Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig fürdetitek a...

Mennyi ideig fürdetitek a babát? Vagy együtt fürdötök?

Figyelt kérdés
Nem èrtek valamit...sokszor olvasom itt, hogy pl. 7-kor fürdetès, eszik a baba, fèl 8- kor már alszik. Ez hogy? Hopp, csak vízbe vannak mártva? Utána pediv hipergyors öltöztetès, evès? Vagy èn bènázok? Együtt fürdünk a babával, csak a fürdès rèsz 15-20 perc.
2013. ápr. 23. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb 20, max 30 perc a fürdés, mert áttörölgetem mindenhol, plusz még pancsizunk is, hogy élvezze a dolgot. Ez elviszi az időt.
2013. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
A gyerekkel együtt fürdeni egy cseppet sem egészséges!! Sőt, rengeteg fertőzést hord maga után. Cseppet nem vagyok paramami, de ezt tanulom és tudom! Mellesleg, ha együtt fürdötök tovább tart, mire te is elkészülsz és a többi. 7-kor elkezded fürdetni korától függően. Amíg nem játszik, gyorsan megy, max negyed óra az egész, utána etetés ami másik negyed óra és mehet aludni. Ha nagyobb és játszik akkor több, mert a vízben lévő játékidővel kitolódik, de akkor sincs egy óra az egész.
2013. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de ez hülyeség! Egy egészséges felnőttől mégis milyen fertőzéseket kaphat el a gyerek árul már el!? És mi van azokkal, akiket babaúszásra járatnak vagy az usziba járó gyerekek...
2013. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a 2.-nak még gyereke sincs, még csak "tanulja"!
2013. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem mond hülyeséget a kettes.

Nekem van gyerekem, soha nem fürödtem vele együtt.

Tavaly sokszor küzdöttem visszatérő hüvelyi fertőzéssel, eszembe nem jutott volna így sem az együtt fürdés, viszont közölték velem mivel tudták, hogy van gyerek, hogy még a kerti medencét is hanyagoljam! És lehet érte lepontozni, orvos mondta!

És most lehet azzal jönni, hogy gombás fertőzéssel nem vagyok hülye, nem fürdök úgy a gyerekkel, de a tünetek nem mindig egyből jönnek elő, van, hogy már ott van a fertőzés és tünet csak 1-2 nap után jön elő. Akkor meg már mindegy!

De éppen most egy más testtájékot érintő fertőzésről is beszélhetnénk.

2013. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Akinek gyakran van fertőzése, szemölcse van ...stb nem fürödjön együtt, de egyébként nem hinném, hogy nagy baj származhatna az együtt fürdésből, tényleg egész nyáron együtt medencézünk, 4 hónapos kora óta együtt fürdünk(1,5 éves), ennyi erővel kitérhetünk a tavi fürdőzésekre ,ott többen kapnak el minden félét, mégis járnak, valaki pedig soha semmit nem kap el !Nekünk kb negyed óra, ha velem fürdik apa jön kivenni, ha kész a gyerek, vagy fordítva,mi csak ezután mosakodunk.
2013. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi fél8-8 körül kezdünk fürdeni. Kb 15 perc a leöltözés, mert közben bohóckodunk, aztán szintén 15 perc a fürdés ( ha nagyon éhes, akkor csak 10). Utána kb 10 perc a hintőporozás,felöltözés. Már én is tervezem az együtt fürdést, mert kezdi kinőni a kiskádat. Én is fürödtem anno együtt anyukámmal és soha nem lett bajom. A kádat meg tudom, hogy tiszta, mert én tisztìtom. A medencéből meg sokkal több fertőzést össze lehet szedni szerintem, főleg amikor bele pisilnek meg kakilnak a kicsik. Meg ki tudja, az anyjuk milyen fertőzésekkel mászik bele.
2013. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha előtte a felnőtt letusol és tudja hogy semmi fertőzése nincs, akkor nyugodtan fürödhetnek a kicsivel együtt. Nem kell a babát sterilen tartani!


"Ha már teljesen begyógyult a köldökcsonk, ami általában egy hónapos korban következik be, onnantól tulajdonképpen nincs akadálya annak, hogy akár a csecsemővel is együtt fürödjön a szülő – magyarázta a védőnő. „Persze megfelelő odafigyelés, körültekintés mellett: legyünk tisztában azzal, hogy nincs bőrgombánk, és a kádban minimalizáljuk a csúszásveszélyt. Az a legideálisabb, ha fürdés előtt letusolunk, azt azonban fölöslegesnek tartom, hogy mindentől óvjuk a babákat, sokkal jobb, ha a bőrük és a lányok hüvelye megszokja a természetes élőflórát. Nem kell és nem is lehet a piciket steril burokban tartani. Ha véletlenül elkapnak valamilyen gombás bőrfertőzést, akkor sem kell kétségbe esni, a kezelés ideje alatt szüneteltetni kell az együtt fürdőzést, és utána is érdemes még várni egy darabig.”

2013. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5 hónapos a lányom, a fürdetés kb. 5 perc, utána törölközés, krém, masszázs újabb 5 perc, pelus, öltözés, majd megszoptatom, így alszik el.

Hamar megvan.

2013. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy megkèrdezem, de elèg neki 5 perc? Nem szokott pancsolni?
2013. ápr. 24. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!