Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák! Hogyan...

Tápszeres anyukák! Hogyan etetitek a babátokat? A védőnő által megadott képlet alapján vagy teletöltitek a cumisüveget és a babára bízzátok?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, eddig 90-100 ml-t evett, napi 6-7 alkalommal. Mostanában viszont sokat sír, általában nap közben, akár etetés után is. Gyakran az öklét veszi a szájába, viszont nem tudom eldönteni, hogy enne még vagy szimplán hasfájós vagy esetleg a tápszer nem jó neki.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. jún. 7. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a hasa fájna a lábait huzogatná.Szerintem csinálj eggyel nagyobb adagot(120 víz+4 kanál tápszer) és meglátod.Ha nem kell neki annyi ugyse eszi meg,de egy próbát megér.Amúgy meg nem a táblázat alapján etetem a kisfiam hanem ahogy neki jó.Az én kisfiam 2 hónaposan már 150ml-t evett.Tudom,hogy sok de ennyi volt az igénye és bár nem egy nádszál legény nem is kövér.Kis formás kisfickó.Jövőhéten lesz 5 hónapos és 200ml-t eszik.
2012. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt a mennyiséget követtem, ami a doboz oldalán szerepelt. (nagyobb korában 6-7 hónaposan mertem kicsit merészebb lenni)

A tápival az a baj, h ezt is tudják nagyon enni a babák...Viszont egy 2 hónapos még kicsi a sokkal több adagokhoz. Én-bár nem vagyok védőnő-azt javasolnám, h tartsd az adagokat , de akkor 7-8 alkalommal adj neki.Hasfájós is lehet simán, bánthatja a (sok) tápi a pociját. Kakija van rendesen?

2012. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
na, most kaptál 2 tök ellentétes választ...Én csak jótanácsnak írom, h nagy adagok nem jók feltétlen egy pici babának. Később lehet. (ÉS a baba olyan, ki lehet próbálni, hogyha tegyük fel 120ml helyett 160-at adsz neki , nem fogja "otthagyni" a fölösleget.)
2012. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én lányom bizony ott hagyta! Nyugodtan merj merész lenni, neki sem és neked sem jó ez az örökös aggódás, hogy vajon elég volt? Nem volt? Lányom onnantól lett nyugodt kiegyensúlyozott hogy ráálltunk a tápszerre és nem a dobozon előírt adagok szerint! Jó babázást!
2012. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A dobozon volt a mennyiség,aszerint csináltam,de ha úgy láttam,hogy még éhes,akkor kapott.Ezen nem problémáztam,éhen nem maradhatott :)
2012. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krisztivan ***** válasza:

Kisfiam kiegészítésnek kapott tápszert.Először (amikor haza jöttünk)120ml készitettem neki és elfogyott.2 órára rá éhes volt.Védőnő mondta csak 3 óránként etessem mert a tápszert meg kell emészteni.Nem bírta az első 3 hónapban a 3 óránkéntit.Volt hogy benyomott 150ml és másfél órára rá éhes volt.Sose méregettem a súlyát(igaz nagynak született)de inkább rábíztam.1X 2X lefejtem a cicit,hogy mennyi az annyi.Hát olyan 100ml körül tudtam fejni.Ha ezt kiszámolod,akkor kijön,hogy 2 hósan kb.220ml evett a fiam.Ha nem adok neki akkor meg éhezzen?:-))

Az ökölrágást szerintem minden baba csinálja,ezzel nem minden esetben kell foglalkozni.

2012. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem eszik addig, amíg van, ő is otthagyja ami nem esik már jól neki. Szerintem egy keveset nyugodtan emelj neki. Minden baba más, van akinek elég 90 ml, van akinek kell a 120. Ez sok mindentől függ, étvágy, emésztés, méret is akár. Ha gyorsabb az anyagcseréd, te is hamarabb megéhezel, mint egy olyan ember, akinek lassabb. Vagy egy nagyobb, méretesebb - nem a túlsúlyra gondolok ezalatt - ember is többet eszik - nagy átlagban, de persze van kivétel -, mint egy apró, kis termetű.

Egyszóval én nem hagynám éhesen, nem kell 150-200 ml tápokkal "tömni" még, de 120-ra felemelheted - szerintem - az adagot, ha nem elég neki.

2012. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom úgy kitolta a nyelvével a cumisüveget, hogy folyt a cucc mindenhová, mikor már nem kellett neki, úgyhogy én mindig egy picit többet kevertem/keverek be,és sosem maradt még eddig éhes.
2012. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a dobozon lévő táblázat alapján csináltam,mindig elég volt neki az előírt mennyiség,pedig nem kis súlyú babáról van szó.
2012. jún. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 6 hós fiam is tápszeres. 180 és 250 ml között eszik, mikor hogy. Ők sem mindig egyformán éhesek, mint mi. Én mindig többet csinálok neki és ha marad akkor kiöntöm. Este általában többet eszik és át is aludja az éjszakát, reggel pedig van, hogy kevesebb is elég neki, de akkor is 5 óránként eszik, bár nálunk már az ebéd és az uzsonna főzelék.

Szerintem csinálj neki többet az előírás szerint, abból baj nem lehet, max annyi, hogy kiöntöd a maradékot.

2012. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!