Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ilyen érzéseim,...

Miért vannak ilyen érzéseim, hogyan lehetek ennyire rossz anya?

Figyelt kérdés

Boldog vagyok,mert van két egészséges gyermekem, és egy férjem, akivel megértésben,boldogságban élünk, átlagosan, megvan mindenünk, van hitelünk is,de tudjuk fizetni.


A gyermekeim 29 hónapos és 7 hónapos. És egyszerűen a kicsivel már nem tudom mit csináljak. Imádom mindkettőt.

De a kicsivel nem tudom lesz e valaha könnyű valami, semmi nem jó neki. Születésétől fogva mindig van valami: hasfájás,mozgásfejlődés, frontok, fogzás, és mindennapra jut valami,ami miatt idegeskedem.

Eleinte altatni kellett,majd szépen elaludt egyedül, most megint bajlódunk az altatással,emrt egyedül nem akar, ringatva nem akar, köztünk,mellettem nem, babakocsit utálja.

A nagyot vihetném heti 2-3 nap családi napközibe, de nem tudok elindulni,mert az út 30-30 perc, és a kicsi utálja a babakocsit, negyedóra után üvölt benne. A hordozó sem vált be, Segítségem nincs, apa sokat dolgozik, mama dolgozik, apósra nem bíznám,meg most van is problémája nagyon beteg az élettársa.

Az etetés egy kész káosz, fél percre nem tud nyugton maradni, a keze állandóan jár, a székben izeg mozog, semmi nem köti le fél percnél tovább. Ugyanez van a játékokkal is, ha sok van előtte az a baj, ha kevés akkor az, itt a jóidő, gondoltam örülni fog, ha lerakom a plédre, már úgyis mászik, áll, ül, dehát ott is csak a visítás volt.


Valaha lesz ez könnyebb??? Annyira rossz érzés, ilyen pocsék anyának lenni, állandóan igényelné,hogy ott üljek vele, és nem tudok száz felé szakadni. Pihenni szinte semmit nem tudok, éjszaka legalább 4-5 alkalommal ébred, napközben van hogy kétszer,van hogy egyszer alszik, hiába van "napirend" teljesen kiszámíthatatlan.


2013. ápr. 15. 12:57
 1/7 Norandi ***** válasza:
Véletlenük sem gondold magadról,hogy rossz anya vagy! Nem egyformák a gyerekek, vannak jó babák, vannak olyanok,akik az első pár évben nehezebb esetek. Hátha kinövi,ha elkezd felfedezőutakat tenni és rájön,milyen érdekes körülötte a világ. Kitartás!
2013. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ffú,de durva,ahogy olvastam mintha én írtam volna szóról szóra... én is úgy érzem,hogy nem lesz belőle normális kisgyerek,mert nincs egy perc nyugta sem izeg-mozog állandóan. Én a mászástól várom a csodát,mert egyenlőre még csak feküdni meg forogni tud,mert hypotónát. Hátha akkor már önállóbb lesz,jobban elmarad,majd meglátjuk...

Nekem is elkéne valami bátorítás, vagy jótanács,mert ez így borzasztó.

Egyébként ő 8 hónapos kisfíú.

2013. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Én ezt soha nem értettem. Ordít a babakocsiban akkor nem megyünk sehova??? Ez lenne a normális reakció? Miért várod el a gyerektől ?

Betszed elindultok , majd megnyugszik , elalszik, simogatod , beszélsz hozzá ,nincs egyedül. Csak akkor veszed ki ha megnyugodott, nem sirni hagyod mert vigasztalod.De ha a hisztirohamra az az első hogy kiveszed a kocsiból,ne csodálkozz.

2013. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedve utolsó!

Félreértettél, megyünk mi, mindent elintézünk,amit kell, bolt, psota stb..de ez van a elgtávolabb egyszer próbáltuk, és katasztrófa. Még odafelé csak csak elvolt, hazafelé végigüvöltötte az egész utat. Megálltam, kivettem, megitattam, van nálunk cumi, játék, lelógó bizgere is,

2013. ápr. 15. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet ! Én egyik nap arra szántam el magam , hogy azért nem maradhatunk ott bent , mert kicsi ordít a babakocsiba , a nagyott azért nem zárhatom el a többi vele egyidős gyerekektől ! Én az evést , azt úgy álítottam be neki , hogy megvártam hogy már nagyon éhes legyen , és úgy nem izgett mozgot mert éhes volt , és ha csapkodott elvettem tőle , így egy idő után rájött , hogy addig nem kap amíg mocorog ! A játék , az nálunk is nehezen ment , nekünk ami egy idő bejött , hogy vettünk neki ilyen járókát , és ha a konyhába vagyok akkor oda tolom , ha a nappaliba oda és úgy mindig lát , telepakoltam neki játékokkal , de őt jobban lekötötte mindig ha dobozt ha ilyeneket tettem bele! Hordozó kendőt nem próbáltad ?

Nálunk a babakocsi az úgy változott , át hogy felületettem teljesen és tettem bele neki ilyen játékot sorba , meg babapiskotát adtam neki !

Most 1 éves , és 3 éves a nagy ! Most már egy kicsit jobb !

2013. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Most látom kedves kérdező, hogy a te babád már ül,mászik meg áll. Akkor sem javult a helyzet,mikor elkezdett mászni,mert én már alig várom,hogy az én kisfiam másszon,hátha könnyebb lesz vele és nem kell egész nap cipelnem és mellette ülnöm.

Kedves 3- as válaszoló!

Neked biztos nem sírt soha a babád a kocsiba, különben tudnád,hogy ez nem olyan egyszerű, ahogy leírod,az enyém is sír a rendes autóban és a babakocsiban is, ettől függetlenül elindulok vele, de mire elérek vele valahova beleőszülök...

2013. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én ezek miatt csóválom csak a fejem csendben, amikor megkérdezik, hogy mikor jön a következő gyerek. :S Imádom a lányom, de eddig semmi nem volt vele könnyű. Nem ment a szoptatás, kicsi korában is nehezen aludt, a mai napig is felkel éjjel legalább egyszer, ha van valami extra, fogfájás, nátha, akkor többször. Iszonyatosan fárasztó, nappal egyáltalán nincs egyedül el, rendkívül akaratos, és válogatós, alig eszik meg valamit. Most kezdtük a bölcsit és bár még csak a délelőttjeim szabadultak fel, de az is rengeteget segít, viszont délutántól ugyanúgy megy tovább, beléptünk a dackorszakba is, úgyhogy mostmár a földön való fetrengés, hiszti is beköszöntött.

Néha én is úgy érzem, hogy tökéletesen alkalmatlan vagyok erre. :S

2013. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!