Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz albérletet...

Mennyire nehéz albérletet találni kisbabával?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleimmel élünk, 8 hetes terhes vagyok. Ha megszületik a baba, ez a lakás már kicsi lesz, így mi elköltözünk. Kb 6-7 hónapos terhes leszek, mire lesz pénzünk elköltözni (kaució, bútorok stb), de ugye akkor már javában látszani fog. Mennyire nehéz így albérletet találni? Vagy próbáljunk meg még most költözni, amikor még nem látják rajtam, hogy terhes vagyok? (Hallottam, hogy gyerekeseknek nem szívesen adnak ki albérletet)
2013. ápr. 17. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem rosszul gondolod. Egy kisgyerekes párnak még jobban segítene az ember, még inkább kiadnám én is a lakásom. Szerintem nyugodtan menj be egy ingatlanos irodába, és keressenek ők nektek lakást. Ezért neked nem kell fizetned, hanem aki a lakást kiadja, az fizet. Boldog babavárást!
2013. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

Remélem, igazad van. Csak annyi helyen olvastam, hogy gyerekkel nem adnak ki lakást, mert hogy elvileg nem lehet őket kitenni, ha nem fizetnek. (Nyilván nálunk ez fel sem merül. De ugye az előítéletek)

Remélem nem lesz túl nehéz. De persze jóval előtte elkezdünk keresgélni, nem hagyjuk az utolsó pillanatra.

2013. ápr. 17. 10:34
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
én azt gondolom, hogy aki hosszútávra akarja kiadni a lakását, az inkább kiadja egy gyerekesnek, mint egy egyetemistának pl.
2013. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keressetek előre. Nekünk ráadásul kutyánk is van,ami még jobban nehezíti a dolgot. Miután terhes lettem, akkor kerestünk nagyobb albit, és így is kellett rá 2 hónap. Kb. 3 hónapos voltam így, mikor találtunk megfelelőt. Picit már látszott, de tél volt, aki nem ismert annak nem lehetett egyértelmű, h háj v gyerek van a nagy pulcsi alatt. De hazudni sem akartam, úgyhogy amikor legközelebb találkoztunk aláírni a szerződést, megmondtam,h elképzelhető, h lesz bébi, de még nagyon az elején vagyok, szóval nem szeretném elkiabálni (orvosok is azt mondják,h 3 hónapos terhesség előtt felesleges bejelenteni, mert akkor még nagy az esély a vetélésre.) Mondjuk nekünk szerencsénk volt, a főbérlőnek is van 3 gyereke, és akik előttünk itt laktak, azoknak is van egy lánya, szóval nem akadt ki:) Amúgy tényleg sokan nem adják ki gyerekeseknek, egyrészt azért mert ugye nehezebb kitenni, v pl. az előző albinkban nemcsak a fal hanem a hűtő belseje is ki volt pingálva egy gyerek által zsírkrétával és filccel. Na egy ilyen után én se biztos h örülnék még egyszer gyerekes bérlőknek.
2013. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekünk azt mondta a főbérlő, inkább egy gyermekes családnak adja ki a lakást, mint főiskolásoknak, egyetemistáknak.
2013. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi kisgyerekkel, kutyával kerestünk lakást.

Találtunk bár nehezen, mert a kisgyerek és a kutya is kizáró ok sok helyen, pláne a 2 együtt.


Az a legrosszabb ötlet, ha eltitkolod a terhességed, simán kirakhat bármilyen ürüggyel a tulaj.

2013. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
És azért fizetsz kauciót, hogy a zsírkrétás, filces balesetek ne okozzanak gondot :)
2013. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi 1 nap alatt találtunk másik lakást, a fél éves fiammal voltunk lakásnézőbe :)
2013. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

" most költözni, amikor még nem látják rajtam, hogy terhes vagyok? "


Ha korrekt túlajdonost keresel, az a legalapvetőbb, hogy te se verd át. Azt nem várhatod el mástól, amit te magad sem tartasz be. Az csak néphiedelem, hogy nem adja ki. Barátnőm párja munkanélküli lett így csak a gyed-ből élnek, így az előre bejelentett lakbér emelést is elengedte a főbérlő. Csak látnia kell, hogy nem arra meggy, hogy mi nem fizetünk mert gyerek van, és semmi baja nem lesz.

2013. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
7es: kíváncsi vagyok mekkora kauciót kérnél, ami fedezi a lakás teljes festését (több rétegig átment a filc, tehát teljesen le kell kaparni a falat, nem csak simán egy tisztasági festés) hűtő lecserélését ( voltak vonalak amiket nem lehetett letörölni, vszeg alkoholos filc volt) illetve egyes bútorok cseréjét.
2013. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!