Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás anyukák! Mikortól...

Kutyás anyukák! Mikortól engeditek oda a kutyát a babához?

Figyelt kérdés

Az nálam alap, hogy a kutyának tilos arcon nyalnia minket.

Inkább arra gondolok, hogy egyáltalán mikor jött el az az időszak, amikor a kutya, persze felügyelettel, szabadon mászkált a gyerek körül, a baba hozzáérhetett.


A lányom most 3 hónapos, többször megszagoltattuk a kutyánkkal, de ha a földön van a gyerek egy pléden, akkor nem engedem még oda.

Amúgy hozzá van szokva a gyerekekhez, türelmes fajta (labrador), de kisbabával most találkozott életében először.


Hány hónapos korban érdemes elkezdeni az aktív ismerkedést?

Akár már most is?


2013. ápr. 25. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Így jó ahogy most csinálod, majd ha feláll a kicsi, akkor közelebb engedheted őket.
2013. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2 éves korban.
2013. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akár most is. A kutyának meg kell szoknia, a gyereknek is a kutyát, neked pedig meg kell bízni a kutyában.
2013. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na azért a 2 éves kor enyhe túlzás :)))


Én kb. 6-7 hónapos kora körül gondoltam, ill. mikor már elkezd kúszni, mászni, akkor úgyis találkozik a földön ezernyi bacival, kosszal, addigra már megerősödik az immunrendszere.

Kíváncsi vagyok, ki hogy csinálta és mi vált be?

2013. ápr. 25. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is labradorunk van, igaz, kertes házban lakunk, így csak az udvaron találkoznak. A kisfiam 10 hónapos és kb. 2 hónapja szoktak több időt tölteni együtt. Most már felismeri Zizit (kutya) és igényli, hogy ott legyen körülötte. A fiam még nem jár, de van egy kompja, abba rakom kint az udvaron, a kutyus odaül mellé, a fiam simogatja, fogdossa a fejét, orrát, fülét, Zizi meg tűri. Ha elege van, arrébb megy. De én azt vettem észre, hogy addig nem nagyon ment hozzá közel, meg annyira nem érdekelte a fiam, amíg nem kapott tőle visszajelzést.
2013. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk van két shar-pei kutyánk.ugye azt mondják hogy gyerek mellé nem ajánlott.én már akkor oda engedtem a kutyát mikor elkezdett mászni meg ilyenek.Nekünk nem volt semmi gond vele.Nagyon oda figyel rá a 2 kutya.Ha jövünk be a sétálásból és a gyerek megy be elsőnek eszük ágába sincs ugrálni.Szokásuk ha haza jön valaki akkor ugrálnak.Mostanában nagyon felkapott lett hogy sokkal erősebb immunrendszere lesz a gyereknek ha kutya van mellette,és teljesen igaz.Nyugodtan ismertesd meg vele.
2013. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A két év az szerintem is túlzás! Tavaly júliusban volt egy éves a lányom és már odaengedtem hozzá (nekünk is labradorunk van), mindig követte a lányomat, csak ez a lányomnak nem nagyon tetszett. Most, hogy jó idő van, kint vagyunk, el sem tudom robbantani a kutya mellől. Együtt sétálnak a kert végére és vissza (olyan édesek), igaz a kutya most nem nagyon foglalkozik a lányommal, de a lányom kitartó. Ha fekszik a kutya, Ő lehasal elé és beszél neki. Legjobb kutya gyerek mellé! Szerintem is ha már ülni tud, önállósodik, nyugodtan odaengedheted hozzá.
2013. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Középtermetű kutyusom van, mi is megszagoltattuk vele a gyereket mikor hazahoztuk. Utána nem nagyon érdekelte, ha felébredt a fiam, akkor jött "szólni". :) Amúgy nem nagyon volt korlátozva, mivel nem érdekelték egymást. Majd amikor a fiam kezdeményezett, akkor ismertettük közelebbről egymást. Sosem volt gond. Így van a második gyerkőccel is. Most 7 hónapos, néhány hete kezdett el érdeklődni a kutya iránt, így már megsimizhette, megtapogathatta. A kutyus is körbenyalta a kezét (persze utána mosdás volt), így minden megy tovább. A kicsim a földön kúszik-mászik, a kutya jön-megy kedve szerint, de általában csak a helyén pihenget.
2013. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 kisebb testű kutyánk van, de az egyik az öregebb és a helyén fekszik egész nap. A másik az aki oda van a piciért. AMikor hazajöttünk a kórházból akkor szagolgathatták. Majd 4 hetesen megnyalhatta a kezét fürdés előtt. Utána 2 hónaposan a felügyeletem mellett amikor engedtem és utána letöröltem a kezét. Majd a kicsi elkezdett érdeklődni a kutya iránt és azóta simogatja. Utána letörlöm popsikendővel a kezét és ennyi. Viszont a kutyus még 2 hónaposan a pici mellett feküdt a jelenlétembe.Lefeküdt a lábához , rátette a fejét a lábára és úgy aludtak nappal. Reggel odajönnek hozzánk , köszönnek és a pici szeme már ragyog és gügyörészik nekik. Kb.2 hónapja az egyik folyamatosan hozza neki a labdát és ahhoz is hozzá nyúlhat. Ma pl. simán elvoltak a szőnyegen együtt.
2013. ápr. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk egy mopszunk és egy 10,5 hónapos fiunk van. Elejétől fogva nincs a kutya elzárva a gyerektől, de úgy igazán kb. 3 hónapja érdeklődnek egymás iránt. Én engedem őket játszani (persze felügyelettel), semmi baja nem lesz a kutya társaságától a gyereknek. A 2 éves kor hatalmas butaság volt.
2013. ápr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!