Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egy szobában alszanak a...

Akik egy szobában alszanak a babájukkal, hogy telik az este nálatok?

Figyelt kérdés
Gondolom a gyerek elalszik korábban, akkor ti is lefekszetek aludni? Vagy ott hagyjátok bent, amíg máshol vagytok? És akik egy ágyban alszanak vele, ti is elmentek mellőle, míg ti is lefekszetek? Nálunk bent van a hálóban a tv, de azt nem akarom bekapcsolni, mert nem jó arra aludni, de én még 9 körül nem tudok aludni, ott hagyni meg nem nagyon szeretném. Gondoltam már rá, hogy berakok egy olvasólámpát, csak nem tudom, hogy zavarná-e.
2013. ápr. 20. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nagyon durva, de mi betettük aludni és kimentünk. Alváshoz beosontunk később. Ha nem aludt, akkor tévéztem mellette. Ha aludt, halálos csönd volt.


A másik gyerek meg a nappaliban aludt, sürgés-forgás-tévézés mellett, nem bírta a csöndet.

2013. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi mindegyikek csak az elsö 3 hónapban altattuk magunk mellett, míg át nem aludták az éjszakát.

Külön ágyban.

Lefektettem majd kimentünk tv-ni meg más dolgot csinálni.

Majd kb 3 hós volt mikor ágyastol ment a szobájukba. A kicsinél az is rossz volt, hogy konkrétan éreztem, hogy zavarjuk. Pl reggel férjem kereste az ingjeit, nadrágjait, akkor mindig felébredt, vagy felsírt.


Miért ne hagynád egyedül? beteszed a kiságyába és alszik, te kimész és ennyi. Ha van lehetöség késöbb gyerekszobára akkor ha már átalussza az éjszakát kiteheted oda is.

2013. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Születése óta szokattuk a zajhoz, este 9 fele elalszik, mi tv-t nézünk, beszélgetünk, nem zavarja megszokta. Az olvasólámpa sem zavarja. Ő csak a kiságyában alszik, ezt szokta meg.
2013. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is semmiképp ne szoktasd a csendhez, mert borzasztó lesz. Velünk egy szobában van, vagyis mi vagyunk az ő szobájában. Sosem volt csendhez szoktatva, mindig ment a tv, volt hogy porszívóztam is amíg aludt és nem zavarta. Megfürdik, tejet eszik, megy a helyére, ajtó becsuk és alszik. Hagyd ott, semmi baja nem lesz, meg kell tanulnia egyedül elaludni. Ha elaludt akkor lehet tv, fekhettek ti is. Nálunk ez a szokás, a következőnél sem lesz másképp.
2013. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leteszem este 8-kor aludni, ott hagyom, elalszik egyedül a kiságyában sötétben. Mi kint vagyunk a nappaliban 10-11-ig. TV-zünk, teszünk-veszünk. De régebben volt, h ment a szobában a TV, és úgy is elaludt. Simán bent hagyom. Bekapcsolom a légzésfigyelőt, a bébiőrt, így TV mellett is hallom, ha felsír, normál hangon megy a TV, nem kell fülelni.
2013. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is egy szobában vagyunk a kicsivel.Fél 9-kor megissza a tápot,beteszem a kiságyba,mi pedig tv-zünk.Nem zavarja sem a zaj,sem a fény.Nem szoktattuk hozzá a csendhez,akár porszivózhatok is mellette,mikor alszik...
2013. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én sem szoktatom a csendhez, csak elég sokszor volt, hogy tv mellett aludt, és hát nem hiszem, hogy a sok villogás jót tesz neki. Nappal nem számít annyira, gondolom. Amúgy az ágyhoz van tolva a kiságy, egyik oldala leszedve, de inkább csak leesésgátlónak van ott. Attól félek, hogy ha kimegyek, és nem veszem észre, hogy felébredt, akkor elindul lefelé, és leesik. Tudja, hogy kell lemászni, csak lehet, hogy félálomban fejjel előre indulna el, mert olyan típus, álmában is mászik, meg felül :)
2013. ápr. 20. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi a kezdetektől egy ágyban alszunk a kicsivel. (minket abszolút nem zavar) Korábban volt, hogy átettük a kiságyba ha például szeretkezni akartunk, ma már mi megyünk le a földre h ne zavarjuk. :) Nálunk csak ez az egy hálószoba van, így tudjuk megoldani. A kicsi természetesen korábban fekszik le, olyankor lehalkítom a tv-t picit, de ha nézni szeretnék valamit felveszem a hangerőt, persze normál szintre, nem ordít a tv. :) Nem kel fel rá, ehhez van szoktatva. Én nem csinálnám másképp ha újrakezdeném! Van aki nagyon ellenzi, hogy egy szobában és egy ágyban aludjon a szülő a gyermekkel, én nem vagyok ilyen. Majd lesz még olyan idő is, amikor látni sem fogom annyit fog ülni a szobájában, kiélvezem ezeket a rohanó éveket! :) (Most másfél éves egyébként)
2013. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!