Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti pici babátok is gyakrabba...

A ti pici babátok is gyakrabban kér cicit ha rokonokhoz mentek? Főleg ha más kezében van? Igény szerint szoptatom.

Figyelt kérdés
2 hónapos babámat ma 3 helyre is vittük. Persze sok helyen volt, de az első kettő helyen elég rövid időt voltunk, ki se bontottuk a helyéről. A harmadik helyen majdnem háromszor is mellre kellett tennem, mert alig hogy másnak odaadtam már sírt. Nem hagytam sírni más kezében sokáig, mivel sérve is van, meg még nagyon picike. Nálam se nyugodott meg túlságosan, cicire raktam. Rövid idő múlva megint cicit kért. Hazaértünk, persze akkor jöttek rokonok, megint sírt cicit kért,visszatettem az ágyába, cuppogott ott is, megint cicit kért. A cumit nem fogadja el,a cumisüveg se válik be, mellen nyugszik meg. Nem tudom, hogy ez fog-e később változni, vagy mindig ennyit kell cicire raknom? Csak piciket szopik ilyenkor, de rövid idő múlva mindig újrakér. Azzal, hogy igény szerint szoptatom, nincs az, hogy mikor kap enni. Így sokszor gondolom azt, hogy az a baja, mert hát a fejét is úgy tartja, meg az öklét is hogy szopni akar.

2013. ápr. 20. 17:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Én kislányom is ilyen volt. Nálunk ez volt a nyugtatócici :) Bárhova mentünk, vagy megijedt, rosszat álmodott, elesett..stb. Kapott mindig cicit. Nem is nagyon szopizott belőle, inkább csak dudlizott :)
2013. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Ja igen. Nálunk sem fogadta el a cumit. Nem fog rászokni a cicire. Én is igény szerint szoptattam. Szépen lassan a tempójában haladva tápláltam hozzá és maradtak el a szopik is. Már csak alvós van, 2.5éves. Ha baj éri, akkor elég az összebújás, vagy néha benyúl a melltartómhoz :)
2013. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%

Egy kisbaba NEM csak azért sír, mert szopni akar. Azért sír, mert zavarja az idegen környezet. Ilyenkor NEM kell megszoptatni, csak vedd a karodba és nyugtasd meg. Így csak elrontod a babádat.

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy állandón szoptatni kell, ha sír. A gyomrának is rossz, ha állandóan eszik. Tarts be valamilyen rendszert a szoptatásra. Legalább 2 óra legyen egy-egy szopi között.

Ha így teszel, akkor rövidesen kialakítja a neki megfelelő rendszert. Ha keveset szopik, akkor 2 óra múlva kér újra, ha sokat, akkor 3-4 óra is eltelik, mikorra éhes lesz.

2013. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

1-2vagyok. Én úgy csináltam a rendszert, hogy 3óránként kapott teli cicit, amikor meg nyugtató kellett neki, akkor a félig üres mellemre tettem rá, hogy mindig kiszopizza rendesen, de ilyenkor nem szopizik.

Minden gyerek más, én babám is csak cicin nyugodott meg, és nem rontottam el :)

2013. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Ez az, amikor valaki azt hiszi hogy az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy a kisbaba mindenféle igényét szoptatással kell kielégíteni. Elhiszem, hogy a könnyebb a mellbimbót a szájába dugi ha sír, mint megoldani a problémáját. Jelen esetben az lenne az igazi megoldás, hogy nem kellene egy 2 hónapos babát egy nap 3 helyre vinni és még vendégeket is fogadni.
2013. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Persze nem kellene ennyi helyre vinni, de nehéz mindenki igényeit kielégíteni...főleg ha nagy a rokonság...persze, hozzánk kell, hogy mindenki alkalmazkodjon,de könnyen megkapja az ember, hogy nem lehet megnézni azt a gyereket..stb.
2013. ápr. 20. 18:26
 7/24 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Te tudod, de nekem első a gyerek, mindenki más beállhat a sorba. Még a 8 hónapos lányomon is látszik, hogy mennyire kifárad, ha vendégek jönnek, vagy akár csak 1 helyre megyünk a napi sétán kívül. Még másnap is sokkal többet alszik. 2 hónaposan még nagyon picike, neki a nyugalom a legfontosabb. (Persze azt megértem, ha valakinek semmi segítsége és kénytelen a babával elintézni a bevásárlást, vagy a nagyobbakat oviba vinni, hozni.)
2013. ápr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Remek. Így segítek...:/ Látom, megint nem a hasznosságtól függ a pontozás, szánalmas
2013. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nekem/nekünk is a gyerek az első elhiheted..Nem hiszem, hogy azért mert nagyjából minden másnap 1-2 órát itt van valaki felborul a napirendje. Persze biztos megérzi, de egy ilyen nagy rokonságnál nem halaszthatjuk ezeket a dolgokat, sajnos így jön ki,hogy kénytelenek vagyunk így intézni. Nem is laknak nagyon közel, ezért inkább egy nyűgösebb napot benyelünk, mint sok nyűgösebb napot. Sajnos igazad van abban, hogy ennek nem így kéne lenni, de a nagyszülők mégiscsak nagyszülök, stb...
2013. ápr. 20. 18:34
 10/24 A kérdező kommentje:
Nagyon könnyű azt mondani, hogy az anya meg az apa a hibás, minek viszi ennyi helyre stb. De ha belegondolunk,más elől sem lehet elzárni a gyereket, valahol el kell kezdeni szoktatni az idegen helyhez is. Természetes, ha nyügős.
2013. ápr. 20. 18:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!