Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babának is kell...

Tápszeres babának is kell adni a K és D vitamint? (konakion, vigantol) Hogyan kell adagolni? A védőnő semmit nem mondott.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 14:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Off: az nagy baj ha 2szer elfelejtettem neki adni a D vitamint(4 hetes baba, 2hete szedjük) Elég ha csak a szájába csepegtetem? Köszi
2013. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

tudom már régebbi a téma, de ha valaki olvassa:

K tényleg csak az anyatejeseknek kell, D-ből napi 1 cseppet szoktak javasolni, de mint tudjuk az újabb nézetek szerint az eddig javasolt mennyiségnek a sokszorosa kell, csak úgy ér valamit (hasonlóképpen a C-vitaminnál, a korábban javasolt felnőtt mennyiség talán napi 60mg volt, most már 1000-2000mg a minimum).

Én anno a babámnak eleinte napi 1 cseppet adtam, később amennyi sikerült, 2-5 cseppet is simán :) Ja és a szájába biztos jobb, de én nem tudtam rávenni, hogy tartsa tátva, míg belecseppen.... szóval a tápszerbe kapta, szóval úgy is jó.

Amúgy vitaminok: én 6 hós kora óta folyamatosan adok neki nagy dózisú multivitamint, most lassan 3 éves lesz és makk egészséges, alig lát orvost (pedig 1 éve jár már közösségbe is).

2014. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Bocs,h így beleírok hátha olvasod ezt utolsó milyen multivitamint adtál amikor még csak fél éves volt? Én is szeretnék majd adni a babámnak..:))
2015. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!