Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyit esik, esett...

Másnak is ennyit esik, esett a gyereke mikor elindult négykézláb és kapaszkodva próbált felállni?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt a kislányom, kb egy hónapja mászik és két hete mindenbe kapaszkodik és húzza fel magát álló helyzetbe. Minden napra van valami apróbb baleset. Ha elveszti az egyensúlyát eldől és nem mindig sikerül neki tompítani az esést. Más babájánál is minden naposak a koppanások? Nem lesz baja a sok fejbeveréstől (általában az koppan a földön)?
2013. ápr. 12. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első év az esések szezonja!

Sokat esnek, és ez azért nem gáz, mert egyrészt még nagyon rugalmasak a csontjaik, izületeik, másrészt így tanulják meg, hogy mire kell vigyázni!

Az én lányom is nagy elesős volt, a felálláskor főleg, de még utána is sokszor elveszítette az egyensúlyát.

Ez van. Anyuka szétaggódja az agyát, rossz nézni a sok esést, és persze próbálsz hárítani, de az esések az "élet rendjébe" tartoznak.

2013. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én szinte mindent kipárnáztam, amikor a babám elkezdett felkapaszkodni, de így is voltak koppanások.


hiába van rajta mind a két szemem, nincs még veszélyérzete és megy mint az őrült :) a térdei,könyöke állandóan lila-kék-zöld, már szégyellem magam a gyerekdokinál, de ő csak nevet rajta, szerencsére.


nyugi, napról-napra ügyesebb lesz! :)

2013. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

náluk is ugyan ez a helyzet, 7 hós és számtalanszor elesik egy nap és mindig a buksi koppan, a kisebb eséseket már fel sem veszi, de néha igen csak nagyot koppan a feje.

Én megmondom őszintén néha hagyom eldőlni, mert csak így tanul meg esni,tompítani és így lesz benne félelem érzet.

de nyugi, ahogy már írták az ő csontjaik még igen rugalmasak.

2013. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!