Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most megijedtem, mit csináljak?

Most megijedtem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos és még nem kezdett el kúszni. Találtam egy linket, amik között fel van sorolva, hogy mikor kell Dévény-tornára járni az 5. hónaptól. Közte van a meconiumos magzatvíz is. Nem tudom, hogy függ össze a baba izomzatával, de szerepel a listán. Mert sajnos, amikor vajúdás közben elfolyt a magzatvizem, az orvos megállapította, hogy meconiumos. Most akkor aggódnom kellene? Tényleg van összefüggés a meconiumos magzatvíz és a baba mozgásfejlődése között?
2013. ápr. 19. 17:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A 8. és 10. válasz függ össze.
2013. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés közvetlenül. Nyilván nagyobb eséllyel fordulnak elő problémák azoknál a babáknál, akiknél volt valami komplikáció szülés közben, de ez egyáltalán nem biztos, hogy minden babánál felmerül valami gond, és ha fel is merül, nem biztos, hogy a mozgásfejlődésben nyilvánul meg.

A helyedben nem vinném Dévényeshez. Ha aggódsz, neurológushoz vidd el, és ha ő ajánl valami fejlesztést (akár Dévény módszert), akkor természetesen vinni kell. De ha most csak Dévényeshez viszed, akkor ő valószínűleg ajánlani fogja, hogy hord rendszeresen, pedig egyáltalán nem biztos, hogy szüksége van rá. Ha amúgy minden rendben van, akkor kifejezetten káros a mozgásfejlődés siettetése, ráadásul a Dévény módszer nem éppen kíméletes dolog, fájdalmas a babáknak.

Az én kisfiam egyébként 9 hónaposan kezdett kúszni. Vizsgálta neurológus, mindent rendben talált, nem ajánlott fejlesztést és én sem erőltettem a dolgot. Aztán 10 hónaposan elkezdett mászni, 1 évesen felállt. Most 14 hónapos, kapaszkodva lépeget, igazából már képes lenne az önálló járásra is, de még nem meri elengedni a bútorokat, mindig is ilyen kis megfontolt volt. Szóval semmi gond nem lett abból, hogy egy picit később kezdett el kúszni, és így utólag nagyon örülök neki, hogy nem gyötörtem, hanem hagytam, hogy a saját tempójában fejlődjön.

2013. ápr. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!