Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gondot okozok, ha egy...

Nagy gondot okozok, ha egy napig tápszert kap a kisbabám? Ügyintézés, utazás miatt.

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos eddig csak anyatejes a lányom, de pár hét múlva Londonba kell utaznunk az anyakönyvi kivonat és az útlevél elintézése miatt. Mivel Észak-Angliában élünk ez oda-vissza 6 órás vonat út, plusz az ügyintézés ideje, szóval majdnem egy nap. Szerencsére anyósék elvállalták, hogy vigyáznak rá, de sajnos fejni nem nagyon tudok, egyszerűen nem indul be a tejleadó reflex. Arra gondoltam hogy azon az egy napon tápszert kapna(persze előtte kipróbálom, hogy egyáltalán elfogadja), mert még ha sikerülne is fejni nem biztos hogy annyi elég lesz:s Viszont ha nem fogadja el, nem tudom mit csinálunk:S

2013. ápr. 17. 12:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
46%

És mégis hol fogja használni a mellszívót??? Azt tényleg csak a slozin tudná... Ellentétben a babával, akit minden probléma nélkül meg lehet szoptatni a vonaton is egy kendő takarásában.

6 órás út plusz ügyintézés az egyáltalán nem pár óra, azalatt bizony úgy begyullad a melle, hogy csillagokat lát.

Egy kisbabát könnyű babakocsiban vagy hordozókendőben minden további nélkül magával tud vinni, kendő alatt kényelmesen szopizhat is a baba, nem értem, hol a probléma.

2013. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Gabika77 válaszára reagálva, nem is a válaszoddal, hanem annak hangvétele érintett rosszul. Egyrészt azt mondod 5 hónapos gyerekkel nincs gond, nem hiszem hogy minden 5 hónaposra igaz ez. Plusz lehet hogy ez az én hibám de nem tudok nyilvánosan szoptatni. Mármint nincs gondom vele, de csak szopipárnával tudom szoptatni már az elejétől kezdve:S és még azt is magammal vinni hát inkább nem. De mégegyszer köszönöm a válaszokat, úgy néz ki megoldódik a helyzetünk, mert egy ismerős el visz kocsival, azzal meg nyugodtan meg tudunk állni pihenőhelyen vagy benzinkúton, hogy ha etetés idő van.
2013. ápr. 17. 15:57
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
vonat szoptatni, nyilvánosan. fujj.
2013. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kérdező, semmi rossz szándék nem volt bennem, csak jót akartam. Ekkora kisbabát hirtelen így otthon hagyni nem szerencsés - három kicsi gyerekem van, így van némi rálátásom a dolgokra.

Örülök, hogy megoldódott a problémátok, autóval és a babával együtt mégiscsak sokkal jobb lesz. :-)

2013. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
47%

Egy 5-6 hónapos baba még bárkivel jól elvan, nem fogja észrevenni, ha elmegy az anyukája egy fél napra.


Mielőtt betámadtok, tudom miről beszélek, 7 hónapos a fiam.

2013. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%
Utólsó, ha egy kisbaba - legyen az öt hónapos - nem veszi észre, hogy elment az anyukája, ott valami nagyon nagy baj van. :-(
2013. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nyilvánosan szoptatni az fujjos!?!?!?!?!!

4hónapos a kisfiam, ha egy vonaton lenne éhes, vagy bárhol én nem foglalkozom azzal, hogy ki látja vagy ki nem. Nevetségesnek tartom az ilyen hozzáállást! Szerintem nyugodtan otthon hagyhatod a picit, nem lesz semmi probléma. A tápszerről inkább az járja, hogy sokkal kellemesebb az íze az anyatejnél, szóval nem gondolnám, hogy probléma lesz belőle.

2013. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Én nem tarom fujjosnak, a családban mindenki szoptatott nyilvánosan, természetesen diszkréten. Viszont én béna vagyok hozzá:D:D 15.-nek hidd el észreveszi ha nem vagyok, ezért is örülök, hogy sikerült megoldani hogy velünk legyen, a kocsiban azért sokkal könnyebb:)
2013. ápr. 18. 17:06
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Gabka77- rettentő durva és elhamarkodott ítéleteket mondasz általánosítva másokra, akik nem feltétlenül élnek úgy, mint te! Jelenleg épp egy vonaton ülök hazafelé, 2kor indultam el otthonról, mert egyetemre járok, és kéthetente vannak óráim. Ilyenkor apukával van. Az előbb beszéltem vele, hogy sétáltak, találkoztak imerősökkel, játszottak, órákon át nevetett és gügyögött, nagyon jó kedvű. Mire hazaérek, megfürdeti, és én szoptatom meb, lefektetem. Hogy nagyon nagy baj van, ha nem kattan be a gyerek, ha anyu elmegy??? Szerintem az a nagyon nagy baj, ha apukával nem tud eltölteni egy napot és csak anyán képes csüngeni. Örülök, hogy ők így vannak egymással, és nem gondolom, hogy ez bármiben s csorbítaná a kisfiammal való gyönyörű kapcsolatom. Tudod, egy gyerek sem születik szokásokkal, úgy lesz jó neki, amihez hozzászokik. Többször hagytuk már pár órára nagymamára is. Nem látok abban semmilyen komoly problémát, ha a gyerek mással is jól érzi magát. Megszokja, hogy anyu nincs mindig ott, de mindig jön!!! Szóval szerintem iszonyatosan durva és sarkított, amit írtál. Amúgy 4 hónapos a kisfiam.
2013. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
még annyi - bár látom, már megszülettt a döntés - szerintem egy 5 hónapos babának nagyobb tortúra egy ekkora út akár vonaton, akár autóban, aztán az ügyintézés, rńgatni mindenhova magaddal stb., mint ha valaki, akit ismer,vigyáz rá, játszik vele egész nap,sétálnak stb. Az enyém gond nélkül elfogadta a tápszert, amikor fogyni kezdett a tejem, csak olyan cujisüvegből adjátok, amiből nehezebb szívni, az jobban hasonlít a mellre, és nap közben próbáljatok ki, nehogy vmilyen allergiás reakció legyen, amit éjszaka nem vennétek észre. minden jót!
2013. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!