Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba és a kutya párosításró...

Kisbaba és a kutya párosításról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Múltkor nálunk voltak anyósomék, és feleségem testvére és annak barátja. Mindegyikőjük teljesen meg borzongott, hogy hogy engedhetjük, hogy a kislányunk a kutyával aludjon. Feleségem sem örül neki, de a kutyánk jámbor mint a ma született bárány. Amúgy egy német juhászról van szó, tényleg jól van nevelve, nem féltem a gyerekemet. Én is kutyák mellet nőttem fel. Szerintetek baj, hogy hagyom hogy a kis lányom is kutya mellet nőjön fel? A kutyánk nagyon ragaszkodik hozzá. Szerintem nem lenne baj belőle.
2009. okt. 10. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Mindíg is voltak nagytestű kutyáink, a gyerekek mellett is. Kiképzettek, jólneveltek.

De nem engedném a kutyát soha az ágyba (a lakásba bejöhetnek, oda mennek ahová akarnak, de az ágy a kanapé tabu), és soha nem hagynám a gyerekem (olyan 4-5 éves korig,amig meg nem érti, hogy mit lehet és mit nem) egy kutyával egyedül.

2009. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha együtt nőnek fel, de mint kutyás az együttalvás szúrja a szemet. A kutyának falkára van szüksége. Tudnia kell hol a helye és hogy ti vagytok a főnökök. A kutya lehet hogy jámbor a gyerekkel, de tudja, hogy gyerek épp ezért sosem fogja elfogadni, hogy a kislány fölötte álljon, így még fontosabb hogy jólnevelt legyen. Szerintem legyen neki saját helye, és ha esetleg eddig nem tettétek volna meg akkor neveljétek meg, az nem számít hogy jámbor-e... Egy neveletlen kutyától sokkal nagyobb problémák lehetnek, mintha mondjuk beteg lenne vagy bolhás...
2009. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Attól is függ, hogy mennyi idős a kislányod. A kutyus szájában élnek olyan bacik, amik bajt okozhatnak egy pici babának. Ám ha a kislányod nagyobbacska akkor nem hiszem, hogy lehet baj belőle. Én a gyerkőc kétéves koráig nem engedném mellé az ágyba a kutyust.
2009. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
14.00 vagyok. És soha ne hagyjátok őket egyedül! Nézzetek meg egykét kutyanevelős könyvet (pl Jan Fennel, de más is van, kinek melyik stílus tetszik)!
2009. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 7 hónapos fiam dögönyözte a nagyatestű kutyánkat (landseer), akutya akkor 2 éves volt.

Most fiam 9 a kutya 11, ennél jámborabb kutya nincs a földön.

A gyerek azt csinál(t) vele, amit akart.

Viszont a babakocsi közelébe senkit nem engedett.

Most van egy 7 hónapos lányom, őt is őrzi.

2009. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen a falkában nagyon fontosak a kölykök (családban gyerekek), ezért mindenki megenged nekik mindent, de ettől még sosem fogják elfogadni, hogy egy kicsi akiről érzik, hogy gyerek fölöttük álljon. Ezért lenne jó tényleg meg lenne nevelve és nem aludnának együtt... Persze valakinek így jó és állatknízásnak tartja a faj (kutya) tulajdonságaihoz és szükségleteihez hasonuló (itt pl rangsor alapú) nevelést.
2009. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kutya teljes mértékben megvan nevelve, ilyen probléma nincsen, tudja ki a főnök és tudja mit szabad mit nem, néha értelmesebb mint bármelyik alkalmazottam...

Nevelés témában jártas vagyok. Még szüleim tenyésztők voltak nagyon sok fajtában. De ez megint más téma.

A csöppségem most lesz 1 éves, eddig semmi bajt nem kapott el a kutyámtól. És, nálunk a kutya mehet az ágyra kivéve a miénkre nem, kedvesem nem szeret arra ébredni hogy a fülébe liheg. De itt is elég volt a kutyának egy magyarázat. Néha meglepődök mennyire értelmes.

2009. okt. 10. 19:17
 8/15 anonim válasza:
52%
A kutya tartani akarja a megszerzett helyét a falkában . Ha csak egy kicsit is félti a helyét a rangsorban akkor intézkedik . Egyik kollégám pár hónapos gyerekét szedte ki a babakocsiból egy ugyancsak jámbor tacskó . Országos ügy lett belőle , meg élete végéig látszó hegek . De te tudod....
2009. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Én is nagy kutyás vagyok, imádom őket jelenleg 5 kutyánk van, de egyiket sem engedem a házba, mert van egy 3 hónapos kisfiam. Ha nagyobb lesz a gyerek akkor persze össze ismertetem őt a kutyákkal, de akkor sem engedem be őket a házba. Szerintem 5-6 éves korban lesz érett arra egy gyerek, hogy együtt legyen kutyákkal, addig semmiképp nem ajánlatos, mert a gyerek még nem éri fel ésszel, hogy mért nem szabad meghúzni a kutya fülét, farkát, mért nem szabad a szájába nyúlni stb. Veszélyes lehet a dolog akármilyen jól nevelt kutyáról is legyen szó. A kutya az kutya, nem ember, annak ellenére sem, hogy mi emberi tulajdonságokkal próbáljuk felruházni.

2009. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Szerintem önigazolást ne nagyon várjál ezen az oldalon.

Ha arra vágysz, tedd fel ugyanezt a kérdést a kutyás oldalon, és meglátod, mindenki támogatni fog.

Minden nézőpont kérdése, DE:

nekem is volt kutyám, 10 éves voltam, mikor hozzánk került, és 25, amikor meghalt.

Állítom, hogy nála okosabb, intelligensebb, és kedvesebb lény nincs még egy a Földön.

Sok emberen is túltett intelligenciában.


Viszont most, hogy van babám úgy gondolom, hogy akármilyen okos is volt a kutyám, nem hagynám magára a babával.

Azért nem, mert akármilyen okos, intelligens egy kutya, nem az értelme vezérli, hanem az ösztön.

Ha adott pillanatban az ösztöne azt súgja, hogy az a kis gyerkőc bármiben is veszélyezteti őt, akkor sajnos ő cselekszik.

Ebből vannak azok az érthetetlen, megmagyarázhatatlan, és elborzasztó kutyatámadások, amiktől az ember hátán végigfut a hideg.


Szerintem ne hagyd őket egyedül, sem együtt alva, se sehogy.


Gyűlölöm ezt az elcsépelt frázist, de tény, hogy a kutya, az kutya.

2009. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!