Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéren hogyan engedjem?...

Játszótéren hogyan engedjem? Többi lent!

Figyelt kérdés

A fiaim 17 hónaposak, nemrég indultak el, néha lépegetve, néha négykézláb mászva közlekednek itthon!

Viszont ha babakocsival sétálunk, mindig ki akarnak szállni a játszótérnél, de nem engedem nekik!

Mindkettőre ugye nem tudok figyelni, de azt sem szeretném, ha nekiállnának mászni! Azért nem annyira gyönyörű a "gyep", azt meg nem tudom megtenni, hogy kézen fogva vezetem az egyiket! Nem is látok hasonló gyerekeket, hogy azokkal mit csinál az anyukájuk, de kérdezem tőletek, hogy ti mit csináltatok, amikor ilyen átmeneti időszakban volt a mozgásfejlődés?



2013. ápr. 24. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem tudom, milyenek nálatok a játszótéri viszonyok, én mindkettővel jártam játszóra, amikor még csak másztak. A kicsi még mindig nem jár, és nem is tudok folyamatosan rá figyelni, mert néha a naggyal is foglalkozni kell, ő addig elüldögél vagy mászkál magában, és nem mi vagyunk az egyetlenek, mindig több mászó baba van nálunk a játszón.

Szóval én engedem, de persze te tudod.

2013. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Én gyerkőceim kisebbek, lehet babahámot veszek, igaz olyasmi, mint a póráz, de egyedül muszáj lesz. Ikres ismersömnek, akinek szintén 17-18 hósai vannak, mondta, ha egyedül megy sétálni, nem veszi ki őket. Most kivette, aztán kettőt együtt vitte vissza a babakocsihoz, na én ezt nem merem, főleg, hogy egyszer az egyiket leejtettem itthon... Még a másodikról a fsz-re is egyesével viszem le őket... Szóval odavitte a babakocsihoz, de egyszerre nem tudt visszatenni őket, az egyik kezét én fogtam meg, mer arra jártunk, de ha nem vagyok, vadidegent gondolom nem kér meg rá...
2013. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Én kiengedem és ki is engedtem mindig, amikor eső és fagymentes idő volt! A gyereknek kell a friss levegőn való mozgás, és rengeteg mindent fel tud fedezni, ha hagyod mászni. Csúzda, hinta, rugós hinta stb mind használható. Melegítőt adj rá, aminek lehet koptatni a térdét, majd töröld meg a kezét, ha végeztetek, otthon meg mossatok kezet. Ennyi kell az immunrendszerének, később sem lesz jobb, ha már megy, homokozik, sározik stb. Ne féltsed kérlek agyon!
2013. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Jégtánc ***** válasza:
75%
Ezt is meg kell tapasztalniuk.Lányom 15 hónapos lesz,3 hete jár.Azóta és a jó idő óta kihasználjuk a játszótér adta lehetőségeket.Ami természetesen kosszal jár.Ne foszd meg őket ettől.Mosógép van gondolom.Meg van nedves törlőkendő is.Nagyon fontos pont ez az idő a mozgásfejlődésükben.
2013. ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hármasikreink vannak, 2 évesek múltak. Mi általában a férjemmel vagy a nagyival (tehát 2 felnőtt a 3 gyerekre) megyünk/mentünk sétálni vagy a játszótérre. Én engedtem őket mászni (pl. a homokozóban), persze néha estek is közben, de nem lesz tőle semmi bajuk. Praktikus valami strapabíróbb nadrágot felvenni pl. farmer vagy kordnadrág, hogy a bőrük ne sérüljön. Át kell esni ezen az időszakon, később lesz egyszerűbb, amikor már futni tudnak, persze nem egy irányban.
2013. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pontosan miért nem engeded? Mire kell figyelni? Hogy ne egyenek meg valamit? Vagy maga a mászás zavar?


Én engedem a lányom. Amennyire látom, a nála idősebbek is kúsznak-másznak néha, ha valami olyat játszanak :-)

2013. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Ikreim vannak, mi nem merjük őket egyedül játszótérre vinni.

Nem attól félünk, hogy elesik, vagy ilyesmi, de simán beszaladnának a hintázó gyerekek elé.

2013. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

Igazából az immunrendszerük teljesen jó, szinte sosem betegek, a kosztól nem féltem őket! Viszont most jön a foguk, és mindent a szájukba vesznek, a múltkor a macskakaját majdnem a szájába vette az egyik, amíg a másikat betettem az etetőszékbe :-)

Az is baj, hogy írtam, hogy a fű sem olyan focipályafű, hanem inkább csomós, és ott itt megkóstolhatják a göröngyöket simán.

És igen, az ikresek jól ráéreztek a bajomra, a hinta elé még nagyobb gyerekek is simán beszaladnak, nemhogy az éppen totyogók és nem tudok egyszerre kettő után menni!

De sebaj, most nagyon felbátorodtam a válaszaitok kapcsán, és elengedem őket! Ha baj lesz, hátha segít egy tétlenkedő szülő! kicsit irigylem az egy gyerek+papa+mama felállást ilyenkor, na dehát a férjem sokáig dolgozik, így hát maradok én, meg a játszó az ikreknek!

Még egyszer köszi mindenkinek!

2013. ápr. 25. 12:44
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:

Mi tavaly nyáron/ősszel úgy csináltuk, hogy a játszótérre mentem egyenesen a munka után, ott találkoztunk a feleségemmel, aztán vacsorára mentünk haza.

Persze, ha a "sokáig dolgozik" az este 6-7 óra, akkor ez nem járható út.

2013. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mostanában indul(t) el a lányunk. 4-5 lépést megy, aztán mászva folytatja. Még amikor nem járt semennyit, akkor is mentünk rendszeresen játszótérre. Leül a homokozóba, mászik a földön, ez van, utána kézmosás, otthon meg fürdés. Nem tudom, tifelétek milyenek a játszóterek, de manapság azért már nem az van, mint amikor mi voltunk picik, hogy kutyakaki, üvegszilánk, szemét meg cigicsikkek mindenütt. Egy kulturáltabb játszótéren simán leteheted őket, hadd mászkáljanak.
2013. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!