Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek társasági kiskutyája...

Akinek társasági kiskutyája van, hogyan kezelte azt a szituációt, hogy kisbabája lett? Mit engedett meg a kis kedvencének?

Figyelt kérdés
Bemutattátok a kiskutyának mikor hazahoztátok őt? Megszagolta, stb,?Utána mennyire engedtétek a baba közelébe, szobájába? Ha külön szobája lesz, akkor mit tegyek ha jön utánam mondjuk ha pl. szoptatni fogok? Kitiltsam, betegyem az ajtót,tegyek oda neki éjjel rácsot vagy engedjem hogy figyeljen? Amúgy a kutya a mi szobánkba alszik az ágyunkba:)

2012. dec. 13. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Tudtommal az első pár hónapban a baba mellettted kell aludjon a kiságyban, nem pedig egy másik szobában! Én nem tenném előtérbe az állatot, és a szobából a lehető leggyorsaban kipaterolnám, persze a baba érdekében! Nem jó kutyaszőr stb. ha az ujszülöttnek sterilizált környezet kell. Sajnos a kutyának tudomásul kell vennie, hogy a második helyre szorul... De számomra ez nem is lenne kérdés. Sok sikert!
2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Hülyeség,hogy veled kell aludjon a baba az első időkben.Ha olyan a babád mentalitása,akkor simán fog aludni egyedül is a kiságyában (és erre kellene törekedni,hogy ezt szokja meg a későbbiek miatt).Ha viszont nem,akkor nincs más megoldás,melletted fog aludni (nálunk nem volt más opció,nem maradt meg az ágyában-immáron 10 hónapja).Erről ennyit.

Nem kell sterilizált környezet,nem valami vírustól kell megóvni a babát.Tökéletes,ha NORMÁL tisztaságban cseperedik.Nem kell szkafanderben tartani.

DE:

a kutya egyértelműen a sokadik helyre fog lecsúszni,és ez a normális.Nem hiszem,hogy egy édesanya is szívesen teszi olyan helyre az újszülött babáját,ad rá olyan ruhát,teszi le olyan kiságyba,ahol csomószámra áll a kutyaszőr.A kutyának kellenek korlátok,ha eddig nem voltak (és nagyon úgy jött le a soraidból hogy eddig nem voltak).A gyerekszobába én nem engedtem be soha a kutyánkat,mert neki nem ott van a helye.Egyértelmű,ha szoptatsz,ne lihegjen az arcotokba és főleg ne a babáéba....de ezt egyáltalán mondani kell??Ez gondolom egyértelmű kell legyen.

Szerintem gondold át ezt a gyerekvállalás-kutya témát,mert van még mit alakítanod (és ezt nem bántásból írom)leginkább fejben... :/

2012. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Egy öreg mopszunk volt, sajnos már nincs velünk. Amikor megszületett a lányom, még egy garzonban laktunk, tehát nem volt választás a kutya helyét illetőleg. Amikor hazaértünk megmutattuk neki a babát. Nem nyalogatta meg, csak megszaglászta. Mivel öreg kutyus volt, ezért nem volt valami aktív, nem ugrált fel sehova. Naponta söpörtem és felmostam. Több odafigyelés nem kellett. Aztán elköltöztünk egy kétszintes házba. Itt az emeleten vannak a hálók, a kutya nem jöhetett fel. Lent kő van, könnyű takarítani. Amikor elkezdte felfedezni a lányom a világot, akkor sem volt gond a kutyával. Soha nem bántotta, sem őt, sem a játékait. Sterilizálni meg nem kell az egész házat, hiszen ha burokban neveled a gyerekedet akkor sokkal könnyebben kaphat el mindenféle betegséget. Valamitől meg kell erősödnie az immunrendszerének. Ja és még annyi, hogy az oltásra és a féregtelenítésre figyeljetek oda!
2012. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkinek más fér bele. Azért az túlzás, hogy az újszülöttnek steril környezet kell. Nálunk így volt: mikor a kórházból hazamentünk, az első dolgom volt, hogy a kutyusom megszeretgettem, mert hiányoztunk egymásnak. Majd lassan észrevette, hogy van még egy csomag. :-) Akkor körbeszimatolta jó alaposan! A kicsi eleinte a mi szobánkban aludt éjszaka, külön ágyban, a kutyus az ágyunkban a lábamnál, ahogy mindig is. Nappal a kicsi a szobájában aludt. A kutya mindenhova bemehetett, az ágyra, fotelbe is. A gyereknek volt külön kis takarója, ha az ágyra rakta
2012. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

4. Folyt...

Az ágyon a takaróra raktam. Eleinte nem hagytam őket kettesben a szobában a biztonság kedvéért. Néhány hónap után már egymás mellett aludtak. Mivel a kutyusom mindig csak a lábamnál feküdt az ágyban, így nem lett letiltva, mikor a kicsim magam mellé fektettem szoptatni, akkor sem. A gyerek már 4 éves múlt, teljesen egészséges, a kutya 8,5 éves és újabb gyerkőc is van. :-)

2012. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek hozzászólónak üzenem: a különszoba az kutyától független döntés!. Pár lépésre van tőlünk a szoba..Légzésfigyelő van, a kiságy mellett van egy heverő direkt nekem fenntartva az elején,párom dolgozik, nekem ez így kényelmesebb. Ha meg annyira kellemetlen ott aludnom még mindig magunk mellé tudjuk tenni...bár jobban örülnék ha az eredeti koncepció teljesülne.

A kutyával kapcsolatban: a kérdésem arra vonatkozott, hogy akinek van/volt kiskutyája hogyan találkozott a babával, később milyen korlátok voltak..A sterilitás nem feltétlenül függ össze azzal, hogy valahol egy kutya mászkál a lakásban. Én úgy érzem, hogy nálunk sokszor nagyobb tisztaság van, mint olyan helyen, ahol nincsen kutya. Bár immunrendszer szempontjából mégiscsak erősít, ha nincsen minden agyonfertőtlenítve. Nem is kimondottan szőrös fajta, de ha lenne is, nekem alap hogy feltakarítsak utána. A kérdésem inkább a lelki részére vonatkozik a dolgoknak: a kutya eddig úgy tekintett rám, mint az anyjára, ami szerintem nem természetellenes, mert nálunk ő is igazi családtag. Ezt csak az értheti, aki hasonlóképpen tart kutyát. Olyan megoldás nekünk a jó, ahol nem teljes kitiltás van, hanem minél többet lehet együtt a babával. Ha megengedett hogy néha a szobába legyen, mikor én is ott vagyok, legalább nappal!, anélkül hogy hozzáérne, akkor talán ő sem fogja azt érezni, hogy most aztán ő ide egyáltalán nem jöhet be. Külön persze ne mászkáljon be.

2012. dec. 13. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

4-5. válaszoló vagyok

Nálunk a kutya volt az "első gyerek". :) Nem is akartam mindenáron korlátozni, inkább arra törekedtem, hogy azzal azért tisztában legyen, hogy a gyerek is felette áll. Igyekeztem vele is foglalkozni. Ha babakocsival vittem a kicsit, jött velem mindig. Szerintem akkor érezte a legjobban magát, mikor a lurkóval elkezdtünk játszóterezni, mivel mindig volt néhány gyerek, aki vele foglalkozott, simogatták, játszottak vele, etették... :) Amúgy fokozatosan szokattuk egymáshoz őket. Soha nem nyalhatta meg a gyereket, viszont el kellett viselnie, ha néha a fülét, farkát húzzák, gyömöszölik, stb. Persze azt sem engedtük, hogy a kutya bántva legyen, de balesetek előfordultak. A végén a gyereknek több mindent elviselt, mint nekünk, ha valami nem tetszett neki vagy elvonult a helyére, vagy jött hozzánk. Egyébként meg inkább védte a gyerkőcöt, ha valaki ölében sírni kezdett, képes volt megugatni, amíg le nem rakta. :)

2012. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Susie J. válasza:
Nekem nem éppen szobakutyám van, dobermann. Mikor a lányommal hazajöttünk a kórházból, egyből "bemutattam" a kutyának. Megszaglászta. Kyra is mindenhová bejöhet ( kiv.: konyha) így nem volt kérdéses hogy mi legyen vele. Mindig arra törekedtünk, hogy sokat legyenek egymás társaságában, persze felügyelet alatt!!! Kyrát nem viselte meg, hogy visszaszorult a falkában. Mikor lányom már járni kezdett, a kutya anyáskodott felette, mindenhová követte, utcán pedig senki sem mehetett a kicsi közelébe. Lányom most 4 éves és a kutya ugyanúgy engedelmeskedik neki, mint nekem.
2012. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 4-5-os valaszado! Nagyon tetszik a hozzaallasod a kutyatemahoz! Mi most varjuk az elso babankat de pontosan valami hasonlot szeretnek elerni mint Te. Nekunk yorkink van, egyaltalan nem hullik a szore es amugyis nagyon tisztan van tartva. Tovabbra sem fogom sehonnan eltiltani, de meg fogja tanulni, hogy a babara nagyon vigyazunk. O is a csalad tagja es szeretnenk ha ez igy is maradna. Ezert nem gondolom hogu ez a babat veszelyeztetni fogja. Egyebkent meg nagyon szofogado kutya, sose bantott meg senkit. Persze a babara vigyazni fogunk! :)
2012. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!