogy kivedd a kiságyból vele foglalkozz stb,De ez igaz arra is,hogy hamar rájönnek felesleges sírni,mert nincs értelme.Nem sokáig kell kibírni.Légy erős és türelmes:)

Egy 3 gyermekes anyuka.:)

2013. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a sok sületlen baromságot amit az előző leírt...

Atya ég!!!

2013. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy ekkora kisbabát nem szabad sírni hagyni!

Nyugodtan szoptasd amikor sír, vagy kéri, ezzel nem fogod elrontani! Esetleg kösd magadra kendőben, ha a baba szereti (az enyém nem szerette sajnos).

Azzal nem fogod elrontani, ha kielégíted a szükségleteit, márpedig egy ekkora babának mindennél nagyobb szüksége az anyukájára van.

2013. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csak félek h túl eszi magát és sokat bukik emiatt,emésztetlen a kakája
2013. ápr. 9. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Aztán hármaska?Miért is sületlenség?Mivel máris bukik a babája,vagy efelett átsiklottál?Olvasd el és aztán kommentálj!Ja és gyarapítsd a tudásod olvasással amint látom rád fog férni.Mivel jár a túletetés?

Nekem már olvasni sem kell tapasztalat van bőven,jaaa,és még valami amit írtam nem neked szól,hanem a kérdezőnek,arra bezzeg gyengécske volt a reagálásod vagy nem is volt!amit a kérdező kérdezett!!!Nem azt írtam,hogy világba hagyja a kicsit sírni,csak próbálja 1-2 napig hátha az óráztatás segít.Ez tanács,nem mantra.Te még a fáradtságot sem vetted,hogy írj valamit a fikázáson kívül...

2013. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De miért baj ha bukik? Az épp arra van kitalálva, hogy a felesleg visszajöjjön. Tök jól működik a babád:)! Hamarosan meg fogja tanulni, hogyan "szabályozhatja" a komfort szopizik- e vagy eszik/iszik, akkor már nem fog ennyit bukni.
2013. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hú csajok ne vitázzatok!

mindenkinek lehet egyéni véleménye,emiatt nem kell egymásnak esni.


amúgy ma volt a dr-nő és mondta h a 3 óránkénti etetést mindenképp várjam ki,mert emésztetlen a kakája és emiatt fáj a hasa...ami ugye nem jó.ő azt hiszi ha cicizik és túl eszi magát az neki jó,pedig nem,sőt rosszabb.úgyhogy csak ki kell bírnunk a 3 óránkénti dolgot,bármennyire is megszakad a szívem amikor sír :( csak neki akarok jót.

2013. ápr. 10. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt is van a bizonyíték mekkora sületlenséget írtam!!!Még mindig nem értem hogy lehet fikázni egy válaszolót,miközben lesz*ja a kérdezőt!!

Kedves kérdező hidd el a vita nem itt kezdődik,de amit írtam nem légből kapott,mások is olvasnak a téma után a tanácsom hasznos volt és valós,de ha valaki rám ír,hogy mekkora baromság mások már alapból megkérdőjelezik.Ezt érted ugye?Ezért tartom fontosnak,hogy kiálljak a véleményemért,ha 100%-ig biztos vagyok magamban.

2013. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!