Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetek ilyen rossz...

Hogy lehetek ilyen rossz anya? Ugy bánt.

Figyelt kérdés
2hetes a babánk. Türelmetlen vagyok vele és annyira utálom ezért magam. Etetésnél alig várom h megegye a kis tápszerét h visszarakhassam aludni és had menjek a dolgomra vagy had aludhassak már vissza. Ha nyűgös, fáj a hasa nagyon hamar kétségbe esem feladom türelmetlen leszek. Annyira sajnálom szegényt. mert az én dolgom lenne őt megnyugtatna vigasztalni de amikor már 3-4órája fennt van már nem birom. Annyira szeretem, mindig hálát adok az istennek h egy egészséges és gyönyörű gyerekünk van, imádjuk őt, de amikor kivagyok bukva mindig az jár a fejemben h olyan jo volt nekünk kettesben a férjemmel... és annyira lelkiismeret furdalásom van ezért... Tudom h a fáradtság miatt vannak ezek a dolgok, 2óránként kel, szopni nem akar, a tejem hig, állandóan fejni... a sebem fáj, a szextől is ugye elvagyunk "tiltva", a házban győzök rendet tartani stb... Kivagyok borulva, nagyon nehéz. Tudom h mi akartuk és tudom h idővel könnyebb lesz, sokat kell még tanulnunk nekünk is de utàlom magam a negativ érzések miatt. Más is átesett ezen? Normális h ilyen dolgok vannak velem? Félek h megutál a gyerekem és késöbb már nem is akar majd velem lenni. A férjem kezében megnyugszik, ő egyből eltudja altatni is. Mit csináljak??? Mi a jo? Hogy csináljam? Kétségbe vagyok esve...
2013. ápr. 14. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
depresszió.
2013. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Érzi rajtad azt a feszültséget, amit a férjeden nem, ezért tudja ő megnyugtatni. Kérj segítséget a családodtól, mozduljatok ki a férjeddel 1-2 órára, óriási segítség. Ha te kiegyensúlyozottabb lennél, könnyebben ellátnád és ő sem lenne talán ilyen nyűgös. Most minden összejött, majd minden helyrejön, ne aggódj!Normális amit érzel, de hosszú távon depresszióhoz vezet.
2013. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Szerintem nem vagy rossz anya, ilyen mindenkivel megesik.. Kicsit próbálj türelmesebb lenni, kerülj a babához még közelebb.. Ha többet vagy vele, és elviseled, később ez már természetes lesz, és te is hiányolni fogod ha nincs veled.. Kötődni fogsz hozzá:)
2013. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezeket éreztem én is a kezdetekkor.


Akármennyire is akartuk a babát, meg kell "gyászolni" a régi élet elvesztését, mert eztán minden máshogy lesz.

Plusz a hormonok is dolgoznak benned keményen, de ne aggódj, idővel rendeződik minden, ne érezd rosszul magad a gondolataid miatt.

2013. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Súlyosbodhat depresszióba, de szimplán a hormonok is kikészítenek, nem beszélve arról, hogy az új helyzet most még szokatlan, és alkalmazkodnod kell. Vágysz a régi életedre, mert hozzászoktál. Aztán idővel ezt nem tudnád lecserélni másra, mert hozzá fogsz szokni.

Dokim anno azt mondta, hogy anyuka olyan 1-2 év és összecsiszolódnak. Akkor kinevettem, de tényleg nem lehet 2 hét alatt megszokni ezt az új világot!

Viszont idővel rájössz, hogy mennyivel fontosabb, hogy a gyermekeddel légy (és a ház elúszhat), mert a gyerek gyorsan felnő, és nem szabad agyalással, nosztalgiázással, szenvedéssel töltened az első éveit, na meg az utána lévőket sem. Mert felnő!

De ne aggódj, naná, hogy 2 hét alatt ne fogod tudni ezt megemészteni.

De majd ha mondjuk 2 évesen rád néz a gyönyörű kis szemeivel és kijelenti, "Szejetjek Anya" rájössz, hogy ott a lelked, boldogságod és mindened. Minden más elbújhat emellett.

A férjed meg persze, hogy nyugodtabban kezeli. Mert nem esett át a terhességen és szülésen. Benne max. az érzelmek dúlnak, és nem a kiszámíthatatlan hormonok.


Hogy meg ne őrülj, néha szabadulj ki kicsit a napi rutinból, menj el sétálni, szellőztesd a fejed, és bátran kérj segítséget, első körben a férjedtől, szüleidtől, barátoktól!


Jobb lesz idővel, és visszanézve nem is fogod érteni, hogy min zakkantál meg ennyire.

Én is így voltam.

S most van egy 2,5 éves tüneményes kislányom, aki nélkül már el sem tudnám képzelni az életem, és aki a kezdeti nehézségek ellene csak jót és szépet hozott az életembe!

Kitartás!

2013. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Megnyugtató h ez normális és köszönöm h irtatok. Nem akarok depressziós lenni, igyekszem összeszedni magam. Szülés után elég jol voltam de mostmár több mint 2 hete alig alszom, minden nap felboritja valaki a napunkat, igy napközben sem tudok pihenni, közben nyomaszt h főzni kéne stbbb de nincs erőm. Meg kell tanulnom lazitani és mindent félretenni. A férjem segit ha már kritikzs a helyzet és anyukám is alig várja h áthivjam segiteni de olyan hülye vok h mindent egyedül akarok megoldani...
2013. ápr. 14. 22:38
 7/18 anonim ***** válasza:
HA van segítséged, vedd igénybe. Én az első gyerekünknél olyan béna voltam, egy csomó mindenre nem voltam képes a házimunkában, kellett anyám aki besegített. A második gyereknél is jól jött, de azért mér rutinosabb voltam. Most, hogy a 2. gyerekünk már 1 éves, kezdek igazán magamra találni.
2013. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossza anya emiatt, de légy türelmesebb. Még nagyon az elején vagytok, mi lesz később? Akkor lesz egy kicsit jobb, ha már majd leköti őt sok minden meg, ha majd átalussza az éjszakát, akkor sokkal kipihentebb leszel. Segítség tényleg nem ártana, mert az sokat számít! Az eleje a legnehezebb, tapasztaltam, de túl vagyunk az újszülött kor nehézségein, most jön a kislányomnál a kényesség meg a hiszti :)!


8 hónapos kislány anyukája

2013. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Erősen depibe hajló...

Amit önmagadtól tudsz tenni ez ellen.Beszéld meg a férjeddel is .

Sz@rd le hogy mit várnak el .

Itt a napsütés ,naponta többször menjetek ki sétálni, jó a depresszió ellen is.

Ha nyűgös legyen testkontaktus. Gombold ki a bluzod és vedd magad mellé akkor is ha nem szopizik. Pihenjetek együtt így.Kapcsolj be zenét.

Ha lehet ne főzz mert akkor mosogatni is kell ,rendelj kaját.

A régi öregek megmondták az első 6 hét pihenésé,ez meghatározza a későieket is.

Ne foglalkozz a napszakokkal ha nappal alszik a baba és fáradt vagy pihenj le vele, akkor is ha fut a ház.

De ha felkeltetek irány ki a szabadba.

Lazíts,pihenj, sétáljatok és legyen rengeteg testkontakt,akár hordozókendő is ;)

Ha ez nem változik pár nap alatt pedig kérj segítséget a depresszió komoly dolog.

2013. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
..ja és a napirendet is felejtsd el, a baba ritmusa diktáljon.Majd beáll magától ;)
2013. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!