Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti használnátok egy olyan...

Ti használnátok egy olyan babakocsit, amin látszik hogy már nagyon kopott?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, és a párommal megbeszéltük hogy veszünk neki esernyőkocsit. Eddig a párom mindig talált valami kifogást, hogy most ezért ne vegyünk, most azért ne. Kitalálta hogy még nem találunk kérjük el a tesójáéktól, mert már úgysem kell nekik. Hát el is hozták anyósék, mit ne mondjak elég csúnya az a kocsi. 8 éves, és 3 gyerek használta már. Kék és macis a huzata, de annyira kopott már, hogy a macik néhány helyen nem is látszódnak, van ilyen kupolája is, de az meg sokkal sötétebb mint a kocsi huzata. Kerekei szét vannak kopva, és a bal első nehezen is forog. Most találtam neten ami nekem tetszene, mert olyat szeretnék ami dönthető is(ez nem az), erre a párom azt mondta nem veszünk, mert jó lesz ez amit kaptunk. Annyira mérges lettem rá, nem igaz hogy ő nem látja hogy néz ki ez a kocsi!? Mikor mondtam hogy én ebben nem tolom ki a gyereket, megsértődött. Ti használnátok egy ilyen kocsit?
2013. ápr. 17. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kopottság egy dolog, mert pár perc alatt kereshetsz, varrhatsz rá huzatot.

De az, hogy beragad és megkopott a kereke, az baromi veszélyes lehet!

2013. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze a baba még egészségesen fog fejlődni egy kopott babakocsiban is. Használtan lehet venni pár ezer ft-ért a vateráról nagyon jó állapotban lévő kocsit, viszont azt a párod úgysem fogja megérteni, hogy a használt és használt között is van különbség. Bezzeg ha neki egy használt Trabant és egy használt Volvo között kellene döntenie, lehet hogy nem gondolkodna annyit.

Neked a párkapcsolatban nincs beleszólási jogod?

2013. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rosszak a kerekei semmiképp nem használnám, nincs annál idegesítőbb, mikor szenvedek az úton, mert rossza a kerék.

Ha megtehetném anyagilag, hogy vegyek, akkor vennék. Sőt, ahogy leírtad, én vennék is. Nekem is van esernyőkocsim, dönthető is és az a sima egyszerű kicsi sportkocsi. Most már azt használom, mert a lányom 22 hónapos, ha hiszed, ha nem, azt szereti a legjobban, a sima sportkocsit. Volt, hogy 1 évesen is beleraktam kipróbálni, imádta. Volt is hiszti, mikor a dönthető nagyobb sportkocsiban mentünk, de az alvás miatt mindenképp abban vinném.

Ha a huzat nincs kiszakadva, alapból az nem zavarna, ha rendesen ki lehet tisztítani persze, ha nem lehet szépre kitisztítani, akkor nem használnám.

Sogórnőmnek is van talán ennél régebbi kétfunkciós babakocsija, amit újszülött kortól lehet használni, de olyan szép állapotban van, hogy meg se mondanád, hány éves. Persze, ő karban is tartotta.

Ha egy alapos mosás nem segít a huzaton, dohos meg ilyenek, nem használnám, na, meg a kerék miatt semmiképp. Számomra az nagyon fontos, hogy a kerekek működjenek.

2013. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok erre mit mondani, én ezt sose fogom megérteni hogy erről a kérdésről miért a férfi dönt? Tán ő fogja használni, tologatni, elakadni vele ( a rossz kerék miatt) ne adj isten a régi elérett huzat még le is szakad a gyerek alatt...

Nem értem hogy lehet ezen spórolni meg hogy hogy veheti ennyire semmibe egy férj a felesége kérését kívánságát igényeit?

Mi köze hozzá hogy milyen babakocsi? Gondolom nem egy 100 ezreset akartál venni.

Az én férjem soha egyetlen egyszer nem szólt bele melyik gyerekemnek milyen babakocsit-ruhát-cipőt bármit veszek! Elmondta a véleményét melyik tetszik melyik nem, sokszor hallgattam is rá mert értelmes emberek vagyunk, megbeszélés tárgya minden, de épeszű keretek között azért nem mondaná meg mit csináljak, önálló felnőtt ember vagyok, hagy döntsem már el akarok e egy ratyi babakocsival közlekedni nap mint nap.

Gondolom nem éheztek tehát nem a szátoktól vonnád el a falatot a babakocsi témával?

Nekem is van egy barátnőm akinek ilyen megmondó ember a férje a babakocsitól a ruházkodáson át a mosószer választásig mindenbe beleszól és úgy kell legyen ahogy ő mondja. Hát én ezt nem bírnám.

2013. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Amikor mi babakocsit vettünk egy elvárásom volt, ha használtam is veszünk ne legyen olyan kopott hogy ciki legyen kimenni vele az utcára. Végül új babakocsit vettünk, ha nem lett volna rá pénzünk akkor kénytelen lettem volna elfogadni a kopottabb használtat is.

Én a helyedben vennék egy babakocsit és kész, a férfiak hajlamosak sz.rni az egészbe és nekik minden jó, főleg azért mert nem ők tolják a gyereket. A férjem is hisztizett a 60e-es babakocsi miatt mert szerinte jó a 30e-es használt is, de én nem hagytam magam. Megmondtam, hogy egy agyon használt kocsiba én be nem teszem a gyerekünket.

Ne hagyd magad, én tutti nem mennék ki ezzel a babakocsival az utcára.

2013. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kerékre és a huzatra többet kéne költeni, mint amennyibe az új kocsi kerülne...

Nekem sem kéne. A kislányod 1 éves, még akár két évig is használjátok majd a kocsit, és nem arról van szó, hogy a nagyihoz kell egy pótkocsi, amiben nyaranta 2x végigtolod a boltig.


Arról nem is beszélve, hogy nekem pofám sem lenne egy ilyet odaadni valakinek. Ez már az a kategória, amit pénzért nem tud elpasszolni, inkább "nagylelkűségből" odaad a rokonnak, hogy mégse náluk foglalja a helyet.

Ha telne normálisra, biztos vennék.

Férjed csak spórolni akar. Ő járna egy ütött-kopott trabival dolgozni?

2013. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként fogalmam sincs hogy mi baja van a páromnak, mert eddig mindig mindenből a legjobbat akarta a kicsinek megvenni. Egyébként nem egy hú de drága esernyőkocsit néztem ki, mert 15 ezer forintba kerül, és az legalább olyan lenne, amiben szívesen tolnám. Egyébként a pénz is meglenne rá, úgyhogy nemértem. Anyós szerint is tökéletes ez a kocsi amit kaptunk, mert ezt még ők vették annó, az első unokának.
2013. ápr. 17. 08:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy az anyjának nem mer nemet mondani.. ha kopott a kocsi, az nem baj, de ha nem gurul rendesen, az veszélyes is. nem beszélve arról, mi van ha szétesik. ezek a tárgyak enm örökéletűek. ha nagyon erősködik, hogy jó ez, akkor vedd meg szó nélkül, amit kinéztél. majd megbékél. nekem is fura egyébként, hogy a férfi dönti el ezt a kérdést. nálunk minden babadologban én vagyok a főnök; persze némi beleszólása azért neki is van :D
2013. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben vennék egyet amikor nincs otthon, aztán majd rájön, ha hazajött. Miért csak ő hozhat döntéseket? Nem is a kopottságával van baj, de ha nem is dönthető, akkor nem valami jó, szerintem az azért még jól jön egy egy évesnél. És tényleg ha használtan veszed, nem egy nagy összeg. Anyósnak meg biztos azért a szíve csücske, mert ő vette... Nem a férjed tologatja benne, hanem te, és igaza van a Trabant/Volvó dolgot felvető hozzászólónak.
2013. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tenném bele. Esernyő kocsit jó állapotút már 10 ezerért is tudsz venni. Ha megvan rá a pénzetek, az egészet nem értem. Egész nyáron, őszig ezt fogod használni. Nem mindegy az egész.
2013. ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!