Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anya, kisbaba,...

Egyedülálló anya, kisbaba, kutya. Meg lehet oldani?

Figyelt kérdés

Sajnos egyedül maradtam az 5 hónapos fiammal.

Van egy 5 éves spánielünk.

Gondban vagyok, mert nem tudom, fogok-e tudni gondoskodni róla megfelelően hosszútávon, így is legtöbbször csak napi 2-szer tudom levinni, mivel segítségem nem lévén, a fiamat nem hagyhatom egyedül a lakásban.


Nekem ő szinte családtag, imádom, nagyon nem szeretnék tőle megválni, ráadásul mindig is örültem, hogy a fiam kutya mellett nőhet fel, de nem tudom, mi lesz így velünk.

Ha már elkezd totyogni, járni a fiam talán könnyebb lesz. Vagy épp ellenkezője?


Olyan anyukák véleményére lennék kíváncsi, akik hasonló helyzetben vannak, hogy tudták megoldani a kutya+gyerek kombinációt egyedül?


2013. ápr. 23. 22:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%
9: csak tudod a gyereknek vannak olyan napjai, amikor 40 fok a láza vagy elől hány, hátul megy a hasa.....
2013. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

akkor is alszik 10 percet, vagy van egy szomszéd, aki ottmarad 10 percre basszus

lusta a kérdező, bevallotta.

adja örökbe a kutyáját, ha nem tud gondoskodni róla.

2013. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Köd kivételével lehet sétálni a babával.

Ha nem bírod egy könnyű esernyő kocsit ajánlok.

De biztos van kutyás fiatal aki szívesen segít ebben és leviszi. Lehet bartelba is , ajánlasz valamit amihez Te értesz , vagy csak nem lehet saját kutyája.

Semmikép ne váj meg tőle.

2013. ápr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12: olvasd már el mit írt a kérdező, épp az van, hogy nem hajlandó a kutyától megválni, csak bevált tippeket vár olyanoktól, akik hasonló helyzetben vannak.
2013. ápr. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 urkunde válasza:

Én nem vagyok anyuka nincs gyerek sem.Vannak nehéz helyzetek

ez ilyen,véleményem szerint átlehet vészelni 1-2 évet.

Akkor még mindig csak 7 éves lesz a kutya.Most borús a jövő

de majd alakul valahogy,meg hát meg is lehet ismerkedni valakivel.Csak nem maradsz egyedül életed végéig?

2013. ápr. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

10. vagyok.

Arra nem tértem ki, hogy mi van, ha a gyerek beteg, mert bizony sajnos előfordul.

Ilyenkor felemelem a telefont és megkérem a barátnőmet, hogy ugorjon fel és vagy vigyázzon a gyerekre, vagy vigye egy kört a kutyát és nem vagyok/leszek hálátlan. Meg lehet oldani, csak tényleg hozzáállás és akarat kérdése.

2013. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Nem, nem vagyok lusta, világéletemben mindig sportoltam valamit, annyit mondtam, hogy most, a szoptatás alatt felszaladt elég sok rám + a 3. emeletet a térdem nem nagyon bírja napi több alkalommal.

De igazatok van, ha akar valamit az ember, akkor meg tudja oldani.


Nem régóta vagyok egyedül, még nem alakult ki ez a fajta életem, napirend, ezért félek kicsit.

Én is ilyenek miatt aggódok inkább, mit csinálok, ha beteg a gyerek, vagy megy a kutya hasa és menne le óránként, ne adj isten én sérülök le stb.

De legyünk pozitívak :)

2013. ápr. 24. 09:43
 18/23 A kérdező kommentje:

Ja és kedves 12-es, azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy csecsemőt egyedül hagyok akár 10 percre is, míg én lemegyek a kutyával???

Pláne, ha beteg!

2013. ápr. 24. 09:44
 19/23 anonim ***** válasza:
Tyű...vannak buta emberek.5 hónapos kisgyereket sportbabakocsiba : D Hát , de , ha még szegény nem tud ülni , akkor hogy?Max pár hónap múlva lenne megoldható.Addig kéne neked vmi megoldás.Kutyabugyi sokba van meg h*lyeség ,mert 1 idő után hozzászokik a kutya és , ha esetleg nincs rajta a lakásban , akk. odapiszkít.Inkább vmi alom félét csinálj az egyik sarokba , amíg a gyerek kicsi és úgy se nagyon kúszik-mászik.Na meg lehet , h. egyedülállóként , meg biztos munkanélküli vagy ilyen pici gyerek mellett , lehet h. nincs is pénzed hirtelen venni új babakocsit , meg kutyapelenkát ezerszámra a gyerek pelenka mellett...Nem?Na mind1.Én valahogy úgy oldanám meg , h. tényleg egy alom szerűséget csinálnék neki a lakásban az egyik sarokba vagy valami , ha esetleg rosszul vagyok vagy fáradt , h. lemenjek gyerekkel meg kutyával , akkor oda tudjon piszkítani.Ha meg már tud stabilan ülni a babád , akkor egy olcsó sportbabakocsit veszel(használtan is lehet már 5.000 ft-tól)(újonnan már 8-9.000-ért)és akkor esetleg könnyebb lecipelni úgy a gyereket...kutya meg csak be van tanítva , h. láb mellett menjen.De azért én meggondolnám a kutyás dolgot.Én is nagyon szeretnék a gyerekeknek egy kutyát , de a sok oltás meg kutyakaja elég drága egy vagy több gyerek mellett.Ha te megtudod oldani , akkor hajrá.De , ha már a gyerek sínyli meg anyagilag vagy esetleg te , akkor inkább sajnos válj meg tőle!(Biztos lenne valaki , aki magához tudná venni , nagyon sokan fogadnak örökbe kutyust!) : (
2013. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
csak szokás kérdése, az elején lehet, hogy kellemetlen, de szerintem ha elkaptok egy ritmust már pörög magától. Én hét hónapos babával meg egy 3 éves kutyával vagyok. Nem mondom, hogy egyedül, mert ők ketten nagyon jó társaság :)
2013. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!