Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Most vagyok a nagy döntés előtt,hogy milyen gyerekülést is vegyünk a csemeténknek. Átlagosan élnük, de gy közel 50 e ft-os autósülés nem biztos hogy megengedhető számunkra.

Az első csemeténknek Touragoo 9-25 van, imádja, mi is,mert könnyen kezelhető semmi gond nincs vele. Ő most 3 éves kényelmesen elfér benne.

A kicsi 10 hónapos 3 hónapja stabilan ül, és neki is ilyen ülést tervezünk venni.

Most itt az oldalon olvasgattam, és nagyon az jött le a váalszokból,hogy aki nem veszi meg a maxi cosi, römer cibex és társai ülést, az felelőtlen , rossz szülő.

Most tényleg ezen múlna.

Azért mert egy ülésnek nincs tesztje, rögtön azt jelenti hogy rossz??


2013. ápr. 13. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. Én ugy gondolom h a Brendon árulta a Touragoo nem rossz, nem engedi ezt meg magának a cég h rosszat áruljon. (főleg azért mert szinte nevezhetjük saját márkának). Mi si ezt vettük volna, de örököltünk egyet, így nem vettünk. Nekem anno azt mondták a boltban h ők azzal a típussal nem értenek egyet ami 9-36 kg van, beleértve a touragoot is.

Ne izgulj ilyeneken

2013. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha én nem veszek NEXT-es ruhát a lányomnak rossz anya vagyok?A kérdésedre te is tudod a választ,nem ezen múlik,hogy valaki rossz anya-e.
2013. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi minden gyerekülést 20-25 ezer Forint között vettünk (nem azért, mert csórók lennénk, hanem mert 3 kocsiba kellett venni külön-külön). Volt egy elég durva autóbalesetünk, a gyereknek még a haja szála sem görbült meg. Szóval a 300 ezer Forintos Ferrari gyerekülés semmivel nem jobb biztonsági szempontból, mint mondjuk a Nania. Nálam az mondjuk fontos szempont volt, hogy isofix legyen. (Egyébként az aukciós oldalakon iszonyat leárazva, 30-40%-kal olcsóbban, új, garanciás gyerekülés áradat között lehet válogatni. Mi is ott vettük az összeset.)
2013. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Pont ez az, hoy 9-25 kg, ez egy átfogó kategória, azért nem jó, vagy 9-18, vagy 15-36 kg. Ami egy 3 évesnek biztonságos, az egy 20 hónaposnak nem...

Igazából akkor dől el milyen az úlés, ha baleset történik!!!

Nem mindegy milyen anyagból van!!!

Nagyon sokszor hiába óvatos, figyelmes az ember, más hibájából megrörténik a baj, s majd akkor siránkozunk az ember, miért nem vettem jobb ülést...

Valahol tenis érzed hogy ez nem jó döntés, ezért is tetted fel a kérdést!!!

Megnyugtatása akarsz, hogy jó az is.

Igen, ha Nem ér baleset!!!

2013. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ettől nem vagy rossz szülő,mi a hordozót kaptuk az egy Peg Prégo Viaggio volt,öcsém használta csak,később utána néztem és utólag tudtam meg,hogy az egyik legjobb ülések közé tartozik.A következő ülésnél viszont körbe néztem körbe kérdeztem és mivel sokat utazunk ezért úgy voltam vele inkább bevállalok egy 50ezres ülést,de épp szerencsém volt,mert kuponnal akcióval lehetett kapni egy Cybex-Isis Fixet így 53ezer helyett megúsztam 38ezerből.Ne az alapján vegyél ülést vagy csinálj valamit,hogy itt mit mondanak.
2013. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Disi ***** válasza:
Nekünk is ilyen ülésünk van, de nem jutott eddig még eszembe hogy rossz dőntést hoztunk volna. Azért vann benne szűkítő, hogy jó legyen a kisebbnek is. 9-36 kg-os az nálunk sem jöhetett volna szóba. Nem hiszem hogy bárki úgy venne gyerekülést, hogy: inkább megveszem az olcsóbb aztán majd imádkozunk hogy ne érjen minket baj... Körbekérdezősködtünk ismerősöknèl kinek milyen tapasztalata van, majd megnéztük élőben. Nekem a Nania pl. nagyon keménynek tűnt az anyaga pedig műszálasnak, és igyanìgy a Ferrari is.
2013. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tény, hogy ez az átfogó kategória, ami talán annyira nem jó, de én a vásárlást függővé tenném attól is, hogy hol és milyen gyakran használjátok. Tehát pl egy kisebb városban, vagy simán városban közlekedéshez szerintem elég biztonságos egy ilyen. Inkább akkor figyelnék oda fokozottabban a biztonságra, ha veszélyesebb úton, vagy autópályán használnám gyakran. Amúgy érdemes szétnézni használtak között, jobban megéri.
2013. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Te is tudod, hogy nem ezen múlik ki milyen szülő!


Valakinek telik a méregdrága dolgokra, valakinek nem. Ez van. Nehogy már a pénz alapján ítéljünk meg másokat.


Én épp ezért soha nem olvasom el az ilyen hozzászólásokat, mert mindenkinek szíve-joga és pénztárcája olyant venni amit tud.


Hidd el, láttam már olyan szülőket akik 5.000,- Ft-ot alig tudtak kifizetni egy autósülésért, de hihetetlenül odaadó-figyelmes szülők akik rajonganak a gyerekeikért.

Attól hogy valaki ki tud pengetni 100 ezer Ft-ot bármilyen cuccért( legyen az gyerekülés vagy bármilyen babaholmi) attól még lehet pocsék szülő is.

2013. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy rossz anya emiatt. Mindenki a rendelkezésére álló keretekből próbálja kihozni a legjobbat.

Amúgy, teljesen laikusként, én úgy gondolom, hogy az autó típusa is sokat nyom a lattba. Valószínűleg tehet az ember egy 20 éves papírautóba több százezres ülést is, az se sokat segít sajnos egy komolyabb balesetnél. Ez alapján akkor az is felelőtlen, akinek nem maximális töréstesztű, pár éves, függyönylégzsákos autója van.

2013. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Vidéken élünk, helyben használjuk szinte az autó,max rövidebb kirándulásokra, autópályán nem.

O. Astra 2000 évjáratú autónk van.

Én sem szoktam ezeket a dolgokat annyira figyelembe venni,csak a napokban érzékenyebb vagyok a kelleténél..

2013. ápr. 13. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!