Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire zavar a...

Titeket mennyire zavar a környezeti kód a kiskönyvben?

Figyelt kérdés

Nálunk még nem töltötte ki a védőnő, mert csak szülés után fog jönni, de én szeretném, ha jó pontokat kapnánk, hogyha a gyerekem megnézi 20 év múlva, ne kelljen szégyenkeznem, hogy kosz és rendezetlen körülmények voltak. Most megpróbáltam megkeresni, hogy milyen szempontok vannak, de az sehol sincs részletesen leírva hogy mi alapján megy a pontozás, csak hogy melyik kód mit jelent. Ilyesmi információmorzsákat találtam még,h pl. alapból lepontozzák, ha csak albiban vagy és nem saját lakásban, bármilyen szuper is a hely. Vagy pl. a szülők iskolai végzettsége alapján se fogok max. pontot kapni, mert nincs doktori címem, csak sima diplomám. Ti hogy vagytok ezzel, vagy tudtok olyan táblázatot ahol pontosan meg van adva, hogy kódonként mire hány pont jár? A kódok amúgy ezt jelentik:

1-es rubrika a településre vonatkozik, ahol lakik (város belterület, város periféria, község orvossal és védőnővel, vagy nélkül, illetve puszta, major),

2-es rubrika: a lakáshasználat jogcímére vonatkozik: (főbérlet, tulajdonosi, szülőkkel együtt, társbérlet, albérlet, egyéb)

3-as: lakáshelyzet: száraz, nem zsúfolt, összkomfortos, száraz, zsúfolt, összkomfortos, és így tovább egész nedves, zsúfolt, nem komfortosig),

4-es: a nő családi állapota: házas, elvált, özvegy, stb)

az 5-ös és 6-os a pár iskolai végzettsége: egyetemtől az analfabétáig,

7-es a várandós és együtt élő családtagjai kulturáltságára, magatartására vonatkozik: kulturált, értelmes gondostól a nem gondos, nem nevelhetőig.


2013. ápr. 23. 10:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az normalis helyzet szerint megy. Ha épp a takarítás közepén vagy, simán a tiszta jelzőt fogod kapni. Ellenben hiába van rend, ha tobb centi vastag por van a polcon... Nem kell ezen aggódni.
2013. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
9-es: igen, nálam is ez ütötte ki a biztosítékot, hogy a gyereknevelés szempontjából releváns a szülő iskolai végzettsége???? Biztos mindenki ismer 8 osztályt végzett mintaanyát, akinek minden gyereke rendes, dolgozó ember lett, és biztos ismertek nemtörődöm doktori végzettséggel rendelkező szülőket is, akiknek 16 évesen a rendőrségen köt ki a gyereke. És ahol meg az apuka nem ismert, ott meg egyből kap szegény gyerek egy nagy nullát, mint megbélyegzés?
2013. ápr. 23. 10:48
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Számít az iskolai végzettség, igen. Sot, mindenütt meg fogjak kérdezni. Az óvodai beiratkozasnal, az iskolában. Egyrészt statisztika , másrészt egy "hatosztályos" anyuka nagyobb eséllyel szorul segítségre, mint egy többdiplomás. Miért kell ezen kiborulni?
2013. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

na, igen, én környezetembe is van erre is példa, meg arra is.

Engem pont ezért nem is érdekel, hogy mi van oda írva, pedig már 3. gyerekem, de soha nem figyeltem.

2013. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
13-as: nekem 2 diplomám van, most csinálom a harmadikat, de mégis zavar. Ha egy anyuka segítségre szorul, azt úgyis látja a védőnő a szülő iskoláitól függetlenül, ehhez nem kéne nyilvántartást vezetni a végzettségről. Meg ennyi erővel akkor nézhetnék a papírból kiindulva azt is, hogy milyen szakos a diploma, mert ezen logika alapján a pedagógus szülő biztos "jobb", mint az atomfizikus.
2013. ápr. 23. 11:02
 16/23 anonim ***** válasza:
Én tegnap voltam beíratni a fiamat az oviba, de se az én végzettségem, se a páromét nem kérdezte meg az óvodavezető!
2013. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Téged tényleg azért izgat ez, mert ha a gyerekeid megnézik 20 év múlva, esetleg szégyenkezni fogsz? Ne már. :)


Amikor a bátyám megszületett, a szüleim még albérletben éltek. Nem hiszem, hogy tesóm zokon venné, hogy ennek ellenére megszülethetett.

Egyik szülőnknek sincs diplomája, sőt értettségije sem, mégis megbecsült, kiváló szakemberek a maguk területén, tesómmal büszkék vagyunk rájuk.

Az meg, hogy nem talált patikarendet a védőnő...??? Szerinted a gyerekeid majd úgy nézik a kiskönyvedet, hogy hmmm, anyuuu... hát kosz volt? szégyelld magad! :D


Meg azt sem értem, miért gond neked, hogy "sima" diplomád van, nem doktorid. Nekem is sima diplomám van, és eszemben sincs tovább tanulni, magasabb fokozatokat megszerezni, és nem is szégyellem magamat ezért.


Szerintem ha valakit felnőtt korukban szégyellnek a gyerekei, az nem a korabeli védőnő véleménye, meg egy kiskönyv miatt van/lesz...


:)

2013. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi kiskönyvben nincs ilyen, a terhes kiskönyvet meg mikor látná a felnőtt gyerek? Nekem már 9 hónapos a fiam, a terhességi könyvet a többi terhes papírral eltettem egy dossziéba. Nem is tudom mi volt benne, egy idős védőnő volt nálunk kint, be sem jött csak az előszobáig, pedig kínáltuk hellyel, étellel, itallal. Ő hamar nyugdíjba ment, a mostani védőnőnk az enyém is olt, nem is jár ki, ismeri anyukám, tudja a gyerek jó helyen van, ennyi:) Pedig mi sem saját lakásban lakunk, bár egy családtagomé, tehát nem albérlet. Nekem van diplomám, most végzek tanérként, férjemnek " csak" érettségije van, de közfeladatot ellátó személy, jó munkája van, jól is keres, valószínű jobban, mint én tanárként, szóval ez nem sokat számít.
2013. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hát a gyereked kb le foga szarni húsz év múlva. És ha jól neveled, nem kellene hogy szégyeljjen bármit is a gyerekkorával kapcsolatban. Én pl olyan házba születtem, ahol csak szoba konyha volt, lavórban fürödtünk, és itt laktunk 4 éves koromig. Legszebb emlékeim ide kötnek, mert ez volt az első hely amit az otthonomnak nevezhettem, ahol érezhettem anyum és apum szeretetét. Mai napig imádom ezt a helyet, és elásnám magam ha úgy érezném hogy szégyenkeznem kell emiatt. Neveld a gyereked embernek, és akkor nem kell ezen aggódnod.
2013. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Most megnéztem a könyvecskét, én 222111-et kaptam a 7-eshez nem írt a védőnő. De az az érzésem, hogy a fiam épp annyira nem fog tudni ebből semmit sem leszűrni, mint ahogy én sem. Azt, sem tudom, hogy ez most jónak vagy rossznak számít-e.
2013. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!