Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetek óta az egész napom...

Hetek óta az egész napom folyamatos kudarcok sorozata a gyereknevelés terén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hós a kisfiam, és az elmúlt hetekben kezdek egyre inkább kiakadni. Egész nap fegyelmezni próbálom, mert folyton olyan dolgokat tesz, amiket nem lenne szabad, de nem hallgat rám.

- fiókok húzogatása, kipakolása

- gáztűzhely gomjainak csavargatása

- pelenkásvödör kirámolása

- Tv és a távirányító gomjainak nyomkodása

- erkélyajót üvegének püffölpése

- mindenre felmászás (franciaágy, fotel) ahonnan elvileg le tud jönni, de félelemérzete ugye még semmi, és sokszor nem veszi észre hogy már az ágy végénél van, ha nem lennék ott leesne

- pelenkázásnál rugdos, elmászik, így általában nem sikerül tökéletesen a peluscserse, és persze egy-két pisi és már át is ázik, kezdődik a macera újra

- nem szabad, nem -re, esetleg kézre csapásra (ritkán szoktam) kinevet, és csak azért is csinálja


A másik nagy probléma nálunk az alvás. Kézben alszik el, eddig azt értem el, hogy leteszem az ágyába félkómásan, és simogatom, fogja a kezem, de van, hogy ilyenkor is rázendít és csak összebújva alszik el. Éjjel 2-4 közt valamikor ébred, és mivel fizikailag képtelen vagyok a visszaaltatásra, magam mellé veszem, bár most éjjel is kb. egy óra alatt aludt el, addig el-elbóbiskolt, felébredt, forgolódott. Szóval ez sem jó.


Gondolom kicsit negatívnak tűnik amit leírtam, de most ezeket látom. Természetesen szeretem a babámat, és amikor épp nem rosszalkodik, tündéri. Sokat nevet, gügyög, huncutkodik, egész nap jön-megy a lakásban.


Ezek a dolgok fognak idővel változni, életkori sajátosság, és majd ráun, vagy nekem kell (DE HOGYAN?) változtatnom rajta?


Köszönöm mindenkinek aki elolvasta a panaszáradatomat, és előre is köszönöm az ötleteket.


2009. szept. 25. 08:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy alaptermészetre a babám szerintem akaratos (akárcsak én). Pl. evés közben a legújabb, hogy elvenné a kanalat, néha engedem, de csak pacsmagol vele. Ha nem adom oda, akkor behisztizik és köszöni szépen nem kér többet enni.
2009. szept. 25. 08:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Némelyik pontot az én picimnél is felismerem. Pl. ha a távirányítóból kiveszed az elemeket, akkor miért ne nyomkodhatná? Fiókokra lehet kapni műanyag rákapcsolható zárat. Nálunk a dvd-ket rámolta, de az Ikeában vettünk ilyen gyerekzárat, és azóta nincs gond. A pelenkázás közbeni rugdosás is megvan nálunk,egyszerűen megpróbálom lekötni a figyelmét, a kezébe adok valamit és azt nézegeti amíg tart a dolog. Üvegajtó, hát nálunk az üvegszekrényt püföli, ilyenkor csak elhozom onnan akárhányszor visszamegy. Jobb megoldást nem tudok. Alvásnál pedig mindenképp lekéne szoktatni a kézben való alvásról. Amíg nem lesz nehezebb:)) Próbáltad már az Aludj jól gyermekem módszerével? Mindenkinél vannak nehéz időszakok, fel a fejjel!
2009. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia, Köszönöm a válaszodat.


Aludj jól gyermekem módszert nem ismerem, a Suttogót próbálgattam, de ha kijövök már felpattan és ordít, ezt akár órákon át tudja csinálni, nincs értelme.


Ajtózár: jobb híján ragtapaszt tettem azokra az ajtókra amiket ritkán használunk és fontos dolgok vannak benne.

A cd-k, dvd-k nyitott polcon vannak (voltak, ma reggel a könyvespolc tetejére kerültek)

Távirányító: kapott elem nélkülit, de a miénk izgibb, mert elemmel világít rajta a piros led. A TV-n levő ki-bekapcs gombot is nyomogatja, az ellen nem tudok tenni.

Üvegajtótól elhozom én is, de egész nap nem ülhetek mellette.

2009. szept. 25. 08:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg mindent el lehet pakolni, bezárni, de én direkt nem akartam, csak pl. gyógszerek, vegyszerek, amik veszélyesek, hogy meg taníthassam, hogy mit lehet, mit nem. De hát nem sikerül.
2009. szept. 25. 08:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
eLőször is NYUGI!!! A fiam is ilyen volt egy-két hónapja, most mintha javult volna a helyzet, 11 hós. Olyan kemény akarata van, hogy csak lesek. Átgondoltam,mi az amit muszáj tiltani és mi az,ami (pl fiókhuzigálás) nem veszélyes rá nézve,csak idegesítő. Igy lecsökkent a napi NEM SZABAD- ok száma, szerintem igy sokkal jobb. Nem azt mondom,hogy mindent lehet,de ha az ágy végére mászik,egyszerűen visszahúzom, nem szólok, vagy csak finoman. Ha az erkélyüveget veri, mondom, hogy csak simi-simi! Óvatosan ! Csoda folytán néha megfogadja és nem üti tovább,csak kopogtatja, szóval visszavettem én is, igy ő is. Anyu mondta rég,hogy azért nem csapjuk a gyerek kezét, mert dadogós lesz ( vagyis gondolom pszichés maradványa lehet), ami lehet hogy marhaság,de bennem maradt, így ezt nem teszem. Inkább vidd el onnan, ahol nyulkál, szerintem kicsik még, könnyen terelhető másik érdekes játékkal a figyelmük. A kaja: ő már 7 hós kora óta csapkod, kiüti a kanalat a kezemből, kiröhög vagy rámmordul. Marha bosszantó! Jól felhúzom magam rajta én is, ne aggódj! Azt figyelted, ha ugy igazán éhes és izlik a kaja, akkor nincs játék, csapkodás, forgolódás? Én ezért átrendeztem az addigi kajarendjét és jobb lett, mert éhes az ebédnél és a többinél is, többet kezdett enni, jobban is gyarapszik. Szóval nyugi:) figyeld meg alaposan a babust, mit mond neked ezekkel a jelekkel a maga módján, és igazodj kicsit hozzá! Na meg az önuralom,ami nagyon nehéz, de ha gyakorlod, sokkal jobbak lesznek a napok!
2009. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

:) dettó ugyanez a lányomnál :D

én elővettem egy régi távirányítót, telefont, az az övé (persze mindig az kell neki, amit nem szabadna és továbbra is a tiltottat szereti a legjobban). a fiókokat gumival egymáshoz rögzítettem, így a legtöbbet nem bántja. az alsó fiókból viszont kipakolhat (abban csak simán össze vannak hányva a ruháim, nem is kísérletezem összehajtani). nálunk az erkélyajtót püföli, tiszta ujjnyom, de azt nem tiltom. ágy végéből visszahúzom, elkezdtem tanítani neki, hogy hogy jöjjön le (megfordítom, hogy a lábát tegye le először). etetésnél kis kemény képeskönyvet nézegetünk, mostanában csak úgy tudom lekötni evéskor. egyébként ha bármi nemkívánatosat csinál, akkor igyekszem lekötni a figyelmét valami mással. most a könyvből mutogatás a sláger, imádja (10 hós lesz ő is már). nálam a billentyűzet/egér püfölés/lerángatás csapja ki a biztosítékot meg a tv-hez, dvd lejátszóhoz nyúlkálás.. ilyenkor ha nem-ezek, akkor csak vigyorog és ismét odanyúl.. ezeket persze akkor csinálja, ha nem foglalkozok épp vele és ilyenkor a legjobb, ha elviszem máshova és együtt csinálunk valamit. a kanalat nálam is elveszi evéskor :). sok sikert és kitartást magunknak!!!!

2009. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő hanem te fogsz változni. Egyre kevésbé fognak ezek idegesíteni, hozzá fogsz szokni. Nem lehet tiltani mindent mert akkor soha nem tanulja meg a kezelését. Pl: fiók az elején még tiltod, hogy ne húzza ki, majd később kihúzhatja ha ott vagy és próbálod megakadályozni az ujja odacsipést. Majd később már nem foglalkozol vele hagyod, hogy húzogassa és pakoljon benne. Közben ő is ügyesedik először 3-szor majd már csak egyszer csípi oda a kezét. A szülők idegrencere is megszokja, hogy néha vannak balesetek. Most léptetek abba a korba amikor rendszeresen érik balesetek a kicsit. Ezt meg kell szokni és ehhez idő kell neked. És szerintem ezt az időt mindenki nehezen viseli. Idővel jobb lesz megszokod. Az altatás az egyedüli ami aggasztó szerintem azt kell orvosolni valahogy. A többit minden gyerek produkálja nem csak a tied. Enni hagyd hagy egyen és maszatoljon. Hiszen úgy fog megtanulni enni. Valahol olvastam, hogy először enni és utánna szépen ez a sorrend. Pelenkázásnál én is adtam a kezébe valami érdekeset és azzal elfoglalja magát. Olyat amit máskor nem kap meg. a távirányító nálunk szabad préda és ezért nem is bántja. Az első héten érdekes volt neki és mint minden játékot ezt is megunta idővel. Sok sikert és kitartást.Szerintem ha az alvást megoldanátok akkor nap közben is nagyobbtürelmed lenne és kiegyensúlyozottabb. Mindenképp légy határozottabb az alvás terén és a többi az majd magától alakulni fog meglátod.
2009. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és az ötleteket.

Hát igen, szerintem is alvás a mumus, de már kifogytam minden ötletből és ez egy ördögi kör, napközben lefáradok, ingerültebb is vagyok mint kellene, így este-éjjel nincs türelmem, inkább elringatom, vagy magam mellé veszem (pontosabban a szobájában van egy kanapé, oda szoktam vele hajnalban átfeküdni, így este még Apával vagyok, ha meg ébred a kicsi, megyek hozzá)


Már mindent kipróbáltam ezen a téren.

Lefektettem, elköszöntem, puszi, simi, szeretlek, kijöttem. Azonnal felpattant és sírt. Bementem, megnyugtattam, ugyanez. Kb. fél óráig bírtam, én adtam fel előbb. Kézbe vettem és két perc alatt aludt. Mintha ilyenkor direkt ébren tartaná magát, még ha hullafáradt is, csak hogy a kezembe, vagy mellém bújva aludhasson el.

Csak hát 9 kg, és nem mindig két perc. Meg valahol olvastam, hogy lehet azért ébred éjjel sírva, mert nem úgy találja magát, ahogy elaludt. Ezért kezdtem hgoy az ágyában aludjon el. De ettől függetlenül is ébred éjjel, és akkor annyira hulla és szó szerint erőtlen vagyok, hogy inkább magam mellé fektetem.

Altatásra, vagyis inkább önállóan elalvásra-visszaalvásra tippek?

2009. szept. 25. 12:28
 9/10 A kérdező kommentje:
De még az altatás is beleférne, ha éjjel végig aludna. Minden ekkora baba ébred éjjel vagy ennek vmi oka van? Azóta csinálja, hogy fel tud állni. Előtte átaludta az éjszaát. De ez már három hónapja tart. Már két hónapja nem szopizik éjjel, ilyenkor max egy korty víz, meg cumi, meg Én. Amgúy szinte nincs is ébred, csak csimpaszkodik, és ha nem ölelhet át, felébred, sír. Nem fogad el plüsst. Nincs semmi alvósa. Régebben volt, olyan aranyosan elgügyögött neki, azóta is ott van az ágyban, meg visszük sétálni, de nem érdekli.
2009. szept. 25. 12:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

a 3-as válaszoló vagyok

nálam az segített, hogy kislámpát is felkapcsolok altatáskor és nem hagyom cicin elaludni. egy hete megy így, azóta nincs hajnali ordítás (kivéve tegnap és tegnapelőtt, de sztem ez már tényleg a foga lesz). remélem, ma is átalussza!!! tuti hogy számít, hogy ott alszik el, ahol ébred!!!!!!!!!!!!! igaz, vagy 3/4 óráig tart az altatás, mert beteszem az ágyba a félig alvó lányt és elkezd vigyorogni, feláll, stb. ilyenkor beteszem, kimegyek, aztán 5 perc múlva vissza, ringatom, szoptatom, itatom, megint vissza, és így tovább.. megjegyzem, csökkent az altatás ideje!!! kitartás ;)

2009. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!